Dobre miejsce / Lokalizacje, w których automat Pharmashop24 ma szansę się sprawdzić, to ulice z dużym ruchem pieszych, osiedla-sypialnie dużych miast, ale też mniejsze miejscowości.
Piątek
15.05.2020
W ostatnich miesiącach sprzedaż w automatach vendingowych Pharmashop24 wzrosła o 20-30 proc. Teraz marka wprowadza na rynek nowe lekomaty, które umożliwią nawet rozmowę z farmaceutą.
 

W automatach Pharmashop24 można kupić artykuły drogeryjne, farmaceutyczne, suplementy diety. W ostatnim czasie oferta poszerzyła się też o maseczki i rękawiczki jednorazowe, które teraz są artykułami pierwszej potrzeby. 
– Epidemia sprzyja sprzedaży w naszych automatach. Nawet tam, gdzie nie ma maseczek i rękawiczek w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wzrosła ona o 20-30 proc. – mówi Tomasz Szafrański z Pharmashop24.

Co potrafi lekomat?

Lokalizacje, w których automat Pharmashop24 ma szansę się sprawdzić, to ulice z dużym ruchem pieszych, osiedla-sypialnie dużych miast, ale też mniejsze miejscowości, liczące już od 8-10 tys. mieszkańców. Maszyny można obrendować własnym logo. 
– Tak jest chociażby w przypadku dużej sieci aptecznej, z którą nawiązaliśmy współpracę. Właśnie rozpoczęliśmy montaż maszyn przy jej aptekach – wyjaśnia Tomasz Szafrański.

Koszt podstawowej wersji automatu to ok. 40 tys. zł. Maszyny zapewniają odpowiednią temperaturę przechowywania produktów, posiadają zdalny monitoring, są ocieplone i całkowicie przystosowane do wieloletniego funkcjonowania w różnych warunkach atmosferycznych. Pomieszczą do 110 różnych produktów. Teraz Pharmashop24 wprowadza na polski rynek najnowszy, interaktywny model lekomatu. 
– Duży ekran umożliwia wyświetlenie ulotki. Możliwa jest też weryfikacja wieku klienta, a nawet rozmowa z farmaceutą – wyjaśnia Tomasz Szafrański. – To wszystko pozwoli na poszerzenie gamy produktów dostępnych w automatach.

Możliwości zarobku

Pharmashop24 poszukuje partnerów, którzy zostaną dystrybutorami marki na poszczególne województwa, otrzymując wyłączność na takim terenie. Dystrybutorzy zobowiązują się do zakupu określonej liczby maszyn, na które dostają rabat. Dalej Pharmashop24 daje im wolną rękę. Mogą np. sprzedać maszyny z zyskiem. W takiej sytuacji biorą na siebie część obowiązków centrali. Powinni szukać klientów zainteresowanych zakupem, negocjować z nimi, a także zająć się montażem i serwisem sprzedanych maszyn. 
– Przechodzą w związku z tym odpowiednie szkolenie i otrzymują pakiet potrzebnych materiałów – dodaje Tomasz Szafrański.

Partnerzy mogą też sami użytkować maszyny – czyli rozstawić automaty i zarabiać na marży od sprzedanych w nich produktów. Sami ustalają wysokość marży, jak i pakiet sprzedawanych produktów. Zatowarowywać mogą się za pośrednictwem Pharmashop24 lub znaleźć dostawców na własną rękę.

 

WIZYTÓWKA MARKI PHARMASHOP24

Dystrybutor automatów vendingowych z asortymentem farmaceutycznym.

  • ponad 3 tys. automatów na świecie
  • minimalna kwota inwestycji 40 tys.

Przy aptekach / Pharmashop24 nawiązał współpracę z ogólnopolską siecią aptek, obok których ustawia teraz lekomaty.

POPULARNE NA FORUM

Apteka we franczyzie?

Rzeczywiście, jeśli chodzi o franczyzę aptek to teoria na niewiele sie tu przyda. Dlatego też jeśli jesteście nadal zainteresowani tym tematem to zapraszam po kontakt....

7 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2021
Apteka we franczyzie?

Jestem za nawet w małych nadmorskich miejscowościach...

7 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2021
Apteka we franczyzie?

This article you have shared here's incredible. I like and recognize work. The factors you have talked about in this specific article are helpful. I should try to seek after...

7 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2021
Otwarcie sklepu "medycyna chińska"

Jak sądzicie,czy u nas by się przyjął sklep z produktami,suplementami medycyny chińskiej? Mam tu na myśli różne kremy,plastry,banki... Czy nasze społeczeństwo...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2020
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

witam, ostatnio miałam dość poważy wypadek... jadąc na rowerze zderzyłem się z drugim rowerzystą... długo dochodziłem do siebie, w końcu postanowiłem skorzystać z...

6 wypowiedzi
ostatnia 21.04.2020
Sklep z ziołami

W Greenport mają franczyzę gdzie oferują pełne wsparcie z zakresu prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego. Szkolenia wewnętrzne, wsparcie w rozwoju biznesu – wszystkie...

13 wypowiedzi
ostatnia 26.07.2019
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

Popyt na suplementy raczej będzie, bo społeczeństwo jest coraz grubsze no a coraz bardziej liczy się wygląd... jednocześnie trochę zwiększa się świadomość wśród...

5 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Teraz korzystam z pakietu w prywatnej przychodni i to jest tak wygodne! Nie wiem, czy kiedykolwiek zdołam się z powrotem przestawić na NFZ, jeśli zrezygnuję z pracy i...

6 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018