Dojrzała sieć / W sieci DepilConcept funkcjonuje 56 gabinetów prowadzonych przez franczyzobiorców.
Wtorek
22.06.2021
DepilConcept uruchomił nowe placówki franczyzowe i zapowiada kolejne otwarcia w najbliższych miesiącach. Firma potwierdziła też poprawę wyników sprzedażowych.
 

DepilConcept to największy w Polsce franczyzodawca wyspecjalizowany w usługach depilacji i fotodepilacji. W sieci funkcjonuje 56 gabinetów prowadzonych przez franczyzobiorców, w tym dwa otwarte w ostatnich miesiącach. Marka pochwaliła się znakomitymi wynikami sprzedażowymi w końcówce sprzedażowej 2020 roku oraz pierwszych miesiącach 2021.

– Nie licząc miesięcy, w których byliśmy zamknięci, mogę powiedzieć, że 2020 rok skończyliśmy na kilkunastoprocentowych wzrostach – wyjaśnia Mariusz Włoczkowski, dyrektor rozwoju DepilConcept. – W styczniu i lutym tego roku odnotowaliśmy wzrosty na poziomie 40 proc. w stosunku do roku 2020. Teraz nasze placówki pracują pełną parą.

Mariusz Włoczkowski mówi, że sieć wychodzi z pandemii obronną ręką. Menedżer dodaje, że udało się obronić biznes sieci i franczyzobiorców głównie dzięki elastyczności, szybkiej reakcji na zmienne warunki rynkowe oraz zaangażowaniu ludzi – zarówno po stronie centrali, jak i franczyzobiorców. Dodaje, że do końca roku DepilConcept zamierza otworzyć przynajmniej osiem nowych gabinetów franczyzowych. Kilka z nich będzie własnością dotychczasowych franczyzobiorców, którzy chcą rozwijać swoje firmy. Menedżer dodaje, że zbliża się dobry czas na inwestowanie we własny, ale sprawdzony biznes.

– Rynek jest nieco przerzedzony i samodzielne gabinety, bez silnego wsparcia, słabiej radzą sobie ze zdobywaniem nowych klientów. To czy zdołają się utrzymać na powierzchni, zależy od ich determinacji i zasobności portfela. Z własnego doświadczenia wiemy jednak, że jest popyt na nasze usługi. Łatwiej też o dobrą lokalizację i przyzwoitą stawkę najmu. Moment na inwestycję w biznes kosmetyczny wydaje się idealny – mówi Mariusz Włoczkowski.

Biznes na gładko

Grupą docelową gabinetów DepilConcept są przede wszystkim kobiety w wieku od 18 do 60 lat. Gabinety tej marki powstają najczęściej w miastach powyżej 40 tysięcy mieszkańców. Optymalny lokal na gabinet DepilConcept powinien liczyć 50-70 m2. Według założeń firmy, najlepiej sprawdzają się lokale przy ruchliwych ulicach w pobliżu centrum miasta. Bardzo dobrze radzą sobie również gabinety zlokalizowane lub w pasażach handlowych na dużych osiedlach.

– Zabiegi depilacji stały się usługami czysto higienicznymi, zaś gładka skóra wymaga dbania oraz powtarzania zabiegów. To usługa powtarzalna i budująca lojalność klientek – wyjaśnia Włoczkowski.

Kwota inwestycji w gabinet DepilConcept oscyluje wokół 100-150 tys. zł w zależności od kosztów przystosowania lokalu. Ta kwota jest podobna dla mniejszych miast i metropolii, a ewentualne różnice mogą wynikać z kosztów adaptacji oraz późniejszych kosztów utrzymania lokalu, które w mniejszych miejscowościach prawdopodobnie będą niższe.


Mariusz Włoczkowski, dyrektor rozwoju DepilConcept / "Do końca roku DepilConcept zamierza otworzyć przynajmniej osiem nowych gabinetów franczyzowych".
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018