Świeżo tłoczone / Spichlerz Zdrowia w rodzinnej olejarni tłoczy na zimno oleje m.in. z czarnuszki, konopi, sezamu, pestek dyni czy słonecznika.
Czwartek
07.01.2021
Sprzedaż zdrowej żywności to pomysł na biznes marki Spichlerz Zdrowia. Współpracę z firmą można nawiązać na dwa sposoby.
 

Firma Spichlerz Zdrowia jest producentem zdrowej żywności. 

– Od kilku lat interesujemy się tą tematyką. Początkowo na własne potrzeby robiliśmy kiszonki, zakwas z buraków, oleje tłoczone – opowiada Zbigniew Kosiński, właściciel firmy Spichlerz Zdrowia. – Aż w końcu postanowiliśmy przygotowywać też takie produkty dla innych.

Droga do franczyzy

Spichlerz Zdrowia w rodzinnej olejarni tłoczy na zimno oleje m.in. z czarnuszki, konopi, sezamu, pestek dyni czy słonecznika. Jest producentem zakwasu z buraków, masła, past i kremów w różnych smakach. W sklepie internetowym pod tym szyldem można kupić także miody, przyprawy i wiele innych produktów.

– W naszej żywności nie ma chemicznych dodatków, konserwantów, jest też niepasteryzowana. To bardzo istotne, bo pasteryzacja niszczy cenne wartości odżywcze – podkreśla Zbigniew Kosiński. – Nasze oleje, kiszonki, zakwasy są zawsze świeże i mają mnóstwo właściwości prozdrowotnych. Mamy starannie wyselekcjonowanych dostawców produktów z ekologicznych upraw.

Spichlerz Zdrowia obecnie sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem sklepu internetowego, ale też w sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością. Teraz marka szuka franczyzobiorców. Współpracę można nawiązać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to otwarcie sklepu lub stoiska pod szyldem Spichlerz Zdrowia.

– Może to być np. stoisko na bazarze ze zdrową żywnością – podpowiada franczyzodawca. – Wówczas koszt inwestycji jest bardzo niski, nawet 5 tys. zł.

Inwestycja w sklep to – według szacunków franczyzodawcy – 15-20 tys. zł, razem z zartowarowaniem. Licencjodawca może udzielić kredytu kupieckiego na zakup towaru.

– Pomożemy w otwarciu sklepu, załatwieniu wszelkich formalności – zapewnia Zbigniew Kosiński. – Przebiega to identycznie jak otwarcie sklepu spożywczego.

Franczyzodawca pomoże w przygotowaniu miejsca pod wymogi sanepidu, zapewni wsparcie marketingowe i sprzedażowe, szkolenia, codzienne dostawy towaru, dostęp do elektronicznego systemu zamówień.

Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci ani żadnych opłat miesięcznych. Franczyzobiorcy zarabiają na marży od sprzedaży. 

– Dzienny zysk może sięgnąć nawet 1 tys. zł – twierdzi Zbigniew Kosiński.

Współpracę z marką mogą też nawiązać osoby, które już prowadzą sklep – np. ze zdrową żywnością, zielarski, a nawet warzywny czy spożywczy. Po prostu poszerzą swoją ofertę o produkty spod szyldu Spichlerz Zdrowia.

 

WIZYTÓWKA MARKI SPICHLERZ ZDROWIA

Producent zdrowej żywności.

  • 1 jednostka własna
  • kwota inwestycji 15-20 tys.

Do wyboru / Spichlerz Zdrowia jest też producentem m.in. zakwasu z buraków, masła, past.
Dane kandydata
Dane kandydata
Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje
If you see this, leave this form field blank

POPULARNE NA FORUM

Apteka we franczyzie?

Rzeczywiście, jeśli chodzi o franczyzę aptek to teoria na niewiele sie tu przyda. Dlatego też jeśli jesteście nadal zainteresowani tym tematem to zapraszam po kontakt....

7 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2021
Apteka we franczyzie?

Jestem za nawet w małych nadmorskich miejscowościach...

7 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2021
Apteka we franczyzie?

This article you have shared here's incredible. I like and recognize work. The factors you have talked about in this specific article are helpful. I should try to seek after...

7 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2021
Otwarcie sklepu "medycyna chińska"

Jak sądzicie,czy u nas by się przyjął sklep z produktami,suplementami medycyny chińskiej? Mam tu na myśli różne kremy,plastry,banki... Czy nasze społeczeństwo...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2020
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

witam, ostatnio miałam dość poważy wypadek... jadąc na rowerze zderzyłem się z drugim rowerzystą... długo dochodziłem do siebie, w końcu postanowiłem skorzystać z...

6 wypowiedzi
ostatnia 21.04.2020
Sklep z ziołami

W Greenport mają franczyzę gdzie oferują pełne wsparcie z zakresu prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego. Szkolenia wewnętrzne, wsparcie w rozwoju biznesu – wszystkie...

13 wypowiedzi
ostatnia 26.07.2019
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

Popyt na suplementy raczej będzie, bo społeczeństwo jest coraz grubsze no a coraz bardziej liczy się wygląd... jednocześnie trochę zwiększa się świadomość wśród...

5 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Teraz korzystam z pakietu w prywatnej przychodni i to jest tak wygodne! Nie wiem, czy kiedykolwiek zdołam się z powrotem przestawić na NFZ, jeśli zrezygnuję z pracy i...

6 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018