Nowe rozwiązania / Carrefour postanowił dostosować asortyment do potrzeb klientów oraz rozszerzyć możliwości realizacji zakupów w sieci franczyzowej za pośrednictwem aplikacji mobilnej "Mój Carrefour". Ponadto firma wdraża usługę click & collect.
Środa
07.04.2021
Carrefour umożliwia otwarcie sklepu convenience, minimarketu albo supermarketu. Do wyboru jest współpraca na zasadzie franczyzy albo ajencji.
 

W czasie pandemii Carrefour zaobserwował większe zainteresowanie klientów zakupami, szczególnie w pobliskich sklepach convenience i lokalnych supermarketach.

Klienci chętnie robią w nich zakupy, często wybierając produkty marek własnych oraz eko i bio – mówi Krzysztof Łagowski, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Pandemiczne trendy

Ponadto pandemia dodatkowo wpływa na przyspieszenie widocznego już wcześniej trendu zrzeszania się w branży spożywczej. Przybywa chętnych, którzy wolą działać w grupie pod znanym szyldem, niż w pojedynkę. Według danych Nielsena, w 2020 roku już ponad 43 tys. z 88 tys. polskich sklepów spożywczych należy do sieci franczyzowej.

Jednocześnie pandemia wytworzyła mechanizmy, które obserwujemy w sklepach Carrefour Express. Priorytetem dla klientów stało się bezpieczeństwo zakupów. Konsekwencją operacyjną jest umożliwienie zakupu wszystkich potrzebnych rzeczy podczas jednej wizyty. Pojawiły się też nowe zwyczaje, czyli kupowanie w większych ilościach i rzadsze wizyty w sklepie. Ponadto modyfikacji uległ asortyment, zwiększył się popyt na produkty do gotowania w domu, wzrosło znaczenie zdrowej żywności oraz zapotrzebowanie na środki czystości – mówi Krzysztof Łagowski.

Dodaje, że Carrefour obserwując nowe trendy, postanowił dostosować asortyment do potrzeb klientów oraz rozszerzyć możliwości realizacji zakupów w sieci franczyzowej za pośrednictwem aplikacji mobilnej "Mój Carrefour". Ponadto firma wdraża usługę click & collect.

Kilka modeli do wyboru

Carrefour proponuje kilka formatów sklepów: convenience, minimarkety, supermarkety oraz koncept przeznaczony do mniejszych miejscowości, sklepów wiejskich czy stacji paliw.

Dużą popularnością wśród naszych franczyzobiorców cieszy się Carrefour Express convenience. To koncept sklepów znajdujących się blisko klienta, osiedlowych oraz w centrach dużych i średnich miast z bogatą ofertą spożywczą, dużym asortymentem dań gotowych, kącikiem gastronomicznym i jedzeniem na wynos. Taka formuła doskonale wpisuje się w oczekiwania i szybkie tempo życia mieszkańców, którzy chcą wygodnie i szybko zrobić zakupy spożywcze blisko domu lub pracy. Dlatego sklepy convenience są najszybciej rozwijającym się segmentem polskiego rynku handlowego i idealną ofertą dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnego sklepu, który wspiera silna marka – mówi Krzysztof Łagowski.

Specjalnie dostosowany format Carrefour Express można też otworzyć w sklepie na stacji paliw. Natomiast Globi to pomysł na biznes w małych miejscowościach i na wsi.

Firma oferuje współpracę na zasadzie franczyzy albo ajencji. W ramach tego drugiego modelu to Carrefour pozostaje głównym inwestorem, oddając ajentom sklepy w pełni przygotowane do działania. Tutaj próg wejścia to zaledwie kilka tysięcy złotych.

Unikalnym rozwiązaniem na polskim rynku są też inwestycje Carrefour w sklep franczyzowy, na które mogą liczyć potencjalni partnerzy. Dzięki temu mogą zyskać nawet do 100 proc. wyposażenia, wizualizację zewnętrzną i wewnętrzną, system i sprzęt informatyczny, profesjonalną logistykę a nawet mieć zapewniony remont – mówi Krzysztof Łagowski.

W sieci Carrefour Polska działa prawie 1 tys. sklepów własnych oraz franczyzowych.

W tym roku będziemy się nadal dynamicznie rozwijać, zwłaszcza w ramach franczyzy, w której koncentrujemy się na rozbudowie sieci sklepów Carrefour Express oraz Carrefour Market – mówi Krzysztof Łagowski.

 

WIZYTÓWKA CARREFOUR EXPRESS

Sieć sklepów spożywczych.

  • liczba placówek własnych i franczyzowych – prawie 1000
  • formy współpracy – franczyza albo ajencja

Krzysztof Łagowski, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska / "Dużą popularnością wśród naszych franczyzobiorców cieszy się Carrefour Express convenience. To koncept sklepów znajdujących się blisko klienta, osiedlowych oraz w centrach dużych i średnich miast z bogatą ofertą spożywczą, dużym asortymentem dań gotowych, kącikiem gastronomicznym i jedzeniem na wynos".
Dominika Pronarska
dziennikarz