Cyfryzacja sieci bez inwestycji w sprzęt

Z iPOS web masz dostęp do danych ze wszystkich punktów w jednym miejscu.
Z iPOS web masz dostęp do danych ze wszystkich punktów w jednym miejscu. / Możesz sprawdzić dokładne dane sprzedażowe, zarządzać polityką cenową i asortymentem wszystkich punktów w ramach jednej konsoli.
Branżę gastronomiczną czeka obowiązkowa wymiana urządzeń fiskalnych. Od 1 lipca 2020 roku wszystkie lokale będą zobligowane do pracy na tzw. kasach online.
 

Jednak na obowiązkowej wymianie może zyskać nie tylko fiskus – to szansa na cyfryzację sieci handlowej bez inwestycji w sprzęt ze strony franczyzodawcy.

Wykorzystaj wymianę kas cyfryzując sieć

Franczyzobiorców będących właścicielami punktów gastronomicznych czeka obowiązkowy zakup tzw. kas online. Franczyzodawcy natomiast potrzebują sprawnego narzędzia do nadzorowania pracy wielu lokali. Zmiany w prawie można wykorzystać z pożytkiem dla franczyzy, zyskując nowoczesne narzędzie do zarządzania sprzedażą bez generowania kosztów po stronie centrali sieciWystarczy, że franczyzobiorcy wymienią kasy fiskalne, które nie dają żadnej biznesowej korzyści, na kasoterminale nowej generacji. 

Inteligentne urządzenie fiskalne – jak to działa?

Kasoterminal to kasa online i terminal płatniczy w jednym. Inteligentne urządzenie jest połączone z platformą iPOS web, dzięki której można sprawdzić dokładne dane sprzedażowe, zarządzać polityką cenową, asortymentem i stanami magazynowymi wszystkich punktów w ramach jednej konsoli. Dostęp do iPOS web otrzymuje franczyzobiorca w zakresie swojego lokalu. Franczyzodawca natomiast może zarządzać wynikami i parametrami w zakresie całej sieci, w takim stopniu, w jakim tego potrzebuje.

Wyniki sprzedażowe z całej sieci na laptopie lub smartfonie

Konsola franczyzodawcy daje możliwość weryfikacji szczegółowych wyników dla każdego z punktów. Graficzne wykresy i czytelne podsumowania pozwalają sprawdzić obroty, średnią wartość paragonu, ranking najlepiej sprzedających się pozycji z menu, a także uzyskać szczegółowe informacje o każdej dokonanej transakcji. Przydatnym narzędziem jest również zestawienie umożliwiające porównanie punktów. Dane o sprzedaży mogą być przekazywane do systemu w czasie rzeczywistym. Raporty są generowane w pełni automatycznie i nie wymagają pracy ze strony franczyzobiorcy i franczyzodawcy. Wyniki można obejrzeć na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową, o dowolnej porze.

Ustaw promocyjną cenę trzema kliknięciami

System oparty o kasoterminale pomaga także w prowadzeniu ustandaryzowanej polityki cenowej oraz bazy asortymentowej dla całej sieci. Produktami i cennikami dla wszystkich lokalizacji można zarządzać centralnie z poziomu jednej konsoli, decydując o ujednoliceniu lub różnicowaniu baz. Rozwiązanie pozwoli także na łatwe wdrażanie promocji oraz zachowanie spójnej polityki rabatowej w ramach sieci.

Organizuj efektywniejsze dostawy

Planowanie dostaw to we franczyzie sprawa krytyczna. Dokładna wiedza na temat stanów magazynu to jeden z filarów tego typu biznesu. Ile towaru wysłać do punktu A? Czy w punkcie B wystarczy zaopatrzenia do poniedziałku? Odpowiedzi na te pytania dostarczy iPOS – system podpowie ile, czego i do którego lokalu należy dostarczyć, dosłownie tworząc gotową listę zakupów, wygenerowaną na podstawie danych o sprzedaży. 

Wygodna obsługa i indywidualne podejście 

Wdrożenie systemu w sieciach handlowych kojarzy się ze żmudnym procesem. W iPOS wystarczy dodać nowego partnera do konta w konsoli franczyzodawcy. Franczyzobiorca otrzyma sprzęt, który automatycznie zintegruje się z danymi sieci handlowej. Na tym ułatwienia się nie kończą – obsługa systemu jest intuicyjna i nie wymaga organizowania kosztogennego działu IT odpowiedzialnego za obsługę, rozwój i utrzymanie systemu. Sieci handlowe, które decydują się na system iPOS mogą liczyć nie tylko na wsparcie konsultantów, ale także na dostosowanie platformy do potrzeb i standardów danej firmy.

Zyski franczyzobiorców: oszczędność czasu, pieniędzy i energii

Rozwiązanie to także szereg korzyści dla franczyzobiorcy, który i tak musi kupić sprzęt odpowiadający nowym, prawnym wymogom, a w cenie zwykłej kasy może otrzymać narzędzie, które znacząco odciąży go w obowiązkach i usprawni obsługę klienta.

Kasoterminal ma wbudowany terminal płatniczy, co oznacza, że na jego dzierżawie można oszczędzić nawet 3 tys. zł w ciągu 5 lat. Właściciel punktu nie będzie się także musiał martwić o zapewnienie internetu dla kasy online, ponieważ wszystkie modele posiadają wbudowaną łączność w cenie urządzenia. Kasoterminal w przeciwieństwie do zwykłej kasy potrafi także wydrukować fakturę VAT, do której wystawienia wystarczy tylko NIP klienta. iPOS generuje raporty automatycznie, co oznacza mniej formalności i obowiązków dla franczyzobiorcy, który nie musi samodzielnie tworzyć zestawień. 

Sieć pod pełną kontrolą

Wyposażenie całej sieci w kasoterminale sprawia, że zdalne zarządzanie wieloma punktami i monitorowanie wyników staje się proste i tanie. Wybór tego rozwiązania to integracja wszystkich niezbędnych funkcji u jednego dostawcy. Dowiedz się więcej o systemie do zarządzania franczyzą iPOS i scyfryzuj swoją sieć bez inwestycji w sprzęt.