Edukacja przenosi się do sieci
Spowodowane epidemią wirusa zamknięcie szkół, które potrwa co najmniej do Wielkanocy, pociągnęło za sobą zawieszenie zajęć dodatkowych dla dzieci w placówkach edukacyjnych: językowych, sportowych, informatycznych itd. Walcząc z groźbą utraty dochodów i klientów ich właściciele musieli w ekspresowym tempie znaleźć kryzysowe rozwiązania.
– Błyskawicznie podjęliśmy decyzję o utworzeniu platformy z zajęciami on-line – mówi Tonia Bochińska, współwłaścicielka i dyrektor generalny Early Stage.
Lektor on-line
Na pierwsze dwa tygodnie zawieszenia zajęć w placówkach edukacyjnych Early Stage przygotowało filmy i interaktywne materiały do samodzielnej nauki on-line.
– Powstały w cztery dni. Umieszczamy je na platformie na bieżąco, codziennie wysyłając klientom kody dostępu – wyjaśnia Tonia Bochińska.
W tym czasie lektorzy pracujący we wszystkich placówkach Early Stage przygotowują się do prowadzenia zajęć on-line, na żywo. Zajęcia mają odbywać się dwa razy w tygodniu dla każdej grupy, tak jak jest to w standardowej ofercie szkoły. Tyle że uczniowie i nauczyciele będą się ze sobą komunikować za pośrednictwem specjalnej platformy do wideokonferencji, do której dostęp wykupiła centrala.
– Przez pierwsze dwa tygodnie nauczyciele mają czas, aby zapoznać się z platformą, opracować metody, które najlepiej sprawdzą się przy zajęciach on-line, przeprowadzają też lekcje próbne. Przez cały czas otrzymują też wynagrodzenie – podkreśla Tonia Bochińska. – Nasz zespół marketingowy natomiast mocno pracuje nad promocją naszych nowych działań. Jeszcze nigdy nie mieliśmy aż tylu pochlebnych opinii w mediach społecznościowych. Dzięki udostępnianym materiałom filmowym rodzice zobaczyli, jak nasze zajęcia wyglądają „od środka”.
Dyrektor Early Stage podkreśla, że wszelkie „kryzysowe” rozwiązania, opracowane centralnie, są dostępne w całej sieci, czyli także dla wszystkich franczyzobiorców.
– To pokazuje, że zwłaszcza w trudnych sytuacjach grupa to siła – mówi Tonia Bochińska. – Oczywiście, jak wielu przedsiębiorców w tej chwili obawiamy się o przyszłość. Staramy się jednak jak najlepiej odnaleźć się w nowych okolicznościach, mając na uwadze, że pod naszym szyldem swój biznes prowadzi tak wiele osób.
Licencja na biznes
W ponad 500 placówkach Early Stage w całej Polsce uczy się obecnie ponad 33 tys. uczniów. Większość franczyzobiorców konceptu to nauczyciele i lektorzy, z doświadczeniem w pracy z dziećmi.
– Franczyzobiorcy przechodzą szkolenia metodyczne, marketingowe, administracyjne i HR. Mają stałe wsparcie opiekunów metodycznych i administracyjnych oraz specjalistów ds. marketingu, sprzedaży, IT i HR. Otrzymują program nauczania dla dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat oraz autorskie materiały dydaktyczne – wylicza Izabela Mieszała z Early Stage. – Know-how dotyczące prowadzenia szkoły udostępnione jest na wewnętrznej platformie on-line.
Franczyzodawca zapewnia, że inwestycja początkowa nie jest duża – na start wystarczy 4-5 tys. zł, które trzeba przeznaczyć na przeprowadzenie lokalnych akcji promocyjnych. Marketing on-line zapewnia Early Stage. Inwestycję obniża też fakt, że nie ma konieczności otwierania placówki stacjonarnej. Zajęcia można prowadzić w salach wynajmowanych na godziny w szkołach.
Na początku franczyzobiorca musi też wpłacić kaucję, w wysokości 2 tys. zł, która jest mu zwracana w momencie startu pierwszej grupy zajęciowej. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi od 12 do 7 proc. przychodu. Jej wysokość maleje wraz ze wzrostem oddziału i liczby uczniów.
WIZYTÓWKA MARKI EARLY STAGE
Polska sieć szkół języka angielskiego, istniejąca od 26 lat.
EARLY STAGE W 2019 ROKU
- ponad 500 placówek
- w 2019 otwarto pierwszą szkołę za granicą, na Litwie
- we wszystkich szkołach uczy się ponad 33 tys. uczniów

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Flip, wynajem, a może inwestycja deweloperska? Możliwości zarabiania w branży nieruchomości jest sporo.
Franczyzodawca Early Stage twierdzi, że jego szkoły wyróżniają się na tle konkurencji. Co jest ich przewagą?
Dwa dni wybieraliśmy pomysły na biznes. W sobotę 17X ze względu na rygor czerwonej strefy targi zostały odwołane. Przeczytaj relację z dwóch dni targowych.
W piątek ostatni dzień Targów Franczyza w PKiN w Warszawie. Organizator zapewnił odwiedzającym bezpieczeństwo, spełniając najsurowsze rygory sanitarne. Przyjdź i bezpiecznie wybierz biznes dla siebie!
W co zainwestować – czy warto porzucić ciepły etat i wybrać własną firmę? Podpowiadamy, jaki biznes najlepiej otworzyć w 2020 roku.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Własna pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Warto jednak zajmować się produkcją pieczarek w większej liczbie pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Meet & Fit zmienia nazwę, Frentzza ma nowy lokal, a Żabka promuje przedsiębiorczość wśród młodych. Przegląd tygodnia 21-28 stycznia.
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w prenumeratę i sprawdź, jaki biznes się opłaca!
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Od początku roku w ramach współpracy z siecią Żabka swoje biznesy otworzyło kilkuset nowych franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...
Z korepetytora na dyrektora
Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...