Po nowemu / W warszawskiej Galerii Mokotów NEONAIL otworzył pierwsze stoisko w nowej aranżacji.
Czwartek
31.03.2022
NEONAIL wprowadza nowy format wysp handlowych i planuje kolejne otwarcia. Ile trzeba zainwestować, aby otworzyć własny punkt z produktami do stylizacji paznokci?
 

Od marca w Galerii Mokotów w Warszawie działa wyspa handlowa NEONAIL, przygotowana według zupełnie nowej aranżacji.

– Jest to pierwsza wyspa w nowym formacie, nawiązującym do aktualnych trendów i designu w duchu eco – informuje Rafał Lądowski, dyrektor handlowy Cosmo Group, właściciela marki NEONAIL. – Postawiliśmy na modne wzornictwo w naturalnym stylu. Będziemy sukcesywnie wymieniać już działające wyspy. Docelowo zależy nam na ujednoliceniu naszej sieci w galeriach handlowych. Do końca czerwca 2022 kolejne punkty handlowe w tym formacie powstaną w Galerii Jurajskiej, Galerii Warmińskiej i łódzkiej Manufakturze.

Własne stoisko

Franczyzobiorcą może zostać każdy, kto jest gotowy, by prowadzić działalność gospodarczą i posiada kapitał inwestycyjny na kupno stoiska i jego zatowarowanie. Mile widziane jest zainteresowanie branżą kosmetyczną. Koszt zakupu wyspy handlowej rozpoczyna się od 40 tys. zł i zależy od jej wielkości. Dodatkowo wydatki to kupno kasy fiskalnej, komputera, systemu sprzedażowego oraz koszty zabezpieczenia umowy najmu (kaucja dla centrum handlowego).

– Szczegółowe warunki finansowe oraz szacowaną wartość pierwszego zatowarowania przedstawiamy zainteresowanym franczyzobiorcom podczas spotkań, na których omawiamy funkcjonowanie wspólnego biznesu – dodaje Rafał Lądowski. – Nie pobieramy żadnych opłat miesięcznych, marketingowych, licencyjnych. Raz do roku franczyzobiorca ponosi symboliczną opłatę za korzystanie z systemu franczyzowego.

Stoiska NEONAIL powstają w galeriach handlowych.

– Poszukujemy miejsc z potencjałem, w dobrych lokalizacjach, najchętniej z dużym przepływem klienta pieszego, ale również dobrym dojazdem do punktu. Bierzemy pod uwagę m.in.liczbę mieszkańców danej miejscowości, powierzchnię centrum handlowego, ale zwracamy także dużą uwagę na komercjalizację obiektu – podkreśla Rafał Lądowski.

Wsparcie od centrali

Franczyzodawca NEONAIL analizuje potencjał każdej lokalizacji, pomaga w zakupie wyspy, zatowarowaniu, negocjacjach umowy najmu, oferuje gotowy projekt i aranżację stoiska.

– Nie tylko dzielimy się zdobytą wiedzą i know-how, ale również pomagamy w prowadzeniu i rozwoju biznesu. Franczyzobiorca jest zaangażowany w życie marki i bierze udział w ogólnopolskich akcjach reklamowych oraz aktywnościach promocyjnych skierowanych do konsumentek. Właścicielom biznesu oraz jego pracownikom oferujemy cykliczne szkolenia produktowe i sprzedażowe. Prowadzimy też cykliczny system ewaluacyjny. Za pomocą karty kontroli „tajemniczego klienta” wskazujemy elementy do ewentualnej poprawy w funkcjonowaniu i obsłudze butiku. Mamy zbudowaną strukturę osób pracujących w terenie, które wspierają naszych franczyzobiorców – wylicza dyrektor handlowy Cosmo Group.

Rafał Lądowski przyznaje, że także franczyzodawca NEONAIL zauważył zmiany w zachowaniach konsumenckich, spowodowane pandemią – czyli przepływ klientów do kanału online. Wielu przedsiębiorców i ekspertów, także z branży kosmetycznej, zastanawiało się czy zmiana ta jest trwała - co odbiłoby się na spadkach sprzedaży w offline - czy też to tylko czasowe przesunięcie.

– Aktualnie, po trzech miesiącach bieżącego roku, mogę powiedzieć, że widać wyraźny powrót do zakupów w naszych punktach stacjonarnych – podkreśla Rafał Lądowski.

 

WIZYTÓWKA NEONAIL

Sieć stoisk z produktami do stylizacji i pielęgnacji paznokci.

  • 192 wyspy handlowe
  • koszt stoiska od 40 tys.
  • brak opłat miesięcznych

Wszystko do paznokci / Marka NEONAIL proponuje produkty do stylizacji i pielęgnacji paznokci.

POPULARNE NA FORUM

Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2023
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...

23 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?

W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.

2 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
Perfumy na mililitry

Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...

76 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2020
Polacy lubią prezenty

Każdy lubi prezenty ;)

8 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Paznokcie w natarciu

jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...

9 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....

33 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

33 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019