Międzynarodowa sieć / Cała sieć AMAKids ma już 540 tys. uczniów w 27 krajach. W Polsce działa blisko 40 akademii, a na świecie jest ich ponad 1038. Koszt wejścia w ten biznes zaczyna się od 16 tys. zł
Środa
13.04.2022
Agnieszka Haniewska prowadziła zajęcia arytmetyki mentalnej pod szyldem innej firmy, zanim zdecydowała się na AMAkids. Co ją przekonało?
 

Agnieszka Haniewska współpracę z AMAKids, międzynarodową siecią akademii rozwoju intelektualnego, nawiązała w maju 2021 r.

-  Wcześniej też prowadziłam zajęcia z arytmetyki mentalnej, ale we współpracy z inną firmą. Nie spełniała ona jednak moich oczekiwań, jeśli chodzi o program dla dzieci. Szukałam takiego programu, który rzeczywiście daje efekty i pomaga dzieciom – opowiada Agnieszka Haniewska.

Przedsięborczość we krwi

Przedsiębiorczynią była już jednak znacznie wcześniej. Razem z mężem prowadzi kilka firm w branży nieruchomości i chciała znaleźć coś stricte dla siebie. Na arytmetykę mentalną wpadła, kiedy jej córka poszła do zerówki i okazało się, że trudno jej nauczyć się dodawania.

- Zaczęłam szukać sposobu na to, żeby jej pomóc i tak trafiłam na arytmetykę mentalną – mówi Agnieszka Haniewska.

Z wykształcenia jest ekonomistką, ale dzieci zawsze jej były bliskie. Sama ma dwójkę. Kiedy już wgłębiła się w temat arytmetyki mentalnej, doszła do wniosku, że program AMAKids sprawdza się i daje realne efekty.

- Dzieci robią postępy, które są widoczne z zajęć na zajęcia. Ponadto franczyzodawca zapewnia pełne wsparcie w szerokim zakresie, w tym marketingowe i metodologiczne – mówi Agnieszka Haniewska.

Planowała rozszerzyć swoją działalność na szkoły i przedszkola, ale ze względu na pandemię porzuciła te zamiary. Tym bardziej, że w Krakowie, gdzie pracuje, pandemia jest dość rygorystycznie postrzegana.

Na cały świat

Franczyzobiorczyni AMAKids wykupiła licencję na działalność w sieci na całym świecie, oraz stacjonarnie w Krakowie. Na zajęcia online zapisują się klienci z USA, Norwegii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

- To głównie osoby polecane przez innych uczestników naszych zajęć, w szczególności Polacy na emigracji – mówi Agnieszka Haniewska.

Chce ona jednak także organizować zajęcia stacjonarne dla dzieci z mniejszych miejscowości. Zatrudniła już odpowiednie osoby, które mają się zająć otwieraniem placówek poza dużymi miejscowościami. Na początku sama prowadziła zajęcia. Obecnie zatrudnia 21 osób i zajmuje się głownie zarządzaniem biznesem.

Cała sieć AMAKids ma już 540 tys. uczniów w 27 krajach. W Polsce działa blisko 40 akademii, a na świecie jest ich ponad 1038. Koszt wejścia w ten biznes zaczyna się od 16 tys. zł

Arytmetyka mentalna AMAKids umożliwia rozwój umiejętności matematycznych, poprawia koncentrację, skuteczność zapamiętywania oraz sprawia, że dzieci szybciej uczą się języków obcych.

WIZYTÓWKA AMAKids

Międzynarodowa sieć akademii rozwoju intelektualnego

  • Koszt inwestycji – od 16 tys. zł
  • Liczba placówek własnych – 2 w Polsce, 72 na świecie
  • liczba placówek franczyzowych – 41 w Polsce, 1038 na świecie

Agnieszka Haniewska, franczyzobiorczyni AMAKids / Na arytmetykę mentalną wpadłam, kiedy moja córka poszła do zerówki i okazało się, że trudno jej nauczyć się dodawania.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018