Wybrać lokalizację / Automaty Pharmashop24 stoją m.in. na dworcach, miasteczkach studenckich, osiedlach, przy aptekach.
Czwartek
04.11.2021
Automaty vendingowe Pharmashop24 mogą stać w przeróżnych lokalizacjach. Marża na sprzedawanych w nich produktach jest bardzo wysoka.
 

Asortyment maszyn, których dystrybutorem jest Pharmashop24 może być bardzo szeroki. To zarówno leki OTC, jak i inne artykuły farmaceutyczne, drogeryjne, suplementy diety.

– Jest kilka grup, które szczególnie dobrze się sprzedają, niezależnie od lokalizacji automatu – mówi Marcin Janik z Pharmashop24. – Pierwsza z nich to tzw. produkty wstydliwe, jak prezerwatywy, żele intymne, środki na erekcję. Mają wysoką marżę i dużą rotację. Druga kategoria to produkty, które określam jako „pilnej potrzeby”, np. testy ciążowe, pojemniki na mocz. Do uniwersalnego, cieszącego się popularnością asortymentu należą też wszystkie produkty zawierające CBD, suplementy diety oraz leki OTC.

Automaty w różnych lokalizacjach

Pharmashop24 od kilku lat jest dystrybutorem automatów vendingowych, produkowanych we Włoszech. Tam funkcjonuje ich na rynku ok. 1 tys., w Polsce na razie mniej więcej 30. Stoją w dużych i małych miastach, na dworcach, miasteczkach studenckich, osiedlach, przy aptekach, klubach fitness.

– Każda maszyna jest przygotowywana od podstaw, zgodnie z oczekiwaniami klienta, który ją zamawia – podkreśla Marcin Janik. – Możemy ją okleić naszym logo, albo logo wybranym przez klienta.

Generalnie są trzy rodzaje automatów: małe, średnie i duże. Największy pomieści 90 rodzajów opakowań, po kilkanaście sztuk każdego. Ceny maszyn to od 45 do 80 tys. zł netto. Można posiłkować się leasingiem.

– Obecnie wprowadzamy na rynek najnowocześniejszą wersję, która umożliwia m.in. rozmowę wideo z farmaceutą i weryfikację dowodu osobistego – dodaje Marcin Janik.

Maszyny są przystosowane do pracy na zewnątrz, w różnych warunkach atmosferycznych. Konieczna jest tylko możliwość podłączenia ich do prądu. Pharmashop24 dostarcza wyprodukowany we Włoszech automat we wskazane miejsce i montuje, zajmuje się też serwisowaniem. Maszyny mogą być wyposażone w monitoring, alarm.

Zarobek na lekach

Zatowarowanie automatu można zamówić u Pharmashop24 lub znaleźć dostawców na własną rękę.

– Zwykle klienci pierwszy raz zatowarowują się u nas, a później sami szukają dostawców, korzystając z promocyjnych ofert, które pozwalają na większy zarobek – wyjaśnia Marcin Janik. – Sprzedawane w automatach produkty są wysokomarżowe. Na każdej sztuce można zarobić 10-12 zł.

Automaty Pharmashop24 kupują zarówno sieci apteczne, jak i indywidualni przedsiębiorcy. Niektórzy budują własne minisieci, inni traktują to jako dodatkowe źródło dochodu.

– Wystarczą trzy wizyty miesięcznie, aby dopilnować biznesu: uzupełnić zatowarowanie, zabrać gotówkę – przekonuje Marcin Janik. – Maszyny można też kontrolować zdalnie. Roczny abonament za zdalny dostęp do automatu to 510 zł.

 

WIZYTÓWKA PHARMASHOP24

Sieć automatów vendingowych z asortymentem farmaceutycznym.

  • ok. 30 automatów w Polsce
  • min. inwestycja 45 tys. zł netto

Szeroki asortyment / Największy automat pomieści 90 rodzajów opakowań, po kilkanaście sztuk każdego.

POPULARNE NA FORUM

Apteka we franczyzie?

Rzeczywiście, jeśli chodzi o franczyzę aptek to teoria na niewiele sie tu przyda. Dlatego też jeśli jesteście nadal zainteresowani tym tematem to zapraszam po kontakt....

7 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2021
Apteka we franczyzie?

Jestem za nawet w małych nadmorskich miejscowościach...

7 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2021
Apteka we franczyzie?

This article you have shared here's incredible. I like and recognize work. The factors you have talked about in this specific article are helpful. I should try to seek after...

7 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2021
Otwarcie sklepu "medycyna chińska"

Jak sądzicie,czy u nas by się przyjął sklep z produktami,suplementami medycyny chińskiej? Mam tu na myśli różne kremy,plastry,banki... Czy nasze społeczeństwo...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2020
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

witam, ostatnio miałam dość poważy wypadek... jadąc na rowerze zderzyłem się z drugim rowerzystą... długo dochodziłem do siebie, w końcu postanowiłem skorzystać z...

6 wypowiedzi
ostatnia 21.04.2020
Sklep z ziołami

W Greenport mają franczyzę gdzie oferują pełne wsparcie z zakresu prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego. Szkolenia wewnętrzne, wsparcie w rozwoju biznesu – wszystkie...

13 wypowiedzi
ostatnia 26.07.2019
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

Popyt na suplementy raczej będzie, bo społeczeństwo jest coraz grubsze no a coraz bardziej liczy się wygląd... jednocześnie trochę zwiększa się świadomość wśród...

5 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Teraz korzystam z pakietu w prywatnej przychodni i to jest tak wygodne! Nie wiem, czy kiedykolwiek zdołam się z powrotem przestawić na NFZ, jeśli zrezygnuję z pracy i...

6 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018