Nowe miejsce / Najnowsza kawiarnia pod szyldem SO! COFFEE została otwarta w Jarosławiu, w galerii Stara Ujeżdżalnia.
Piątek
09.10.2020
SO! COFFEE do końca roku ma promocję dla nowych franczyzobiorców. Przez sześć miesięcy będą mogli zaoszczędzić na opłatach franczyzowych.
 

Koncept SO! COFFEE należy do międzynarodowej grupy Lagardere Travel Retail. W Polsce ma obecnie 55 kawiarni, z czego siedem franczyzowych. Zlokalizowane są zarówno w galeriach handlowych, jak i przy głównych ulicach miast, deptakach, na dworcach i lotniskach. Marka rozwija się również w Czechach, Francji, Rumunii i Hiszpanii.

Najnowsza kawiarnia pod szyldem SO! COFFEE została otwarta w Jarosławiu, w galerii Stara Ujeżdżalnia. Ma format wyspy handlowej, o powierzchni 42 m2. Do dyspozycji gości jest tu 30 miejsc siedzących. Jeden ze stolików jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – jego wysokość i szerokość jest dopasowana do wózków inwalidzkich, a blat ma specjalny piktogram, informujący o przeznaczeniu stolika. 

– Kanapy, stoliki oraz bar zostały specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez polskich producentów – mówi Grzegorz Łyczak, zastępca dyrektora operacyjnego Lagardere Travel Retail. – We wnętrzu zostały zastosowane naturalne, ekologiczne materiały, takie jak drewno, metal, kamień. Idealnym dopełnieniem jest nastrojowe, designerskie oświetlenie.

Start we franczyzę

Kawiarnie SO! COFFEE można otworzyć w dwóch formatach: jako wyspę handlową lub lokal stacjonarny.

Według szacunków franczyzodawcy na inwestycję należy przeznaczyć minimum 290 tys. zł. Część wydatków można sfinansować leasingiem, np. zakup wyposażenia, sprzętów takich jak ekspres do kawy. Natomiast gotówka potrzebna jest na pokrycie kosztów szeroko rozumianych prac budowlano-instalacyjno-wykończeniowych.

Jednorazowa opłata licencyjna wynosi 30 tys. zł. Wsparcie franczyzodawcy obejmuje m.in. przygotowanie projektów budowlanych, technologicznych i aranżacyjnych; trwające blisko miesiąc szkolenia dla franczyzobiorcy i jego pracowników (produktowe, sprzedażowe, administracyjne); dokumentację i szkolenie z zakresu HACCP; wyposażenie lokalu w cały potrzebny sprzęt, od autoryzowanych dostawców.

– Przedstawiciel centrali: kierownik regionalny, trener lub wyznaczony pracownik sieci jest też przez kilka dni w lokalu, bezpośrednio przed i w trakcie otwarcia – podkreśla Grzegorz Łyczak, zastępca dyrektora operacyjnego Lagardere Travel Retail. – Na otwarcie przygotowujemy również akcję promocyjną oraz pokrywamy koszty materiałów marketingowych na sezonowe kampanie w pierwszym roku funkcjonowania kawiarni.

Promocja dla nowych

Miesięczna opłata franczyzowa w sieci SO! COFFEE wynosi 5 proc. od sprzedaży netto (nie mniej niż 2 tys. zł). Ale w tej chwili franczyzodawca przygotował promocję dla nowych licencjobiorców. 

– Osoby, które do końca tego roku podpiszą z nami umowę franczyzową, przez pierwszych sześć miesięcy działalności nie będą musiały płacić opłaty miesięcznej – zachęca Grzegorz Łyczak.

 

WIZYTÓWKA SO! COFFEE

Sieć kawiarni należąca do międzynarodowej grupy Lagardere Travel Retail.

  • 55 lokali
  • min. kwota inwestycji 290 tys.

Dwa formaty / Kawiarnie SO! COFFEE można otworzyć w dwóch formatach: jako wyspę handlową lub lokal stacjonarny.

POPULARNE NA FORUM

U Lodziarzy

Witam serdecznie Czy współpracuje ktoś z siecią U Lodziarzy ? Jak oceniacie współpracę ?

1 wypowiedzi
ostatnia 05.10.2020
Kotlet w bułce?

Witam, Czy ktoś z forumowiczów otworzył ten koncept? Jeśli tak, bardzo proszę o informacje na temat współpracy, warunków itp. Czy to dobry biznes? Gdy byłaby...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.09.2020
Kawiarnia przyjazna dzieciom. Gdynia

Hej hej :) Pytanie do Was moi mili co sądzicie o takiej działalności ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.09.2020
Przyczepa gastronomiczna ze świeżym pieczywem

Witam wszystkich, Myślę nad otwarcie swojego małego biznesu a mianowicie nad przyczepą gastronomiczną w której sprzedawałbym świeże pieczywo, którą postawiłbym w...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2020
Subway podsumowuje rok

Jestem z Siedlec i to trudny rynek jakby nie bylo. Kiedys tutaj bylo zycie, ale teraz jest jakby nieco inaczej. Wszystkiego niby jest duzo, a moze nawet i za duzo, ale jakoś...

4 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
Chcę założyć restaurację na zasadach fanchisingu - Sphinx

Rozglądam się za biznesem modowym lub gastronomicznym. pytałem jakiś czas temu na modowym forum franczyzy w co warto inwestowac i jakie sa opinie. Zagladam teraz tutaj i...

19 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
MEET & FIT - cenzura/straty/pozew zbiorowy

Napiszę krótko jako były franczyzobiorca... Zamknąłem lokal z olbrzymią stratą... Szkoda nerwów a sama franczyza to amatorszczyzna jakich mało.

4 wypowiedzi
ostatnia 08.07.2020
Subway podsumowuje rok

Niestety, ale podpisuje się obiema rękoma pod tym, co Pani napisała. Włożyłem sporo pieniędzy w założenie Subway’a w Siedlcach, gdzie wg zapewnień DEvelopment Agent...

4 wypowiedzi
ostatnia 07.07.2020