Wizyta u fryzjera bez umawiania

Tylko podstawa / Haircut Express wykonuje tylko podstawowe usługi fryzjerskie – strzyżenie, stylizację i farbowanie.
Wtorek
31.05.2022
W salonach marki Haircut Express wizyty odbywają się bez umówionych terminów. Jak nawiązać współpracę i ile można zarobić?
 

Sieć Haircut Express, której właścicielką jest Iryna Pohodina, istnieje na rynku od 1999 r. Z ofertą franczyzową wystartowała w 2013 r. Salony fryzjerskie tej marki działają w nietypowy sposób.

- Wizyty u nas odbywają się bez umówionych terminów. Ponadto w salonach nie ma administratorów, ich funkcję pełni samoobsługowy terminal. Znajdują się w nim wszystkie usługi wraz z cenami. Jego obsługa jest prosta. Klient wybiera usługę, terminal przyjmuje opłatę, wydaje resztę i rachunek – mówi Iryna Pohodina.

Podstawowe usługi

Firma wykonuje tylko podstawowe usługi fryzjerskie – strzyżenie, stylizację i farbowanie. To sieć, do której można przychodzić rodzinnie. Jest specjalna strefa dla dzieci.

Trudnym czasem dla sieci była pandemia.

- Wtedy salony były zamknięte i biznes stał się nieopłacalny. Dzisiaj się rozwijamy a nasze zyski rosną – mówi Irina Pohodina.

Rozwoju nie ogranicza także wojna w Ukrainie, choć temat jest bliski całej sieci.

- Aż 80 proc. naszego personelu pochodzi z Ukrainy, to jest także moja ojczyzna – mówi Irina Pohodina.

Dodaje, że z wysoką inflacją firma sobie poradziła

- Nasza działalność mieści się w segmencie ekonom+, dlatego mamy teraz więcej klientów. Ceny wokół rosną, ale my też ponieśliśmy stawki za nasze usługi, dlatego nie odczuwamy dużej różnicy – mówi Irina Pohodina.

Otwarcie salonu pod szyldem Haircut Express wymaga inwestycji rzędu do 200 tys. zł. Opłata wstępna to 23 tys. zł. Reszta jest potrzebna na wynajem lokalu, jego remont, wyposażenie, reklamę oraz materiały eksploatacyjne i kosmetyki. Część wyposażenia można jednak wziąć w leasing.

Kilka godzin dziennie

Lokal powinien mieć od 40 do 60 mkw. Na zwrot z inwestycji trzeba poczekać ok. 1,5 roku. W ciągu roku można osiągnąć zysk na poziomie 9-12 tys. zł miesięcznie.

- Dużym plusem naszej działalności jest łatwość zarządzania. Zajmuje to nie więcej niż kilka godzin dziennie. Na początku na biznes trzeba poświęcić około 10 dni w miesiącu, a po roku pracy wystarczy pięć albo sześć – mówi Irina Pohodina.

W minionym roku firma otworzyła 10 salonów w Ukrainie, dwa w Warszawie i po jednym w Hiszpanii oraz Czechach. W tym roku planuje otwarcia w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Szykuje się też do zaistnienia w Niemczech i Holandii.

- Cały czas otwieramy też nowe salony w Ukrainie, pomimo wojny – mówi Irina Pohodina.

W sumie w sieci HairCutExpress działa 150 salonów w pięciu krajach: Polsce, Ukrainie, Czechach, Hiszpanii i Kazachstanie. We franczyzie jest ponad 120 salonów, a każdy z franczyzobiorców ma ponad 2 salony, natomiast troje z nich – ponad 10.

W Polsce jest 20 salonów, w tym siedem franczyzowych.

WIZYTÓWKA HAIRCUT EXPRESS

  • Kwota inwestycji: 200 tys. zł
  • liczba placówek: 20 salonów w Polsce, w tym 7 franczyzowych
  • zysk: po roku 9-12 tys. zł miesięcznie

 


Iryna Pohodina, właścicielka Haircut Express / Ceny wokół rosną, ale my też ponieśliśmy stawki za nasze usługi, dlatego nie odczuwamy dużej różnicy
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018