Ile na start? / Kwota inwestycji za przystąpienie do sieci Direct Booker zaczyna się od 5 tys. euro.
Niedziela
20.10.2019
– Poszukujemy franczyzobiorców, którzy są zainteresowani założeniem własnej firmy lub posiadają już agencję turystyczną – mówi Nino Dubretic, właściciel marki Direct Booker.
 

Dlaczego Direct Booker postanowił akurat w Polsce rozwijać swoją sieć?
W Polsce turystyka rozwija się bardzo dynamicznie. Popyt na krótkoterminowe wynajmy jest wysoki i ktoś musi nimi zarządzać poprzez usługi agencyjne lub technologię. Polska została wybrana przez Direct Booker właśnie dlatego.

Polscy przedsiębiorcy, którzy planują połączyć swój biznes z branżą turystyczną, mają szansę na współpracę z chorwackim franczyzodawcą Direct Booker. Czym dokładnie zajmuje się wasza firma?
Direct Booker to biuro podróży, którego usługi obejmują wynajmem kwater prywatnych. Głównym zadaniem firmy jest pomoc w nawiązaniu kontaktu pomiędzy wynajmującymi i osobami podróżującymi. Wszystko odbywa się za pomocą specjalnie stworzonej platformy, w której zamieszczone są aktualne oferty wynajmu.

Usługi te z pewnością oszczędzają czas najemcy. Jak dokładnie przebiega współpraca? 
Każda nieruchomość posiada osobistego opiekuna klienta, który steruje wysokością cen wynajmu, monitorując ceny innych nieruchomości w danym sezonie. Często dysponując takimi informacjami, można wykorzystać maksymalnie potencjał nieruchomości. Rynek wynajmujących możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy typ najemców to ci, którzy do prowadzenia działalności potrzebują obsługi reklamy online, obsługi rezerwacji, komunikacji z gośćmi, obsługi finansowych tj. faktur, opłat kartą kredytową i kontroli itp., a nawet usługi sprzątania. Na specjalne zamówienie franczyzodawca może zamówić również fotografa, który wykona profesjonale zdjęcie wnętrza wynajmowanej kwatery. Drugi typ najemców to ci, którzy nie potrzebują wyżej wymienionych usług agencyjnych. Ale mają oni potrzebę usprawnienia swoich codziennych procedur wynajmu. Chodzi tu przede wszystkim o synchronizację cen z kalendarzem za pośrednictwem wszystkich stron internetowych, na których reklamowana jest ich własność tj. takich jak: Booking.com, Airbnb, Expedia, HomeAway. Jeśli wynajmujący nie wyraża potrzeby pełnej obsługi, to zawsze oferujemy mu obsługę systemu tzw. Booker Tools, który cenowo i logistycznie zarządzi wynajmowaną nieruchomością.

Skąd franczyzobiorcy na start biorą bazę ofert do obsługi?  
To my zapewniamy ją na starcie.

Franczyzobiorca korzysta z autorskiego systemu biznesowego Direct Booker?
Tak. Franczyzobiorca ma pozwolenie na posługiwanie się znakiem towarowym Direct Booker, świadczy usługi wsparcia dla najemców w oparciu o specjalnie opracowane know-how oraz korzysta z systemu operacyjnego. Ale każdy franczyzobiorca jest zobowiązany do prowadzenia marketingu lokalnego we własnym zakresie i świadczenia usług wyłącznie na terytorium, na które podpisał umowę.

Gdzie zatem szukacie potencjalnych franczyzobiorców?
Chcemy przyciągnąć franczyzobiorców z miejsc atrakcyjnych turystycznie, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk. Poszukujemy franczyzobiorców, którzy są zainteresowani założeniem własnej firmy lub posiadają już agencję turystyczną i chcieliby poszerzyć ofertę o dodatkowe usługi agencyjne lub zarabiać na sprzedaży naszej technologii.

Ile trzeba zainwestować?
Kwota inwestycji za przystąpienie do sieci Direct Booker zaczyna się od 5 tys. euro. Opłata franczyzowa wynosi 7 proc. od całkowitego obrotu netto. Od każdej wynajętej kwatery, franczyzobiorca otrzymuje od 5 do 10 proc. prowizji. Natomiast czas zwrotu inwestycji zależy od liczby ofert, które obsługuje franczyzobiorca. 

Rozmawiała: Maryla Pałasz


Nino Dubretic, właściciel marki Direct Booker / "W Polsce turystyka rozwija się bardzo dynamicznie. Popyt na krótkoterminowe wynajmy jest wysoki i ktoś musi nimi zarządzać poprzez usługi agencyjne lub technologię. Polska została wybrana przez Direct Booker właśnie dlatego".

POPULARNE NA FORUM

Wakacje.pl czy się opłaca

Zastanawiam się nad franczyzą z wakacji.pl Byłby to drugi punkt tej sieci w moim mieście (200 tys. mieszkańców), lokal zwykły (nie w galerii handlowej) ale przy kilku...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.02.2022
Własny ośrodek wypoczynkowy nad morzem :)

ej Forumowicze! Od paru lat z mężem zastanawialiśmy się nad zakupem bądź wybudowaniem własnego ośrodka wypoczynkowego nad morzem, nic wielkie taki mini pensjonat 20-30...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2020
Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty?

Pewnie, że tak. Własny apartament to bardzo fajna sprawa, gdyż o każdej porze roku pojechać sobie możemy do niego i odpocząć od codziennych obowiązków. Z drugiej...

15 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Wynająłem samochód na kilka dni za 360 zł przez internet. Na drugi dzień pojechałem po odbiór na drugi koniec miasta i dowiedziałem się, że rezerwacja została...

34 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2019
Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie

Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

34 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

34 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018