Klienci chudną, franczyzobiorcy zarabiają

Bezpieczne ćwiczenia / Trening w Studio Synergy jest kameralny, odbywa się wyłącznie z udziałem dwóch osób, bez kontaktu fizycznego z trenerem i sprzętem. W ten sposób Studio Synergy w znaczny sposób odbiega od zwykłych siłowni i klubów fitness, gdzie przebywa jednocześnie kilkadziesiąt osób.
Czwartek
24.12.2020
– Nasze kluby osiągają próg rentowności po 3-4 miesiącach – mówi Bartłomiej Stanek, właściciel marki Studio Synergy.
 

Czym różnią się wasze studia od klasycznych klubów fitness?

Studio Synergy to sieć kameralnych sal treningowych, gdzie trening opiera się na tzw. metodzie Electrical Muscle Stimulation (EMS). Polega ona na serii krótkich ćwiczeń z trenerem z wykorzystaniem urządzeń, które emitują impulsy elektryczne, wspomagające prace mięśni. Jest ona aż o 150 razy bardziej efektywna niż tradycyjne ćwiczenia. Każdy trening odbywa się raz w tygodniu i trwa 20 minut, a efektywność wysiłku odpowiada trzem treningom personalnym na siłowni. Trening EMS to najskuteczniejsza metoda budowania kondycji i zgrabnej sylwetki. Ponadto w Studio Synergy współpracujemy z dietetykiem, gdyż aktywność fizyczna i dieta oddziałują nawzajem na siebie, dlatego muszą być jak najlepiej ze sobą zgrane. Proponowana metoda treningów wyróżnia Studio Synergy spośród typowych siłowni i klubów fitness.

Metoda EMS jest popularna w naszym kraju?

Treningi EMS są nowością w Polsce, dlatego samodzielny rozwój w branży jest niezwykle trudny. Wiedza na ten temat jest wciąż znikoma, szkoleń jest niewiele, dlatego tak istotny jest odpowiednio wykwalifikowany zespół specjalistów, którzy będą w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie. Studio Synergy istnieje na rynku od ponad pięciu lat i jest najstarszą siecią treningu EMS w Polsce. Jako jedni z pionierów tej metody treningowej posiadamy wieloletnie doświadczenie w stosowaniu elektrostymulacji. Nasza wiedza poparta jest certyfikatami jedynej na świecie, niemieckiej akademii szkoleniowej, specjalizującej się w treningu EMS.

A jak wasz biznes radzi sobie podczas pandemii?

Studio Synergy dobrze wpisuje się w obecne warunki. Trening u nas jest kameralny, odbywa się wyłącznie z udziałem dwóch osób oraz bez kontaktu fizycznego z trenerem i sprzętem. W ten sposób oferta Studio Synergy w znaczny sposób odbiega od zwykłych siłowni i klubów fitness, gdzie niekiedy przebywa jednocześnie kilkadziesiąt osób. Treningi EMS w naszych butikowych studiach są bezpieczne. Dodatkowe procedury, które wprowadziliśmy, mają sprawić, by klient mógł skupić się wyłącznie na ćwiczeniach. Dezynfekcja rąk przy wejściu do studia, maseczki i rękawiczki u trenerów i pracowników, ciągłe dezynfekowanie całej infrastruktury z naciskiem na maszyny, szatnie czy łazienki to tylko niektóre środki, które podjęliśmy dla komfortu naszych klientów.

Ile trzeba mieć pieniędzy na start?

100 tys. zł netto. Kwota obejmuje remont i adaptację lokalu do standardów sieci. Ponadto partner wnosi na rzecz centrali opłatę franczyzową w wysokości 13 547 zł i ponosi koszty związane z zakupem maszyn do elektrostymulacji w programie Easy Start, które są zminimalizowane dzięki naszemu wsparciu. Pomagamy w znalezieniu odpowiedniego lokalu, następnie weryfikujemy potencjał dochodowy danego miejsca, profil okolicznych mieszkańców, dokonujemy oceny lokalu pod kątem technicznym oraz negocjujemy ceny najmu i analizujemy umowę najmu. Dostarczamy również kompletny projekt studia według standardów sieci, zapewniamy asystę przy wyborze wykonawców remontu oraz możliwość zakupu po preferencyjnej cenie elementów wyposażenia studia.

Kiedy Studio Synergy zaczyna na siebie zarabiać?

Miesięczne koszty utrzymania studia należy policzyć indywidualnie. Zależą m.in. od kosztów utrzymania pracowników, kosztów najmu lokalu czy leasingu maszyn. Pojedynczy punkt Studio Synergy osiąga próg rentowności po 3-4 miesiącach. W tym czasie placówka zdąży zdobyć dostatecznie dużą liczbę stałych klientów z długoterminowym członkostwem, na czym opiera się franczyza EMS. Potencjalny inwestor nie musi obawiać się dużych wahań w dochodach, gdyż baza klientów od samego początku istnienia placówki z każdym miesiącem jest coraz większa. Szacunkowy okres całkowitego zwrotu inwestycji wynosi od 12 do 18 miesięcy.

Dłuższy okres zwrotu dotyczy raczej większych miast z bardziej liczną konkurencją. Przykładem jest choćby Kraków, gdzie znajdują się cztery nasze własne studia. Natomiast w mniejszych miastach tempo zwrotu może być znacznie szybsze. Marża mieści się w przedziale 25,1-38,8 proc. To najlepiej obrazuje rentowność inwestycji i daje wyobrażenie o potencjalnych zyskach inwestora. Siłą naszej franczyzy fitness jest również to, że w przeciwieństwie do wielu innych franczyz nie jest łatwo podatna na sezonowość.

Rozmawiała Anna Smolińska

 

Wizytówka EMS Studio Synergy

Kluby specjalizujące się w treningach wykorzystujących elektrostymulację mięśni.

  • Lokalizacja: miasta od 80 tys. mieszkańców
  • Powierzchnia lokalu: od 65 do 100 m2

Bartłomiej Stanek, właściciel sieci Studio Synergy / "Treningi EMS są nowością w Polsce, dlatego samodzielny rozwój w branży jest niezwykle trudny. Wiedza na ten temat jest wciąż znikoma, szkoleń jest niewiele, dlatego tak istotny jest odpowiednio wykwalifikowany zespół specjalistów, którzy będą w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie".

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018