Franczyza z międzynarodową marką

Zbudować zespół / Zadaniem franczyzobiorcy RE/MAX jest zbudowanie zespołu profesjonalnych agentów nieruchomości.
Poniedziałek
24.05.2021
Marta Zagórska prowadzi pięć biur nieruchomości. Jak daje sobie radę w zarządzaniu biznesem?
 

Z marką RE/MAX Marta Zagórska zetknęła się w... Kanadzie.

– Wyjechałam tam do siostry. I właśnie ona była wówczas i jest nadal agentem RE/MAX – opowiada Marta Zagórska.

Po powrocie do Polski nasza rozmówczyni zdecydowała, że też wejdzie w branżę nieruchomości. Choć do tej pory nie miała w niej żadnego doświadczenia.

– Wcześniej pracowałam w starostwie powiatowym, byłam też przewodnicząca Rady Gminy – mówi franczyzobiorczyni RE/MAX. – Dużo też działałam społecznie, prowadziłam regionalne zespoły. Zawsze lubiłam kontakt z ludźmi.

Pionierka na Podhalu

Pierwsze biuro RE/MAX Marta Zagórska otworzyła na początku 2009 roku w Zakopanem. Marka była wówczas obecna w Polsce od niedawna, bo od 2007 roku.

– Na Podhalu w ogóle nie była rozpoznawalna – nie ukrywa Marta Zagórska. – Dopiero wprowadzałam ją na ten rynek.

Ale na starcie pomógł fakt, że RE/MAX miał mocną pozycje w branży... za oceanem.

– Wielu naszych rodaków z Podhala mieszka w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a tam RE/MAX już miał ugruntowaną pozycję. Pierwsi klienci biura to byli właśnie rodacy mieszkający w USA, którzy chcieli sprzedać swoje nieruchomości w Polsce – wyjaśnia franczyzobiorczyni. – Do dziś wielu naszych klientów to cudzoziemcy, których przyciąga międzynarodowa marka. Wiedzą, jakimi zasadami kierują się biura we wszystkich krajach, jakie mamy standardy, etykę pracy, są pewni bezpieczeństwa transakcji.

W 2015 roku Marta Zagórska otworzyła drugie biuro, w Nowym Targu, a w 2017 dwa kolejne: w Rabce i Krościenku. Dwa lata temu znów zdecydowała się rozwinąć swój biznes i uruchomiła placówkę w Krakowie.

Efektywne zarządzanie

Jak wspominaliśmy, Marta Zagórska nie miała doświadczenia w branży nieruchomości.

– Uczyłam się wszystkiego od zera – przyznaje. – Ale zawsze lubiłam dobrze organizować sobie pracę, według określonych schematów, zasad, modeli. To bardzo mi się przydało w prowadzeniu własnego biznesu. Przeszłam też bardzo dużo szkoleń, dzięki którym wdrożyłam się w branżę i poznałam standardy, obowiązujące w sieci.

Zadaniem franczyzobiorcy RE/MAX jest zbudowanie zespołu profesjonalnych agentów nieruchomości – ona sam ma być ich menedżerem i liderem. Marta Zagórska zarządza obecnie zespołem ponad 30 agentów (plus pięciu pracowników administracyjnych).

– Zgodnie z zasadami konceptu od początku zakładałam, że nie będę zajmować się sprzedażą – mówi franczyzoborczyni. – Także dlatego, aby agenci nie traktowali mnie jako swojej konkurentki. Choć oczywiście znam cały proces prowadzenia sprzedaży nieruchomości: od pozyskania klienta, poprzez fazę rozmów, podjęcia współpracy, podpisania umowy pośrednictwa, ustalenia planu marketingowego prowadzenia sprzedaży oferty, negocjacji, przygotowania aktu notarialnego przeniesienia własności nieruchomości i serwisu posprzedażowego.

Pięć rozrzuconych na Podhalu i w Małopolsce biur oznacza sporo pracy. Marta Zagórska w każdym oddziale jest raz w tygodniu.

– Mogę też liczyć na moich agentów i pracowników, z których każdy ma przydzielony określony zakres obowiązków – podkreśla Marta Zgórska. – Od początku tego roku obserwujemy duży wzrost zawieranych przez nas transakcji. Choć i rok temu, w trakcie pierwszego lockdownu, kiedy większość z nas nie wiedziała, czego spodziewać się po najbliższej przyszłości, finalizowaliśmy umowy. Wielu Polaków szuka teraz możliwości zainwestowania swoich oszczędności. A nieruchomości zawsze były najpewniejszą inwestycją.

Dzisiaj pod szyldem RE/MAX działa ponad 8,3 tys biur w ponad 110 krajach. W Polsce biur jest 30.
Umowa franczyzowa podpisywana jest na okres 5 lat. Biuro powinno zostać uruchomione w ciągu 3 miesięcy od daty jej podpisania.
Oczekiwana kwota inwestycji, włącznie z opłatą wstępną oraz zabezpieczeniem finansowym na okres tzw. „rozruchu” biura zaczyna się od 80 tys. zł (kwota uzależniona od lokalizacji biura). Co miesiąc franczyzobiorca uiszcza opłatę stałą, niezależną od ilości przeprowadzonych transakcji oraz odprowadza określony procent swoich przychodów do biura regionalnego.

 

WIZYTÓWKA RE/MAX

Międzynarodowa sieć biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

  • 47 lat doświadczenia na rynku
  • 30 biur w Polsce
  • kwota inwestycji od 80 tys. zł

Marta Zagórska, franczyzobiorczyni RE/MAX: / "Uczyłam się wszystkiego od zera. Ale zawsze lubiłam dobrze organizować sobie pracę, według określonych schematów, zasad, modeli. To bardzo mi się przydało w prowadzeniu własnego biznesu."

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018