Lokal do wzięcia / YES ma własną bazę wolnych lokalizacji, ale jednocześnie jest otwarty na rekomendacje potencjalnych franczyzobiorców.
Wtorek
22.02.2022
Własny salon jubilerski we franczyzie mogą otworzyć osoby nie karane. Ile pieniędzy trzeba zainwestować?
 

YES od lat należy do czołówki polskich marek jubilerskich. Jej właściciel rozwija też równolegle drugą sieć salonów, pod szyldem Verona. Obydwie sieci liczą dziś łącznie 195 sklepów.

– Franczyzobiorców poszukujemy zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach. Zależy to od aktualnie przyjętej strategii, dotyczącej rozlokowania naszych nowych salonów – wyjaśnia Katarzyna Marczuk, menedżer działu ekspansji YES.

Kandydat idealny

Franczyzobiorcą YES może zostać każda osoba, która jest gotowa do założenia własnej działalności gospodarczej, ma za sobą już pierwsze doświadczenia w obszarze prowadzenia własnego biznesu, sprzedaży detalicznej, czy koordynowania pracą zespołu. Warto podkreślić, że potencjalnych franczyzobiorców marka weryfikuje także pod kątem niekaralności oraz braku zaległych zobowiązań finansowych.

– Nasi partnerzy są zobowiązani do pracy w salonie osobiście – podkreśla Katarzyna Marczuk. – W wyjątkowych przypadkach dopuszczamy jednoczesną możliwość pracy w innych obszarach, niemniej nasi partnerzy są zobowiązani do wyrabiania 40 godzin tygodniowo w trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym.

Marka ma własną bazę wolnych lokalizacji, ale jednocześnie jest otwarta na rekomendacje potencjalnych franczyzobiorców. Większość salonów jest obecnie zlokalizowana w galeriach handlowych.

– Ale jak wiemy, rynek wymaga stałego rozwoju i poszukiwania różnorodnych rozwiązań, na które się nie zamykamy – dodaje Katarzyna Marczuk.

Wybierz wariant

YES proponuje kilka wariantów współpracy. W wariancie A franczyzobiorca otrzymuje wyposażony sklep oraz wszystkie elementy niezbędne do jego prowadzenia. W tym również kompleksowe szkolenie wdrożeniowe oraz pomoc w zakresie rekrutacji odpowiedniego zespołu. W trakcie trwania umowy może liczyć na wsparcie regionalnego menedżera sprzedaży, a także pomoc działu ekspansji w zakresie awarii i napraw.

W pozostałych dwóch wariantach inwestycja w salon leży po stronie partnera. Jej wysokość to 7,5 tys. zł za 1 m2. YES zapewnia projekt architektoniczny oraz udziela wsparcia w procesie inwestycyjnym.

– Staramy się tak dobierać lokale, aby były optymalne i komfortowe, zarówno dla pracowników, jak i klientów – podkreśla Katarzyna Marczuk. – Średnia powierzchnia oscyluje w okolicach 55-60 m2.

W wariancie A nie ma żadnych opłat wstępnych ani miesięcznych. W pozostałych dwóch jednorazowa opłata wstępna wynosi 15 tys. zł netto. Od wybranego wariantu zależy też struktura wynagrodzenia franczyzobiorcy. Wariant A zakłada wynagrodzenie ryczałtowe oraz prowizję (w części o gwarantowanej wysokości). W wariancie B partner otrzymuje prowizję plus może uzyskiwać dochody dodatkowe ze sprzedaży własnych zegarków. W wariancie I zarabia na marży ze sprzedaży.
 

WIZYTÓWKA MARKI YES i VERONA

Sieć salonów jubilerskich.

  • 195 salonów
  • 3 warianty współpracy

Do wyboru / YES proponuje franczyzobiorcom kilka wariantów współpracy.

POPULARNE NA FORUM

Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2023
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...

23 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?

W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.

2 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
Perfumy na mililitry

Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...

76 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2020
Polacy lubią prezenty

Każdy lubi prezenty ;)

8 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Paznokcie w natarciu

jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...

9 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....

33 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

33 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019