Coraz większa popularność / W ostatnich latach cała branża fitness zdobywa nieustannie rosnącą popularność. Rośnie również zainteresowanie klientów treningiem EMS.
Środa
15.06.2022
Studio Synergy Light to opcja dla mniejszych miast i osób z mniejszym budżetem na start. Ile trzeba zainwestować?
 

W obliczu ostatnich wydarzeń za wschodnią granicą, Studio Synergy odnotowało chwilowy spadek zainteresowania inwestowaniem w otwieranie nowych placówek, co jest jednak zupełnie zrozumiałym zjawiskiem.

Przyszłościowy biznes

Brak zainteresowania naszą franczyzą trwał jednak tylko chwilę.

– Już widzimy, że wznowiły się zapytania o koncept jaki oferujemy. Mamy coraz więcej rozmów z potencjalnymi partnerami. Pomaga nam wysoka inflacja, ponieważ ludzie postrzegają nasz biznes jako przyszłościowy. Wiele osób chce zainwestować swoje oszczędności w związku z faktem, że trzymanie pieniędzy na koncie w obecnych czasach zwyczajnie się nie opłaca – mówi Bartłomiej Stanek, właściciel Studia Synergy.

W ostatnich latach cała branża fitness zdobywa nieustannie rosnącą popularność. Rośnie również zainteresowanie klientów treningiem EMS.

– Usługa ta łączy wysoką skuteczność w kontekście osiąganych efektów, z krótkim czasem trwania samego treningu oraz posiada prozdrowotny charakter – mówi Bartłomiej Stanek.

 W związku z tym wszystkie osoby, które nie mają na co dzień zbyt wiele wolnego czasu, oraz takie, które chcą dorzucić do swojej treningowej rutyny silniejszą i bardziej efektywną jednostkę treningową – będą z niej zadowolone. Innowacyjność metody EMS sprawia, że inwestycja w taką franczyzę jest dobrym wyborem.
– Oferujemy treningi w dobrych cenach. Karnety na siłownię są niewiele tańsze, a współpraca z trenerem personalnym przewyższa kosztowo naszą ofertę. Warto przy tym zaznaczyć, że trening EMS w naszym studio to trening prowadzony w całości przez trenera personalnego, który dostosowuje jego przebieg pod nasze potrzeby, oczekiwania i predyspozycje – mówi Bartłomiej Stanek.

Dwie opcje

Obecnie w sieci Synergy działa osiem punktów – cztery własne i cztery franczyzowe. Opierają się one na dwóch konceptach, dostosowanych do możliwości inwestora i predyspozycji rynkowych miasta, w którym planowane jest otwarcie studia. Opcja Studio Synergy jest najlepszym rozwiązaniem dla miast powyżej 60 tys. mieszkańców. Przewiduje ona dwie maszyny do ćwiczeń i inwestycję rzędu od 130 tys. zł netto. Reszta jest finansowana leasingiem. Natomiast druga opcja, Studio Synergy Light, jest najlepsza dla mniejszych miast lub dla inwestorów z mniejszym budżetem. Tutaj na start wystarczy 80 tys. zł, przewidziana jest też jedna maszyna w obiekcie. Opłaty miesięczne nie różnią się w przypadku obu konceptów i wynoszą 6 proc. od obrotu studia netto i 2 proc. na fundusz marketingowy.

– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie opcji biznesowej w wersji Light, ponieważ odnotowaliśmy taką potrzebę ze strony potencjalnych partnerów, którzy dysponują mniejszym budżetem na start oraz możliwością docierania do nowych klientów. Studio Synergy Light sprawdza się również w niewielkich miejscowościach. Pierwsze Studio Light, które powstało nieopodal Krakowa, w miejscowości liczącej niespełna 3 tys. mieszkańców, do tego stopnia przerosło nasze oczekiwania, że właściciel aktualnie powiększa swój lokal i robi rebranding na Studio Synergy – poszerza więc swoje studio o dodatkową maszynę. Wpłynie to na większy komfort klientów, których nieustannie przybywa. My z kolei zdecydowaliśmy się na otwarcie własnego Studia Synergy Light – mówi Bartłomiej Stanek.

Zdaniem właściciela Studia Synergy, choć trening EMS zyskuje w Polsce coraz większą popularność, i powstaje coraz więcej firm działających w tej branży, to polski rynek nadal jest bardzo chłonny.

Przykładowo w Niemczech jest kilka tysięcy obiektów oferujących trening EMS. W Polsce jest to zaledwie kilkaset placówek. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie klientów tą metodą treningową, na naszym rynku wciąż jest miejsce na rozwój własnych inwestycji w tej branży.

WIZYTÓWKA STUDIO SYNERGY EMS

  • Kwota inwestycji: 130 tys. zł albo 80 tys. w wersji Light
  • liczba placówek: 4 własne i 4 franczyzowe
  • opłaty: 6 proc. od obrotu studia netto i 2 proc. na fundusz marketingowy.

Bartłomiej Stanek, właściciel Studia Synergy / "Oferujemy treningi w dobrych cenach. Karnety na siłownię są niewiele tańsze, a współpraca z trenerem personalnym przewyższa kosztowo naszą ofertę".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018