Dobre miejsce / Sklepomaty i snackomaty mogą się sprawdzić zarówno w dużych miastach, jak i w małych, już pięciotysięcznych miejscowościach.
Piątek
05.02.2021
Pomysłodawca konceptów Agro Sklepomat i Witaminki Sklepomat wprowadza nowe rozwiązania – m.in. automaty do sprzedaży alkoholu.
 

Agro Sklepomat rozwija sieć zautomatyzowanych i bezobsługowych sklepów spożywczych. W ofercie sklepomatów są m.in. wody, soki, napoje energetyczne, gotowe dania, przekąski, karma dla zwierząt. Od niedawna w ofercie firmy pojawiły się też zupełnie nowe maszyny.

– Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite. Wynikało to z dziesiątek spotkań jakie każdego tygodnia odbywamy. Udało nam się przejąć kolejny podmiot oraz wprowadzić nową markę Snackomat – informuje Kamil Brzozowski, franczyzodawca marki Agro Sklepomat i Witaminki Sklepomat. – Podpisaliśmy długoterminowe umowy na 13 lokalizacji zewnętrznych z nieruchomościowym funduszem działającym na południu Polski. Nasze maszyny staną na terenie parków handlowych i biurowców.

Automaty z alkoholem

To jednak nie koniec nowości.

– Trafił do nas partner z technologią, z jakiej skorzystamy jako jedni z pierwszych w Polsce – dodaje Kamil Brzozowski. – Wprowadzamy na rynek samoobsługowe maszyny do sprzedaży alkoholu, w tym jakże popularnych małpek. Maszyny, które weryfikują i rozpoznają kupującego, sprawdzają jego trzeźwość, przyjmują płatność i wydają produkty oraz paragon.

Jak wygląda w praktyce sprzedaż alkoholu? Maszyny mają specjalny ekran dotykowy, na którym klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a następnie pokazuje dowód osobisty. Automat weryfikuje wiek oraz zdjęcie z dowodu ze zdjęciem twarzy klienta. Jeśli proces przebiega bez zarzutów, klient proszony jest o poddanie się badaniu alkomatem. Później płaci, a maszyna wydaje paragon oraz towar.

– Po kilkutygodniowych testach zarówno oprogramowanie, jak i urządzenia działają bez zarzutów – podkreśla Kamil Brzozowski. – Także odbiór konceptu u potencjalnych partnerów jest bardzo dobry.

Oczywiście, na sprzedaż alkoholu trzeba mieć koncesję.

– Jako centrala zajmiemy się wszystkim – zapewnia Kamil Brzozowski. – Zweryfikujemy, czy w danej lokalizacji możliwe jest uzyskanie koncesji, jak długo to potrwa, ustalimy najlepszą formę prawną prowadzenia działalności. Dopiero wtedy franczyzobiorca może zamawiać maszyny, na które czeka się maksymalnie sześć tygodni.

Kompleksowa obsługa

Koszt maszyny do sprzedaży alkoholu to 60 tys. zł netto. Jednomodułowy sklepomat lub snackomat kosztuje 50 tys. zł netto.

–  Rekomendujemy stawianie maszyn jednomodułowych i ewentualne ich rozbudowywanie w razie konieczności – dodaje franczyzodawca.

Zdaniem franczyzodawcy sklepomaty i snackomaty mogą się sprawdzić zarówno w dużych miastach, jak i w małych, już pięciotysięcznych miejscowościach. Preferowane lokalizacje to osiedla mieszkaniowe, miejsca o dużej rotacji ruchu pieszego. Maszyny są specjalnie zabudowane, przystosowane do pracy na zewnątrz w zmiennych warunkach atmosferycznych, zabezpieczone przed wandalizmem, monitorowane.

– Sugerujemy też ubezpieczenie urządzeń oraz podpisywanie umów z firmami ochroniarskimi – podpowiada Kamil Brzozowski.

Franczyzodawca dostarcza maszynę we wskazane miejsce, montuje i szkoli licencjobiorców z obsługi. Zajmuje się też serwisem urządzeń. Prowadzi ogólnopolski marketing marek.

Licencjobiorcy zarabiają na marży, której wysokość sami ustalają. Prowadzenie sklepomatu można potraktować jako biznes dodatkowy.

– Można również kupiony automat oddać nam w zarządzanie, dzieląc się uzyskiwanym dochodem w proporcji 50:50 – informuje Kamil Brzozowski.

Licencja master w ofercie

Inną możliwością jest zostanie masterfranczyzobiorcą.

– W związku z dużym zainteresowaniem naszym konceptem podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszej licencji dla projektów Sklepomat o licencję master – dodaje Kamil Brzozowski.

Masterfranczyzobiorca pracuje bezpośrednio z zarządem spółki lub doradcami zarządu, uzyskując jednocześnie 10-letnią wyłączność na całe województwo, w tym pozyskiwanie lokalnych franczyzobiorców.

– Staje się również wspólnikiem spółki, otrzymując udziały o wartości emisyjnej 250 tys. zł – wyjaśnia Kamil Brzozowski. – Otrzymuje od nas dodatkowo w pełni wyposażone biuro handlowe, z parkiem maszynowym jakim w danym momencie dysponujemy. W swoim regionie masterfranczyzobiorca zarabia na opłatach wnoszonych przez pozyskanych przez siebie franczyzobiorców oraz ma udział w zyskach całej spółki. Dodatkowo zostaje zatrudniony na stanowisku doradcy zarządu w spółce dystrybuującej maszyny oraz otrzymuje do 3 proc. prowizji od ich wartości.

 

WIZYTÓWKA MARKI AGRO SKLEPOMAT

Sieć automatów vendingowych.

  • cena sklepomatu lub snackomatu 50 tys.
  • cena maszyny sprzedającej alkohol 60 tys.
  • miasta od 5 tys. mieszkańców

Kamil Brzozowski, franczyzodawca Agro Sklepomat / "Wprowadzamy na rynek samoobsługowe maszyny do sprzedaży alkoholu".

POPULARNE NA FORUM

Piekarnia - franczyza

kontakt z oskroba to masakra. traktowanie jak za karę

3 wypowiedzi
ostatnia 05.04.2021
Odważna decyzja

Pani Joanna zostanie wygolona przez Żabkę z majątku który posiada oraz takiego , którego nie posiada. A wszystko za sprawą magicznej faktury korekty i weksla in blanco.

1 wypowiedzi
ostatnia 19.03.2021
Praca licencjacka o franczyzie w branży spożywczej

Mogę podpowiedzieć jeżeli chodzi o wady;) ale w wiadomości prywatnej.

2 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2021
Sprawdzony format, elastyczne podejście

wow jaki świetny system (oczywiście dla franczyzodawcy). Biorco jak masz nadmiar gotówki, lubisz pracować 17h/dobę i lubisz spłacać długi ten system jest dla Ciebie:)

1 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2021
Piekarnia - franczyza

Witam z chęcią dowiem się czegoś więcej na temat prowadzenia piekarni ( franczyzy ) Putka ; Grzybki

3 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Praca licencjacka o franczyzie w branży spożywczej

Witam, Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej w branży spożywczej, i głównie skupiam się na franczyzach Żabki oraz Carrefour. Czy przedsiębiorcy korzystający z...

2 wypowiedzi
ostatnia 31.01.2021
Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Polecam współpracę z firmą HUSSE w Polsce wszystko jest ok wkład na wejście nie wielki. Plusem jest to że jak znajdziesz klienta raz i wypróbuję karmę HUSSE to na 80...

11 wypowiedzi
ostatnia 07.01.2021
Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Witam Poszukuje opinii na temat współpracy z firmą Husse. Czy ktoś może się wypowiedzieć. Dzięki i Pozdrawiam

11 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2020