Plany rozwojowe / Gnoce chce na początku rozwijać się w dużych miastach, choć i te mniejsze też są brane pod uwagę.
Czwartek
28.07.2022
Wywodząca się z USA marka Gnoce szuka franczyzobiorców w Polsce. Jakie są warunki nawiązania współpracy?
 

Marka Gnoce powstała w 2015 r. w Nowym Jorku w USA.

– Jako wschodząca marka biżuterii modowej o oryginalnym designie, Gnoce koncentruje się na tworzeniu wyjątkowej i delikatnej biżuterii, w konkurencyjnej cenie – podkreśla Daria Stankiewicz, brand manager marki Gnoce w Polsce. – Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów i cieszą się ogromnym uznaniem na różnych rynkach na całym świecie. Marka ma oryginalne wzornictwo, bogatą kolorystykę. Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmują bardzo popularne wśród klientek charmsy.

Wyłącznym dystrybutorem produktów Gnoce w Polsce jest firma Glossy A&D. Na polskim rynku marka pojawiła się w 2020 roku i początkowo obecna była jedynie w sprzedaży internetowej.

– Jednak zainteresowanie klientów okazało się tak duże, że otworzyliśmy własny punkt stacjonarny – dodaje Daria Stankiewicz.

Otwieramy salon lub wyspę

Glossy A&D poszukuje teraz partnerów handlowych, zainteresowanych sprzedażą biżuterii Gnoce. Obecnie ma ich trzech, a sieć chciałaby rozbudować w całej Polsce. Współpracę można nawiązać w różnej formie: albo otworzyć punkt w formie wyspy handlowej lub salonu jubilerskiego, albo dołączyć asortyment Gnoce do oferty już działającego salonu.

– Nie wymagamy, aby partner sprzedawał wyłącznie produkty Gnoce. Może mieć w ofercie też inne marki, ale zależy nam, aby były to raczej marki z wyższej półki – podkreśla Daria Stankiewicz.

Gnoce chce na początek rozwijać się w dużych miastach, choć i te mniejsze też są brane pod uwagę. Ważny jest własciwy dobór lokalizacji. Preferowane są galerie handlowe oraz lokalizacje przyuliczne w miejscach o dużym trafficu. Franczyzodawca pomoże w wyborze najlepszego miejsca. Inwestycja w wyspę handlową to od 80 do 100 tys. zł netto. Natomiast chcąc otworzyć salon o powierzchni min. 25 m2 powinniśmy liczyć się z wydatkiem przynajmniej 100 tys. zł netto.

– Można jednak skorzystać np. z leasingu na zakup wyspy czy wyposażenia – mówi Daria Stankiewicz. – Jedynie w przypadku zatowarowania wymagamy płatności gotówką.

Natomiast funkcjonujące salony jubilerskie, które chciałyby poszerzyć asortyment o biżuterię Gnoce, na zatowarowanie powinny przeznaczyć 20 tys. zł netto, do tego należy doliczyć koszty ekspozytorów, opakowań.

Franczyzobiorcy zarabiają na marży od sprzedaży.

– A sprzedaż biżuterii Gnoce jest coraz wyższa – zapewnia Daria Stankiewicz. – Klienci wybierają ją zwłaszcza na prezenty.

 

WIZYTÓWKA GNOCE

Amerykańska marka biżuteryjna.

  • 3 formaty współpracy
  • min. kwota inwestycji 20 tys. zł netto

Daria Stankiewicz, brand manager marki Gnoce w Polsce: / "Sprzedaż biżuterii Gnoce jest coraz wyższa. Klienci wybierają ją zwłaszcza na prezenty."

POPULARNE NA FORUM

Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2023
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...

23 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?

W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.

2 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
Perfumy na mililitry

Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...

76 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2020
Polacy lubią prezenty

Każdy lubi prezenty ;)

8 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Paznokcie w natarciu

jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...

9 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....

33 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

33 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019