Zysk w dobrym stylu

Ile na salon? / Optymalna powierzchnia na salon Recman wynosi między 80 a 100 m kw.
Sobota
03.08.2019
Sieć Recman liczy 74 sklepy franczyzowe. Ile trzeba zainwestować w salon z odzieżą męską?
 

Branża mody męskiej w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Mnogość miejsc, w których możemy nabyć ubrania oraz ogromna liczba produktów powoduje, że na rynku odzieżowym fundamentalne znaczenie ma marka. W Polsce klienci są również bardzo wrażliwi na cenę. Szczególnie w branży odzieży męskiej firmy regularnie rywalizują cenami. Często ma ona większe znaczenie niż kraj pochodzenia danego produktu czy idąca za tym jakość oferty.

 Z naszej perspektywy połączenie regularnych rabatów niezależnie od sezonu oraz dobrej reklamy to strategia krótkoterminowa. W długim terminie jakość ma szczególne znaczenie. W firmie Recman towarzyszy nam niezwykła dbałość o każdy detal, zarówno podczas tworzenia kolekcji, jak i jej dystrybucji i ekspozycji. Rynek odzieżowy nie jest łatwy, a branża odzieży męskiej w ostatnich latach przechodzi transformację. Mężczyźni są coraz bardziej świadomi i dbają o wygląd zewnętrzny. Częściej interesują się modą i aktualnymi trendami, doceniają jakość oferowanych produktów – tłumaczy Wojciech Tulwin, dyrektor marketingu marki Recman. 

Dbałość o oferowane produkty przekonała do współpracy z marką Recman Artura Kozłowskiego, który prowadzi swój salon od 2011 roku. Obecnie prowadzę dwa salony Recman w galerii Revia Park w Zamościu oraz w Tomaszowie Lubelskim. Od zawsze interesowałem się modą męską. Kiedy narodził się w mojej głowie pomysł na otwarcie własnego biznesu, to właśnie marka Recman przykuła moją uwagę. Istotne było dla mnie to, czy marka, którą będę reprezentować, oferuje produkty wysokiej jakości i czy są one szyte w Polsce. Marka Recman w swojej ofercie miała to czego oczekiwałem mówi Artur Kozłowski. 

Franczyzobiorca z Zamościa wcześniej pracował w salonach samochodowych Volvo oraz Renault. Wymagana dobra prezencja miała wpływ na jego zainteresowanie modą. Na co dzień dbałem o swój wizerunek poprzez odpowiedni strój. Stawiałem pierwsze kroki w dobieraniu zestawów składających się z garniturów, marynarek, spodni, koszul, krawatów i obuwia. Zatem moda oraz umiejętności związane z obsługą klienta były mi doskonale znane od samego początku mojej kariery zawodowej tłumaczy Artur Kozłowski. 

Wojciech Tulwin zaznacza, że o otwarciu sklepu w konkretnej lokalizacji decyduje głównie koszt wynajęcia lokalu. – Wspieramy naszych partnerów w negocjacjach, co pozwala uzyskać atrakcyjne warunki wynajmu. Optymalna powierzchnia na salon Recman wynosi między 80 a 100 m2. Indywidualnie dla każdego sklepu przygotowujemy projekt wystroju wnętrza. W kwestii wyposażenia partnerzy mogą korzystać z firm, które polecamy, jednak nie jest to konieczne – mówi Tulwin.

Kwota inwestycji jest zależna od miasta i stanu lokalu, w którym powstanie sklep oraz jego lokalizacji (galeria handlowa czy lokal przy ulicy). Wynosi średnio od 80 tys. zł do 150 tys. zł, a w przypadku lokali w stanie deweloperskim w galeriach handlowych nawet 200-250 tys. zł. Franczyzobiorca nie musi zamawiać ani kupować towaru lub płacić za niego kaucji. Recman jako franczyzodawca jest właścicielem towaru i dba o asortyment w każdym salonie .

Marka Recman, która obecnie liczy 74 salony franczyzowe, nadal koncentruje się na systematycznym poszerzaniu sieci. Cały czas pracujemy nad ekspansją marki za granicę, szczególne zależy nam na rejonie krajów bałtyckich: Litwie, Łotwie i Estonii. Jednym z naszych długofalowych celów jest również rozwój kanału e-commerce. Regularnie wykorzystujemy potencjał nowych możliwości reklamowych online, co pozwala na dotarcie do szerszej grupy odbiorców – dodaje Wojciech Tulwin. 


Artur Kozłowski, franczyzobiorca Recmana z Zamościa / "Od zawsze interesowałem się modą męską. Kiedy narodził się w mojej głowie pomysł na otwarcie własnego biznesu, to właśnie marka Recman przykuła moją uwagę".

POPULARNE NA FORUM

Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Dzień dobry. Zakładam ten wątek by znaleźć kogoś, kto być może też miał problem z tym sklepem - zresztą, z tego co widziałam, opinie na temat tego sklepu nie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2019
Odzież męska - jeansy

I am definitely enjoying your website. You definitely have some great insight and great stories. HMA Pro VPN 5.0.228.0 Crack

14 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2019
Odzież męska - jeansy

Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when...

14 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

thanks for the tips and information..i really appreciate it.. Chicago Refinance

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Jeżeli ktoś dobrze zajmie się Twoim sklepem, to serio można na tym nie źle zarobić. Ja korzysam z firmy https://iconmedia.pl i serio mogę ich polecić

49 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

stworzyłem*

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

Ja prowadzę swój sklep odzieżowy, stworzyłam sklep razem z firmą https://iconmedia.pl oferują atrakcyjne ceny a co najważniejsze mam od nich pełne wsparcie.

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Moim zdaniem jest to bardzo niejednoznaczna inwestycja poniewaz czesto w malych miastach nie ma sklepów odziezowych z drugiej strony ludzie lubia jezdzic do wiekszych miast np...

49 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2019