Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Rózne lokalizacje / Sklepy Blue Shadow otwierają się zarówno w lokalizacjach przyulicznych, jak i w galeriach handlowych.
Środa
18.08.2021
Blue Shadow otwiera sklepy głównie w mniejszych i średnich miastach. Jak przebiega rozwój sieci?
 

Marka Blue Shadow ma dzisiaj 10 sklepów, w tym jeden własny.

- W tym roku otworzyliśmy jedną placówkę, w galerii Molo w Kołobrzegu – informuje Roma Barna-Kołodziej, założycielka marki Blue Shadow - Jest nastawiona przede wszystkim na ruch turystyczny, ale działać będzie przez cały rok. To nasz drugi salon w tym mieście.

Mniejsze rynki

Blue Shadow proponuje ubrania dla kobiet w wieku 30 plus, utrzymane w stylu boho. Docelowe rynki marki do głównie mniejsze i średnie miasta.

- Pandemia spowodowała, że wiele osób szuka pomysłu na własny biznes. Prowadzimy sporo rozmów z zainteresowanymi nasza franczyzą – mówi Roma Barna-Kołodziej. - Od kandydatów na franczyzobiorców nie wymagamy doświadczenia branżowego, natomiast oczekujemy, że zrozumie strategię rozwoju naszej marki i będzie ją wspólnie z nami realizował.

Sklepy otwierają się zarówno w lokalizacjach przyulicznych, jak i w galeriach handlowych.

- W galeriach widać odrodzenie ruchu klientów po lockdownach – zauważa Roma Barna-Kołodziej. - Oczywiście, w trakcie pandemii odnotowaliśmy spadki sprzedaży, ale ale od kilku lat rozwijamy kanał sprzedaży on-line, co w tej sytuacji zaprocentowało. Owszem, lockdowny i przejście na pracę zdalną zaburzyły tradycyjną strukturę sprzedaży. Zwłaszcza rok temu wiosną klienci, jeśli już robili zakupy odzieżowe, to kupowali dresy i wygodne ubrania domowe. Jednak dość szybko wszyscy zapragnęli „normalności” i sprzedaż zaczęła wracać na dawne tory.

W oczekiwaniu na zyski

Inwestycja w 60-metrowy salon Blue Shadow to wydatek rzędu 50 tys. zł.

- Franczyzobiorca może liczyć na nasze wsparcie na każdym kroku – zapewnia Roma Barna-Kołodziej. - Kierownik regionalny przeprowadza go przez cały proces otwarcia sklepu, pomagamy w zatowarowaniu salonu, udzielamy wsparcia z zakresu visual merchandisingu, możemy pomóc w rekrutacji personelu. Organizujemy centralnie akcje marketingowe.

Nie ma opłaty wstępnej ani opłat miesięcznych. Franczyzobiorca otrzymuje towar w depozyt, zarabia na prowizji od sprzedaży. Nie ma limitów, jeśli chodzi o bieżące zatowarowania.

- W naszych salonach nowe produkty pojawiają się często. Średnio co dwa tygodnie są dostawy nowego towaru. Nawet w okresach wyprzedażowych – mówi Roma Barna-Kołodziej.

Według szacunków franczyzodawcy, na zwrot z inwestycji w sklep Blue Shadow trzeba czekać powyżej roku.

 

WIZYTÓWKA BLUE SHADOW

Sieć sklepów odzieżowych.

  • 10 salonów
  • kwota inwestycji w 60-metrowy sklep ok. 50 tys. zł

Boho dla pań / Blue Shadow proponuje ubrania dla kobiet w wieku 30 plus, utrzymane w stylu boho.

POPULARNE NA FORUM

Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020