Sklep odzieżowy w promocji

Promocja na licencję / Z promocyjnych warunków przystąpienia do sieci Danish Design skorzystają pierwsi czterej licencjobiorcy w tym roku.
Poniedziałek
11.01.2021
Danish Design ma promocję dla kilku pierwszych franczyzobiorców, którzy w tym roku zdecydują się podpisać umowę. Można zaoszczędzić na inwestycji.
 

W sklepach Danish Design można kupić damską odzież kilkunastu duńskich marek, w cenach outletowych, czyli średnio o połowę niższych od tych na metkach.

– Przy czym są to najnowsze, bieżące kolekcje, sprowadzane od producentów – podkreśla Bartłomiej Korcz, właściciel i franczyzodawca Danish Design.

Kto pierwszy, ten skorzysta

Wraz z początkiem nowego roku franczyzodawca ma promocję dla nowych licencjobiorców. To sporo obniżona kwota inwestycji. Standardowo na otwarcie sklepu trzeba było dysponować budżetem w wysokości ok. 40 tys. zł. Teraz ta kwota wynosi 15 tys. zł netto. Skąd bierze się różnica?

– Po pierwsze rezygnujemy z pobierania kaucji za towar – wyjaśnia Bartłomiej Korcz. – Po drugie będziemy dofinansowywać koszt wyposażenia sklepu. Kwota 15 tys. zł netto na pewno wystarczy na przygotowanie sklepu o powierzchni 40 m2.

Z promocyjnych warunków przystąpienia do sieci skorzystają pierwsi czterej licencjobiorcy, którzy zdecydują się w tym roku podpisać umowę franczyzową.

Obecnie marka stawia na niezbyt duże powierzchniowo salony. Ważnym czynnikiem, który pomoże w szybkim osiągnięciu rentowności i zwrotu z inwestycji jest też oczywiście wysokość czynszu. Franczyzodawca zaleca, aby było to nie więcej niż 4 tys. zł netto.

– Nie tylko pomożemy w szukaniu odpowiednich lokalizacji, spełniających te kryteria, ale nawet po prostu sami znajdziemy lokal dla franczyzobiorcy – zapewnia Bartłomiej Korcz. – Nasze sklepy funkcjonują zarówno przy ulicach handlowych, jak i w galeriach. Te ostatnie są skłonne do negocjacji czynszowych, pojawiły się też atrakcyjne wolne lokale. Mamy nawet w tej chwili gotowe lokalizacje, z czynszem naliczanym od wysokości obrotów.

Nowe zasady

Ulokowane w galeriach handlowych sklepy Danish Design musiały (i muszą) oczywiście być zamknięte w okresach, gdy odgórnie zamykano galerie. 

– Natomiast salony przyuliczne przez cały rok notowały nawet zwyżki obrotów – mówi Bartłomiej Korcz. – Podnieśliśmy też prowizję dla franczyzobiorców, która teraz wynosi 40 proc. od obrotu. Jest stała, niezależna od tego czy np. obowiązują jakieś wyprzedaże, akcje promocyjne.

Franczyzodawca wprowadził też stałą miesięczną opłatę franczyzową, która wynosi 700 zł.

Centrala zapewnia stałe wsparcie opiekuna ds. sklepów franczyzowych. Uczy on personel m.in. obsługi klienta, technik sprzedaży, aranżacji i dekoracji sklepów. Opiekuje się sklepem franczyzowym przez cały okres obowiązywania umowy. Licencjodawca co tydzień gwarantuje dostawy nowego towaru.

– Zależy nam na tym, aby franczyzobiorca osobiście angażował się w prowadzenie sklepu – podkreśla franczyzodawca. – Rentowność pojawia się zwykle od drugiego miesiąca prowadzenia biznesu, ale bywa, że już od pierwszego.

Marka chce się rozwijać w miastach liczących od 50 tys. mieszkańców. Obecnie ma 12 sklepów.

 

WIZYTÓWKA MARKI DANISH DESIGN

Sklepy outletowe z damską odzieżą duńską.

  • 12 sklepów
  • kwota inwestycji 15 tys. zł netto
  • miasta powyżej 50 tys. mieszkańców

Tańsze zakupy / W sklepach Danish Design można kupić damską odzież kilkunastu duńskich marek, w cenach outletowych.

POPULARNE NA FORUM

Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020