Sieciowa kawiarnia na licencji

Kawiarnia 3.0 / W minionym roku SO! COFFEE otworzyła kawiarnię w koncepcie 3.0, w Galerii Jurajskiej.
Środa
05.01.2022
W ubiegłym roku marka SO! COFFEE opracowała m.in. nowy koncept kawiarni 3.0. A jakie ma plany na 2022?
 

Należąca do Lagardere Travel Retail marka SO! COFFEE zakończyła miniony rok z liczbą 53 kawiarni (w tym 7 franczyzowych) w 24 miastach w Polsce. Sieć ma też 16 lokali w innych krajach, m.in. we Francji, Czechach, Rumuni oraz Hiszpanii.

– Miniony rok był na pewno wymagający. Miesiące lockdownów, niepewności, rzeczywistości, w której nie byliśmy nigdy wcześniej. Oczywiście nie wszyscy niestety przetrwali ten czas, wiele firm/lokali zniknęło z gastronomicznej mapy Polski, przetrwały najstabilniejsze przedsiębiorstwa, ale z drugiej strony ten okres przetestował zdolność firm do adaptacji do nowych warunków, do zarządzania zmianą – podkreśla Grzegorz Łyczak, z-ca dyrektora operacyjnego non-travel retail w Lagardere Travel Retail Polska. – Patrząc na ostatnie miesiące można powiedzieć, że biznes się odbudowuje, obroty powoli wracają do poziomu z roku 2019. Jaki będzie ten rok? Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała rzeczywistość epidemiczna, nastroje w Polsce. Dlatego dzisiaj bardzo trudno mówić o wyzwaniach. Na pewno trzeba sytuację obserwować i być gotowym do reakcji i ewentualnej zmiany, dopasowania się w każdym aspekcie działalności.

Inwestujemy w kawiarnię

W minionym roku franczyzodawca postanowił zmienić identyfikację wizualną marki, odświeżając logo i architekturę wnętrza.

– Zmieniające się okoliczności rynkowe spowodowały, że trzeba było przemyśleć plany rozwojowe z perspektywy nowej rzeczywistości, w której się znaleźliśmy. Ten trudny czas poświęciliśmy na dopracowanie nowego konceptu SO! COFFEE 3.0, którego owocem jest otwarta niedawno w nowej odsłonie kawiarnia w Galerii Jurajskiej – mówi Grzegorz Łyczak.

W tegorocznych planach SO! COFFEE ma otwarcie przynajmniej czterech nowych lokali. Marka szuka partnerów franczyzowych we wszystkich miastach w Polsce.

– Najatrakcyjniejsze niezmiennie lokalizacje do prowadzenia naszych konceptów to galerie handlowe oraz główne ulice miast, natomiast w ostatnich dwóch latach obserwujemy również duży potencjał na szeroko rozumianych osiedlach – dodaje Grzegorz Łyczak.

Franczyzobiorcy powinni samodzielnie zaangażować się w poszukiwanie odpowiedniego lokalu. Optymalna powierzchnia to 70 m2, przy czym na potrzeby konceptu można zaadaptować różnej wielkości lokale. Jest również możliwe otwarcie kawiarni w formacie wyspy. Jeśli chodzi o koszty inwestycji, franczyzodawca szacuje je indywidualnie, w zależności od wielkości, stanu technicznego i zakresu prac do przeprowadzenia. Wstępna opłata licencyjna wynosi 30 tys. zł netto. W jej ramach licencjodawca przygotowuje wszystkie niezbędne projekty, zapewnia 28 -dniowe szkolenie dla franczyzobiorcy i jego personelu wraz z zakwaterowaniem, przygotowuje materiały marketingowe na otwarcie i pierwszy rok działalności.

– Gwarantujemy podręcznik operacyjny (przekazanie know-how i standardów operacyjnych w zakresie prowadzenia i zarządzania biznesem kawiarnianym), projekt lokalu (technologiczny i architektoniczny, aranżacja), system do prowadzenia sprzedaży i zarządzania zapasami, ogólnopolski marketing całej sieci, dedykowanych i sprawdzonych dostawcy z preferencyjnymi warunkami handlowymi, bieżące wsparcie operacyjne naszego zespołu podczas całego okresu trwania umowy licencyjnej – wylicza Grzegorz Łyczak.

Miesięczna opłata franczyzowa to 5 proc. od sprzedaży netto (ale min. 2 tys. zł netto), nie ma opłaty marketingowej.

– Okres zwrotu inwestycji jest indywidualny dla każdej kawiarni i uzależniony od wielu czynników, głównie od potencjału lokalizacji, wielkości inwestycji początkowej, kosztów działalności oraz osobistego zaangażowania franczyzobiorcy w prowadzenie lokalu – podkreśla Grzegorz Łyczak.

 

WIZYTÓWKA SO! COFFEE

Sieć kawiarni.

  • 53 lokale
  • opłata wstępna 30 tys. zł netto
  • opłata miesięczna 5 proc. od obrotu

Plany na nowy rok / W tegorocznych planach SO! COFFEE ma otwarcie przynajmniej czterech nowych lokali.

POPULARNE NA FORUM

Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
McDonalds opinie o franczyzie

Nowa lokalizacja w Jarosławiu na Podkarpaciu podbija wszelkie standardy. czas oczekiwania na realizację zamówienia przekracza pół godziny jedno zamówienie składa 3a...

2 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2022
MEET & Fit slow Food

No właśnie poprzednie posty o Meet and Fit było wiele komentarzy jakimś cudem wszystko zniknęło natomiast komentarze o Boby Burger są do dzisiaj jak powinno być na...

6 wypowiedzi
ostatnia 02.04.2022
MEET & Fit slow Food

Łucja116 znana z poprzednich postów o MEET & FIT to osoba z kręgu franczyzodawcy

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Faktycznie nie ma co ukrywać, że w tej franczyzie Franczyzobiorca jest tylko i wyłącznie dawcą kapitału i nowym adresem na stronie www. Biznes kończy sie z długiem,...

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022