Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Rózne lokalizacje / Sklepy Blue Shadow otwierają się zarówno w lokalizacjach przyulicznych, jak i w galeriach handlowych.
Środa
18.08.2021
Blue Shadow otwiera sklepy głównie w mniejszych i średnich miastach. Jak przebiega rozwój sieci?
 

Marka Blue Shadow ma dzisiaj 10 sklepów, w tym jeden własny.

- W tym roku otworzyliśmy jedną placówkę, w galerii Molo w Kołobrzegu – informuje Roma Barna-Kołodziej, założycielka marki Blue Shadow - Jest nastawiona przede wszystkim na ruch turystyczny, ale działać będzie przez cały rok. To nasz drugi salon w tym mieście.

Mniejsze rynki

Blue Shadow proponuje ubrania dla kobiet w wieku 30 plus, utrzymane w stylu boho. Docelowe rynki marki do głównie mniejsze i średnie miasta.

- Pandemia spowodowała, że wiele osób szuka pomysłu na własny biznes. Prowadzimy sporo rozmów z zainteresowanymi nasza franczyzą – mówi Roma Barna-Kołodziej. - Od kandydatów na franczyzobiorców nie wymagamy doświadczenia branżowego, natomiast oczekujemy, że zrozumie strategię rozwoju naszej marki i będzie ją wspólnie z nami realizował.

Sklepy otwierają się zarówno w lokalizacjach przyulicznych, jak i w galeriach handlowych.

- W galeriach widać odrodzenie ruchu klientów po lockdownach – zauważa Roma Barna-Kołodziej. - Oczywiście, w trakcie pandemii odnotowaliśmy spadki sprzedaży, ale ale od kilku lat rozwijamy kanał sprzedaży on-line, co w tej sytuacji zaprocentowało. Owszem, lockdowny i przejście na pracę zdalną zaburzyły tradycyjną strukturę sprzedaży. Zwłaszcza rok temu wiosną klienci, jeśli już robili zakupy odzieżowe, to kupowali dresy i wygodne ubrania domowe. Jednak dość szybko wszyscy zapragnęli „normalności” i sprzedaż zaczęła wracać na dawne tory.

W oczekiwaniu na zyski

Inwestycja w 60-metrowy salon Blue Shadow to wydatek rzędu 50 tys. zł.

- Franczyzobiorca może liczyć na nasze wsparcie na każdym kroku – zapewnia Roma Barna-Kołodziej. - Kierownik regionalny przeprowadza go przez cały proces otwarcia sklepu, pomagamy w zatowarowaniu salonu, udzielamy wsparcia z zakresu visual merchandisingu, możemy pomóc w rekrutacji personelu. Organizujemy centralnie akcje marketingowe.

Nie ma opłaty wstępnej ani opłat miesięcznych. Franczyzobiorca otrzymuje towar w depozyt, zarabia na prowizji od sprzedaży. Nie ma limitów, jeśli chodzi o bieżące zatowarowania.

- W naszych salonach nowe produkty pojawiają się często. Średnio co dwa tygodnie są dostawy nowego towaru. Nawet w okresach wyprzedażowych – mówi Roma Barna-Kołodziej.

Według szacunków franczyzodawcy, na zwrot z inwestycji w sklep Blue Shadow trzeba czekać powyżej roku.

 

WIZYTÓWKA BLUE SHADOW

Sieć sklepów odzieżowych.

  • 10 salonów
  • kwota inwestycji w 60-metrowy sklep ok. 50 tys. zł

Boho dla pań / Blue Shadow proponuje ubrania dla kobiet w wieku 30 plus, utrzymane w stylu boho.

POPULARNE NA FORUM

Klienci patrzą na metkę

dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka

38 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna

4 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...

27 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2022
Klienci patrzą na metkę

Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...

2 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2022
Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

38 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021