Czy nieruchomości ucierpiały na pandemii?

Pieniądze na biznes / Otwarcie biura nieruchomości pod szyldem WGN nie wymaga dużej inwestycji. Minimalna kwota, którą trzeba zainwestować to 10-15 tys. zł.
Niedziela
20.09.2020
Na początku pandemii rynek nieruchomości zamarł, ale szybko wrócił do normy. Dla Grupy WGN lipiec tego roku był rekordowy pod względem liczby transakcji.
 

Negatywne skutki pandemii ominęły rynek nieruchomości. Co prawda zainteresowanie zakupem mieszkań od marca przez 2-3 miesiące było niższe. Jednak już pod koniec czerwca do biur nieruchomości zaczęli wracać klienci.

Rekordy w czasie zarazy

W lipcu i sierpniu liczba transakcji dokonywanych za pośrednictwem sieci biur WGN, nie tylko wróciła do normy sprzed pandemii, ale nawet wzrosła.

– W lipcu Grupa WGN zrealizowała blisko 900 transakcji, dzięki czemu od początku roku mieliśmy ich ponad 4700. Wydaje się, że sektor obrotu nieruchomościami, w obecnym czasie, to jeden z najbardziej stabilnych sektorów usługowych – mówi Leszek Michniak, prezes Grupy WGN.

Generalnie lipiec tego roku był najlepszym miesiącem dla WGN pod względem liczby transakcji w ciągu ostatnich czterech lat. Widać, że klienci, którzy odkładali decyzję o zakupie czy sprzedaży nieruchomości na bardziej stabilny czas, wracają do tematu i realizują swoje wcześniejsze plany.

– Pomimo ostrożności, jaką od marca obserwujemy wśród klientów grupy WGN, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji o zakupie lub sprzedaży nieruchomości, możemy już ogłosić powrót do normalności. Odnotowujemy wzmożone zainteresowanie klientów i inwestorów nie tylko zakupem mieszkań ale też gruntami oraz domami – mówi Dagmara Komarnicka, menedżer rozwoju sieci franczyzowej WGN.

Nie brakuje też chętnych na otwieranie biur nieruchomości. Od marca do grupy WGN dołączyły cztery biura franczyzowe. We wrześniu powinny otworzyć się kolejne trzy oddziały, które zostały już zweryfikowane przez franczyzodawcę.

– Podczas pandemii nie tracimy dotychczasowych partnerów, ale powiększamy swój zasięg o kolejne miasta – twierdzi Dagmara Komarnicka.

Jej zdaniem w czasie kryzysu w usługach utrzymują się głównie firmy z długoletnim doświadczeniem i zrzeszone w dużych sieciach franczyzowych. WGN działa na rynku od 30 lat. Sieć franczyzowa firmy obecnie liczy 80 biur zajmujących się obsługą klientów z zakresu pośrednictwa w nieruchomościach, usługami finansowymi oraz niektóre biura również home stangingiem, architekturą wnętrz, remontami itd.

– Do końca roku planujemy otwarcie 10 -12 oddziałów franczyzowych – mówi Dagmara Komarnicka.

Niewielka inwestycja

Otwarcie biura nieruchomości pod szyldem WGN nie wymaga dużej inwestycji. Minimalna kwota, którą trzeba zainwestować to 10-15 tys. zł. Zawiera się w niej opłata startowa rzędu 3 tys. zł netto, marketing lokalny oraz pierwsze koszty związane z prowadzeniem działalności, takie jak urządzenie i obrandowanie lokalu.

– Z naszego doświadczenia wynika, że zwrot z inwestycji może nastąpić już w trzecim miesiącu od momentu rozpoczęcia działalności – mówi Dagmara Komarnicka.

Natomiast wysokość miesięcznych opłat obowiązujących franczyzobiorców jest uzależniona od wielkości miasta, w którym powstaje dany oddział.

Partnerami WGN mogą zostać zarówno osoby, które nie mają doświadczenia w nieruchomościach, jak i pośrednicy z długim stażem pracy w branży. Dla franczyzodawcy najważniejsze jest to, żeby franczyzobiorca miał cechy menedżerskie, takie jak determinacja, konsekwencja w działaniu, dążenie do sukcesu i umiejętność kierowania zespołem.

– Osoby bez doświadczenia wbrew pozorom są bardzo cenne, ponieważ nie mają nawyków z poprzednich miejsc pracy. A know-how i pakiet profesjonalnych szkoleń, który zapewniamy, pozwala na szybkie i skuteczne zdobycie wiedzy oraz wejście z sukcesem na rynek nieruchomości – mówi Dagmara Komarnicka.

Co na starcie

Kandydaci na partnerów WGN muszą dysponować własnym lub wynajętym lokalem, o powierzchni min. 30 mkw zlokalizowanym w miejscu o dużym natężeniu ruchu, w ciągu komunikacyjnym, najlepiej z witryną. Powinien się on znajdować na parterze. Niezbędna jest także możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej o powierzchni min. 3,5 mkw.

– Na starcie franczyzobiorcy WGN dostają narzędzia, dzięki którym w krótkim okresie stają się profesjonalistami na rynku nieruchomości – mówi Dagmara Komarnicka.

Chodzi przede wszystkim o kilkudniowe szkolenie startowe, dokumenty zawierające bazę wiedzy na temat pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, wypracowane przez WGN procedury funkcjonowania biura, własną stronę internetową z wyszukiwarką ofert oraz dostęp do programu do obsługi biur WGN z funkcją CRM, który pozwala zarządzać zleceniami klientów i pracą agentów.

 

WIZYTÓWKA GRUPY WGN

Sieć biur nieruchomości.

  • liczba placówek franczyzowych – 80,
  • minimalna kwota inwestycji – 10-15 tys. zł,
  • czas zwrotu z inwestycji – 3 miesiące.

Dagmara Komarnicka, menedżer rozwoju sieci franczyzowej WGN / "Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji o zakupie lub sprzedaży nieruchomości, możemy już ogłosić powrót do normalności. Odnotowujemy wzmożone zainteresowanie klientów i inwestorów nie tylko zakupem mieszkań ale też gruntami oraz domami".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017