Coraz więcej placówek / Obecnie sieć Giganci Programowania w Polsce składa się z 113 placówek, w tym 59 własnych i 54 franczyzowych.
Niedziela
14.03.2021
– Chcielibyśmy, aby placówki Gigantów Programowania znajdowały się w każdym mieście powiatowym w Polsce – mówi Radosław Kulesza, prezes Gigantów Programowania.
 

Jak pandemia wpłynęła na branżę edukacyjną i Gigantów Programowania?

Pandemia zdecydowanie wpłynęła na branżę edukacyjną i jej dalszy rozwój, w szczególności przyspieszając wdrożenie zajęć online zarówno u nas, jak i w większości innych firm działających w tym sektorze. Wielokrotnie spotkaliśmy się już z opinią rodziców, którzy wyrażali swoją aprobatę do zajęć online, mimo wcześniejszych wątpliwości, czy wręcz niechęci do takiej formy. Oczywiście zwolenników tradycyjnego trybu stacjonarnego jest wielu, niemniej tryb online wnosi mnóstwo dodatkowych korzyści. Brak konieczności przemieszczania się czy możliwość korzystania z narzędzi do nauki online na prywatnym sprzęcie, w połączeniu z utrzymaniem jakości zajęć, coraz bardziej przekonuje zarówno uczniów, jak i rodziców. Dlatego też myślę, że edukacja online zostanie z nami na dłużej, również po pandemii.

Z jakimi wyzwaniami musieliście się zmierzyć?

Wybuch pandemii zmusił nas wiosną 2020 roku do podjęcia natychmiastowych działań i całkowitego przeorganizowania działalności szkoły. Po dwutygodniowym zawieszeniu zajęć, postanowiliśmy przenieść edukację naszych uczniów w całości na tryb online. Ten proces wiązał się z licznymi zmianami w obrębie systemu CRM, potrzebą organizacji nowych narzędzi do wirtualnej nauki i płynnego wdrożenia ich do codziennej pracy, a także modyfikacjami harmonogramu zajęć. Oprócz tego, podjęliśmy kilka dodatkowych, a jak się później okazało, także niezbędnych działań, aby zarówno trenerzy, jak i uczniowie mogli swobodnie pracować w nowych warunkach. Możemy stwierdzić, że proces zakończył się sukcesem, gdyż zdecydowana większość uczniów ocenia zajęcia online równie dobrze albo nawet lepiej niż zajęcia stacjonarne.

Jak obecnie firma sobie radzi? Jak wspieracie franczyzobiorców podczas lockdownu?

Pomimo pandemii radzimy sobie bardzo dobrze. Przy tym mam na myśli zarówno nasze placówki własne, jak i franczyzowe. Stale odnotowujemy wzrosty liczby uczniów, a część obecnych franczyzobiorców otwiera kolejne placówki. Nie brakuje też zapytań od nowych kandydatów, choć spodziewam się, że po ustabilizowaniu sytuacji w najbliższych miesiącach będzie ich jeszcze więcej.

Oczywiście wspieraliśmy i nadal wspieramy franczyzobiorców. Po wybuchu pandemii w ciągu dziesięciu dni do dyspozycji franczyzobiorców przekazaliśmy całe środowisko pod realizację nowych zajęć, zaktualizowane programy nauczania, system CRM oraz narzędzia do wykorzystania w trakcie nauki online. Franczyzobiorcy również korzystać mogli z zespołu, który rozwiązywał wszelkie problemy techniczne. Poza przejściem z zajęć stacjonarnych na tryb online, nasi franczyzobiorcy mogli skorzystać z przygotowanych przez nas nowych kursów i dodać je do swojej oferty, aby wygenerować w ten sposób dodatkowe przychody.

Jakie macie plany?

Obecnie sieć Giganci Programowania w Polsce składa się z 113 placówek, w tym 59 własnych i 54 franczyzowych. Już wiemy, że co najmniej kilka kolejnych pojawi się od września. Docelowo chcielibyśmy, aby placówki Gigantów Programowania znajdowały się w każdym mieście powiatowym w Polsce. Posiadamy też placówki w Hiszpanii, na Słowacji i w Chorwacji. W ciągu najbliższych miesięcy chcemy się skupić przede wszystkim na ekspansji na rynki zagraniczne w celu pozyskania nowych partnerów oraz rozwoju sieci poza granicami naszego kraju pod marką Coding Giants, jednak równolegle rozwijając dalej sieć w Polsce.

Rozmawiała Dominika Pronarska

 


Radosław Kulesza, prezes Gigantów Programowania / „W ciągu najbliższych miesięcy chcemy się skupić przede wszystkim na ekspansji na rynki zagraniczne w celu pozyskania nowych partnerów".

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018