Masa pracy / Pandemia COVID-19 spowodowała, że przedsiębiorcy, szczególnie ci, którzy potrzebują różnego rodzaju pomocy prawnej, zaczęli się licznie zgłaszać do placówek Twój Prawnik 24.
Sobota
09.01.2021
– W czasie pandemii uruchomiliśmy kilka nowych placówek i wzrosło zainteresowanie naszymi usługami – mówi Piotr Bijański, prezes Twój Prawnik 24.
 

W jaki sposób pandemia wpłynęła na rynek, na którym działa Twój Prawnik 24?

Nasza firma w tym okresie znacząco się rozwinęła. Pandemia COVID-19 spowodowała, że przedsiębiorcy, szczególnie ci, którzy potrzebują różnego rodzaju pomocy prawnej, zaczęli się do nas liczniej zgłaszać. Nasze usługi są dzisiaj potrzebne jak nigdy wcześniej, dlatego, że specjalizujemy się w wychodzeniu z trudnych sytuacji finansowych, restrukturyzacjach, upadłościach i szeroko pojętym oddłużaniu.

W jakim stopniu wzrosło zainteresowanie Państwa usługami?

Uruchomiliśmy kilka nowych placówek i wygenerowaliśmy setki procent wzrostów we wszystkich parametrach – od liczby klientów po wysokość przychodów.

Wynika to nie tylko z aktualnej sytuacji rynkowej, ale w szczególności z ewolucji naszej firmy. Już w momencie założenia kancelarii wiedzieliśmy, że nie ma na rynku podmiotu, który profesjonalnie i na dużą skalę pomaga przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym w kryzysowych sytuacjach finansowych, patrzy całościowo na klienta i wspiera go w sporach z instytucjami finansowymi.

Kto dzisiaj najczęściej potrzebuje pomocy w zakresie oddłużania czy restrukturyzacji?

Sytuacja gospodarcza zdecydowanie jest niestabilna, aktualne wsparcie rządowe nie jest w żadnym stopniu wystarczające dla większości firm, więc ogrom instytucji, ale też osób prywatnych, powinno skorzystać z różnych form oddłużania. Najczęściej pomocy potrzebują branże działające w gastronomii, turystyce, hotelarstwie czy różnego rodzaju firmy prowadzące swoje biznesy w centrach handlowych.

Jakie firmy czy osoby radzą sobie dzisiaj najlepiej?

Niezmiennie dobrze sobie radzi sobie oraz rozwija się branża energii odnawialnej np. fotowoltaika, ale też instytucje marketingowe, które wspierają nowoczesne działania w przenoszeniu biznesu do internetu. Dobrze radzą sobie także podmioty, które, tak jak my, w różny sposób wspierają osoby znajdujące się w kryzysie i trudnej sytuacji.

Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku, jeśli pandemia będzie się przedłużać?

Wtedy naturalnie problemy, które odczuwa większość przedsiębiorstw będą się pogłębiały. Obecnie rząd działa z dnia na dzień. Przedsiębiorcy do wprowadzanych przez niego zmian nie mają czasu się przygotować ani dostosować. Dopóki taka sytuacja będzie się utrzymywać, coraz więcej firm będzie bankrutowało.

Warto jednak pamiętać, że nawet z najtrudniejszej sytuacji jest jakieś wyjście. Jeśli ktoś jest zmuszony do radykalnych kroków, to warto skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy, kancelarii czy usług doradcy podatkowego. Specjaliści pomogą wyjść z kryzysu możliwie najsprawniej.

Jak dużo większe jest dzisiaj zainteresowanie współpracą z siecią Twój Prawnik w ramach franczyzy?

W ostatnim czasie odnotowujemy rekordową liczbę zgłoszeń – wynika to z tego że ogrom osób jest zmuszonych zamykać swoje biznesy, działające w branży turystycznej czy finansowej. Są to m. in. menedżerowie placówek bankowych bądź osoby, które były franczyzobiorcami banków. Ostrożnie szacując, w tym roku będziemy otwierali jedną placówkę miesięcznie.

Rozmawiała Dominika Pronarska


Piotr Bijański, prezes Twój Prawnik 24 / "Sytuacja gospodarcza zdecydowanie jest niestabilna, aktualne wsparcie rządowe nie jest w żadnym stopniu wystarczające dla większości firm, więc ogrom instytucji, ale też osób prywatnych, powinno skorzystać z różnych form oddłużania".

POPULARNE NA FORUM

Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019