Sieć rośnie / Wkrótce otwarte zostanie dziesiąte biuro Northgate Logistics w Polsce (a czwarte partnerskie).
Piątek
24.06.2022
Northgate Logistics otworzy kolejne biura franczyzowe. Ile trzeba zainwestować w taki biznes?
 

Białostockie biuro Northgate Logistics uruchomi latem Rafał Jaźwiński, 32-letni przedsiębiorca, który prowadzi już gastro-kurierski punkt franczyzowy. Biuro Northgate Logistics będzie dla niego drugą nogą biznesową.

– Działam już w branży kurierskiej, więc inwestycja w biznes spedycyjny jest dla mnie logicznym krokiem w rozwoju mojego biznesu – mówi Rafał Jaźwiński. – Spodobały mi się rozwiązania, jakie proponuje Northgate Logistics, profesjonalne narzędzia oraz imponujący program szkoleń dla partnerów i ich pracowników.

Białostockie biuro Northgate Logistics będzie czwartym biurem partnerskim. Razem z biurami własnymi sieć będzie liczyć 10 punktów. Ewa Kozłowska, expansion menedżer Northgate Logistics mówi, że obecnie firma prowadzi rozmowy z kilkoma przyszłymi franczyzobiorcami, którzy chcą rozpocząć działalność w Lublinie, Łodzi oraz na Górnym Śląsku.

– Naszym celem jest uruchamianie po kilka biur partnerskich rocznie – wyjaśnia Ewa Kozłowska. – Priorytetem jest bowiem jakość, nie liczba. Dlatego bardzo starannie dobieramy kandydatów i wiele uwagi poświęcamy procesowi szkoleniowemu franczyzobiorcy i jego zespołu.

Spedycja na swoim

Wbrew obiegowej opinii franczyzobiorca firmy spedycyjnej nie musi inwestować we flotę samochodów transportowych. Jego rolą będzie pośredniczenie w organizacji transportu. Warto więc, by kandydat na franczyzobiorcę posiadał umiejętności sprzedażowe, gdyż jego zadaniem będzie pozyskiwanie klientów i utrzymanie z nimi dobrych relacji. Pożądaną cechą franczyzobiorcy są również umiejętności w zrządzaniu ludźmi. Jednym z jego pierwszych zadań będzie bowiem zbudowanie zespołu i zarządzaniem nim.

Główną inwestycją nowego franczyzobiorcy będzie adaptacja i wyposażenie pomieszczeń biura. Najważniejszy element tego wyposażenia stanowi sprzęt komputerowy, dostęp do internetu oraz telefony. Przy wyborze lokalizacji, franczyzobiorca może się kierować dogodnym dojazdem dla siebie i pracowników, gdyż klienci raczej rzadko będą tu zaglądać. Większość kontaktów odbywa się bowiem telefonicznie, online lub w siedzibie klienta.

Opłata wstępna we franczyzie Northgate Logistics wynosi 30 tys. zł, ale nie musi być ona uregulowana zaraz po podpisaniu umowy. Firma umożliwia bowiem spłatę rozłożoną na trzy lata. Wyposażenie biura to koszt około 15 tys. zł. Łącznie inwestycja franczyzobiorcy powinna zamknąć się w kwocie 45 tys. zł. Według informacji firmy zwrot z inwestycji jest możliwy już w drugim lub trzecim miesiącu od momentu rozpoczęcia współpracy przy wyborze drugiej, ratalnej opcji uregulowania opłaty wstępnej.

WIZYTÓWKA NORTHAGATE LOGISTICS

Sieć biur spedycyjnych.

  • liczba biur własnych: 6
  • liczba biur partnerskich: 4
  • opłata wstępna: 30 tys. zł 
  • wyposażenie biura: 15 tys. zł

Zadania franczyzobiorcy / Franczyzobiorca Northgate Logistics nie musi inwestować we flotę samochodów transportowych. Jego rolą będzie pośredniczenie w organizacji transportu.
doradca we franczyzie
/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020