Edukacja przenosi się do sieci

Angielski wirtualnie / Takie zajęcia na razie są niemożliwe, dlatego lektorzy Early Stage będą uczyć dzieci on-line.
Poniedziałek
23.03.2020
Early Stage nie przestało pracować, mimo że szkoły są zamknięte. Tylko że teraz angielskiego uczy on-line. Czy franczyzobiorcy też korzystają na tym rozwiązaniu?
 

Spowodowane epidemią wirusa zamknięcie szkół, które potrwa co najmniej do Wielkanocy, pociągnęło za sobą zawieszenie zajęć dodatkowych dla dzieci w placówkach edukacyjnych: językowych, sportowych, informatycznych itd. Walcząc z groźbą utraty dochodów i klientów ich właściciele musieli w ekspresowym tempie znaleźć kryzysowe rozwiązania. 
– Błyskawicznie podjęliśmy decyzję o utworzeniu platformy z zajęciami on-line – mówi Tonia Bochińska, współwłaścicielka i dyrektor generalny Early Stage.

Lektor on-line

Na pierwsze dwa tygodnie zawieszenia zajęć w placówkach edukacyjnych Early Stage przygotowało filmy i interaktywne materiały do samodzielnej nauki on-line. 
– Powstały w cztery dni. Umieszczamy je na platformie na bieżąco, codziennie wysyłając klientom kody dostępu – wyjaśnia Tonia Bochińska.

W tym czasie lektorzy pracujący we wszystkich placówkach Early Stage przygotowują się do prowadzenia zajęć on-line, na żywo. Zajęcia mają odbywać się dwa razy w tygodniu dla każdej grupy, tak jak jest to w standardowej ofercie szkoły. Tyle że uczniowie i nauczyciele będą się ze sobą komunikować za pośrednictwem specjalnej platformy do wideokonferencji, do której dostęp wykupiła centrala. 
– Przez pierwsze dwa tygodnie nauczyciele mają czas, aby zapoznać się z platformą, opracować metody, które najlepiej sprawdzą się przy zajęciach on-line, przeprowadzają też lekcje próbne. Przez cały czas otrzymują też wynagrodzenie – podkreśla Tonia Bochińska. – Nasz zespół marketingowy natomiast mocno pracuje nad promocją naszych nowych działań. Jeszcze nigdy nie mieliśmy aż tylu pochlebnych opinii w mediach społecznościowych. Dzięki udostępnianym materiałom filmowym rodzice zobaczyli, jak nasze zajęcia wyglądają „od środka”.

Dyrektor Early Stage podkreśla, że wszelkie „kryzysowe” rozwiązania, opracowane centralnie, są dostępne w całej sieci, czyli także dla wszystkich franczyzobiorców.
 – To pokazuje, że zwłaszcza w trudnych sytuacjach grupa to siła – mówi Tonia Bochińska. – Oczywiście, jak wielu przedsiębiorców w tej chwili obawiamy się o przyszłość. Staramy się jednak jak najlepiej odnaleźć się w nowych okolicznościach, mając na uwadze, że pod naszym szyldem swój biznes prowadzi tak wiele osób.

Licencja na biznes

W ponad 500 placówkach Early Stage w całej Polsce uczy się obecnie ponad 33 tys. uczniów. Większość franczyzobiorców konceptu to nauczyciele i lektorzy, z doświadczeniem w pracy z dziećmi. 
– Franczyzobiorcy przechodzą szkolenia metodyczne, marketingowe, administracyjne i HR. Mają stałe wsparcie opiekunów metodycznych i administracyjnych oraz specjalistów ds. marketingu, sprzedaży, IT i HR. Otrzymują program nauczania dla dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat oraz autorskie materiały dydaktyczne – wylicza Izabela Mieszała z Early Stage. – Know-how dotyczące prowadzenia szkoły udostępnione jest na wewnętrznej platformie on-line.

Franczyzodawca zapewnia, że inwestycja początkowa nie jest duża – na start wystarczy 4-5 tys. zł, które trzeba przeznaczyć na przeprowadzenie lokalnych akcji promocyjnych. Marketing on-line zapewnia Early Stage. Inwestycję obniża też fakt, że nie ma konieczności otwierania placówki stacjonarnej. Zajęcia można prowadzić w salach wynajmowanych na godziny w szkołach.

Na początku franczyzobiorca musi też wpłacić kaucję, w wysokości 2 tys. zł, która jest mu zwracana w momencie startu pierwszej grupy zajęciowej. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi od 12 do 7 proc. przychodu. Jej wysokość maleje wraz ze wzrostem oddziału i liczby uczniów.

 

WIZYTÓWKA MARKI EARLY STAGE

Polska sieć szkół języka angielskiego, istniejąca od 26 lat.

EARLY STAGE W 2019 ROKU

  • ponad 500 placówek
  • w 2019 otwarto pierwszą szkołę za granicą, na Litwie
  • we wszystkich szkołach uczy się ponad 33 tys. uczniów

Tonia Bochińska, dyrektor generalny Early Stage / "Nasz zespół marketingowy mocno pracuje nad promocją naszych nowych działań".

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018