E-biznes za kilka tysięcy złotych

Dla specjalisty i dla laika / Franczyza DlaWas.info skierowana jest zarówno do istniejących już mediów, które wymagają przeskoku na wyższy poziom technologiczny i zwiększenie swojej rentowności poprzez wprowadzenie dodatkowych usług, jak również do kreatywnych osób rozpoczynających działalność gospodarczą.
Czwartek
08.10.2020
– Nasz franczyzobiorca może pracować zdalnie. Na start powinien mieć 5 tys. zł, telefon oraz komputer z dostępem do internetu – mówi Sebastian Wachowski, prezes DlaWas.Info.
 

Czy to dobry moment na zakładanie lokalnego portalu internetowego?

W Polsce w ostatnim czasie wystąpiła duża polaryzacja w rzetelności prowadzonych mediów. Odbiorcy dostrzegają tendencyjność mediów zależnie od nurtu politycznego, a w dodatku w przestrzeni publicznej pojawia się sporo fake newsów. Stwarza to furtkę lokalnym portalom, których właścicielami są osoby z miasta, mieszkające w pobliżu, co wzbudza większe zaufanie. Ponadto nasi franczyzobiorcy działają w grupie i mają duże wsparcie, dzięki czemu ich praca eksponowana jest w profesjonalnej oprawie. Zajmują się tylko zarządzaniem, lokalnymi klientami i lokalnymi treściami, sprawy techniczne są całkowicie po naszej stronie. Jest to też znaczna optymalizacja kosztów. 

Realia na rynku mediów w ostatnich latach bardzo mocno się zmieniają, dotyczy to też udziału w rynku reklamowym poszczególnych kanałów przekazu. Prym w tym wzroście wiedzie internet, i dlatego najczęściej jest najlepszym sposobem dotarcia do klientów, a najkorzystniejszą formą reklamową jest reklama podprogowa w postaci artykułów sponsorowanych. To wszystko powoduje, że media internetowe są kierunkiem perspektywiczny, ale bardzo wymagającym.

Koronawirus utrudnił Wam prowadzenie biznesu?          

Od momentu wystąpienia w Polsce pandemii liczba zapytań się podwoiła, a nawet potroiła. Przez lockdown Polacy przekonali się, że często ich biznesy są bardzo kruche. Szukają alternatyw i dodatkowych źródeł zarobku, a niewątpliwie branża internetowa w dobie pandemii jest tą, która notuje wzrosty i jest bezpieczna. Myślę, że z tego wynika większe zainteresowanie e-usługami i naszą siecią DlaWas.Info. Nasz model ułatwia szybki start i nie wymaga zaplecza kapitałowego ani ludzkiego. W modelu franczyzowym wystarczy jedna osoba zajmująca się portalem, bo większość rzeczy jest realizowana przez centralę i bez dodatkowych kosztów dla franczyzobiorcy. Jednak oczywiście to nie oznacza, że jest to rozwiązanie bezobsługowe, że biznes poprowadzi się sam. Jeśli włożymy dużo pracy i serca, aby rozwinąć portal, to odwdzięczy nam się sukcesem ekonomicznym i statusowym, bo media to też możliwość zmieniania otaczającej nas rzeczywistości.

Kto może zostać franczyzobiorcą DlaWas.Info?

Każdy kto chce pracować i wytrwale dążyć do celu. Ważna jest też samodyscyplina i przedsiębiorczy charakter. Wszelkie pozostałe aspekty jesteśmy wstanie wypracować wraz z franczyzobiorcą, nauczyć go niezbędnych rzeczy. Udostępniamy rozwiązania, narzędzia i know how najlepsze w Polsce w zakresie mediów internetowych, przy czym koszty są najniższe z możliwych. Franczyzobiorca może pracować zdalnie w dowolnej lokalizacji. Na start powinien mieć 5 tys. zł, telefon oraz komputer z dostępem do internetu. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 4 tys. zł. W trakcie współpracy pobieramy opłatę miesięczną, która opiewa na kwotę zaledwie 299 zł netto. 

Rozmawiała Anna Smolińska

 

WIZYTÓWKA DLAWAS.INFO

Platforma Dlawas.info to grupa regionalnych portali informacyjno-rozrywkowych w każdym mieście powiatowym w kraju.

  • Jednostki własne: 2
  • Jednostki franczyzowe: 50
  • Kapitał na start: 5 tys. zł

Sebastian Wachowski, prezes zarządu DlaWas.Info / "Przez lockdown Polacy przekonali się, że często ich biznesy są bardzo kruche. Szukają alternatyw i dodatkowych źródeł zarobku, a niewątpliwie branża internetowa w dobie pandemii jest tą, która notuje wzrosty i jest bezpieczna".

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Etat czy własna firma? Gdy straszy inflacja /04.07.2022

Czy w sytuacji, gdy inflacja oszalała, koszty życia rosną, a rodzinne budżety szukają oszczędności, bezpieczniej zostać na etacie, czy założyć własną firmę? Sprawdź w nowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING".

Franczyza za 4 tys. zł /19.08.2021

DlaWas.Info docelowo chce mieć 330 portali tak, żeby w każdym powiecie działał jeden przedstawiciel firmy.

7 sukcesów w biznesie /01.08.2021

W sierpniowym numerze "WBF": Jak odnieść sukces w biznesie? Przedstawiamy historie ludzi, którym się to udało. Piszemy o wirtualnej restauracji, sprawdzamy m.in. jak otworzyć odzieżowy sklep outletowy, produkujemy kombuchę.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wybierz pomysł, zrób biznes /23.03.2018

Targi Pomysł na firmę za nami. Franczyzodawcy i poszukiwacze pomysłów na biznes mają powody do zadowolenia.

POPULARNE NA FORUM

Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019