Saoln lub wyspa / Placówki Telakces.com powstają zarówno jako wyspy handlowe, jak i stacjonarne salony sprzedaży.
Wtorek
14.03.2023
Telakces.com przeprowadza restrukturyzację sieci i przygotowuje się do nowych otwarć.
 

Telakces.com to sieć sklepów z akcesoriami do telefonów komórkowych oraz innych urządzeń mobilnych. Działa od 2012 roku i ma obecnie blisko 130 punktów. W tej chwili trwa proces restrukturyzacji sieci. Marka zamknęła 30 nierentownych lokalizacji.

– Mechanizm operacji restrukturyzacyjnej Telakces.com ma na celu przede wszystkim stabilizację finansów, usprawnienie potencjału sieci franczyzowej i optymalizację zasobów firmy – wyjaśnia Sławomir Skowronek, wiceprezes Telakces.com. – Działania naprawcze dotyczą również kwestii wizerunkowych oraz przygotowania nowych projektów wysp i lokali, dostosowanych do trendów panujących na rynku. Sukcesywne wprowadzamy też do oferty nowe marki akcesoriów do telefonów. Chcę podkreślić, że prowadzimy otwartą komunikację. Oficjalnie informujemy o działaniach restrukturyzacyjnych, nie chcemy niczego ukrywać przed obecnymi i potencjalnymi franczyzobiorcami.

Rozbudowa w planach

Zarząd Telakces.com podkreśla, że proces restrukturyzacji ma pozwolić firmie nabrać rozpędu do dalszych działań i rozbudowy sieci.

– Już w trakcie trwania restrukturyzacji pozyskaliśmy nowych franczyzobiorców – informuje Sławomir Skowronek. – Już działają w sieci i prowadzą swoje punkty. Dzięki temu kolejne cele restrukturyzacyjne, jak stabilizacja finansów, zostały osiągnięte.

Telakces.com otwiera nowe lokalizacje ze swoim partnerem strategicznym, jakim jest Virgin Mobile Polska.

– Właśnie przedłużyliśmy o kolejne dwa lata umowę o współpracy – dodaje Sławomir Skowronek.

Placówki Telakces.com powstają zarówno jako wyspy handlowe, jak i stacjonarne salony sprzedaży. W tym drugim przypadku potrzebny jest lokal o powierzchni 20-60 m2. Wyspy mają zwykle wielkość 6-12 m2. Według szacunków franczyzodawcy, minimalna kwota inwestycji to 10 tys. zł. Centrala zapewnia m.in. wyposażenie salonu bądź zabudowę wyspy, opiekę kierownika regionalnego, materiały reklamowe i POS. Od kandydatów na franczyzobiorców nie wymaga doświadczenia w branży GSM, choć takowe na pewno nie zaszkodzi.

 

WIZYTÓWKA TELAKCES.COM

Sieć punktów z akcesoriami GSM.

  • blisko 130 placówek
  • minimalna inwestycja 10 tys. zł

Sławomir Skowronek, wiceprezes Telakces.com / „Oficjalnie informujemy o działaniach restrukturyzacyjnych, nie chcemy niczego ukrywać przed obecnymi i potencjalnymi franczyzobiorcami”.

POPULARNE NA FORUM

Biznes na małym rynku

dzieki za ostrzezenie to wazne by przestrzegac ludzi przed oszustami. Trzeba robic wszystko by emilinowac takich ludzi i takie firmy

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Biznes na małym rynku

NIE POLECAM współpracy z firmą i4-mobile w Białymstoku w jakiejkolwiek formie (salon Play, Shop in Shop, doradca biznesowy B2B). Swoją opinię wyrażam NIESTETY na...

2 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2020
Zarabiać przez telefon

To prawda. Sama pracowałam w call center. Praca mocno stresująca, są tacy, którzy są bardzo mili, ale niektórzy...brak słów

2 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Play się opłaca?

Zgadzam się z poprzedniczką. Dziś większość salonów oferuje bardzo zbliżone pakiety.

3 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Pomysł jest - brak wiedzy o firmie..

Witam! Domyślam się, że takich tematów było bardzo dużo. Wiem, że każdy z tematów, problemów jest inny - więc postanowiłem napisać na forum. Liczę, że...

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Zarabiać przez telefon

Praca w callcenter nie jest łatwa. Trafiają się różni ludzie, z którymi trzeba spokojnie rozmawiać.

2 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Franczyza z Komputronik - czy to się może opłacać?

moim zdaniem nie, sprzedaż komputerów przeniosła się do sieci i raczej tam szukać należy inspiracji

7 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018