Franczyzobiorcy poszukiwani

Jeden partner / Firma szuka partnerów w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. W tym roku chce pozyskać przynajmniej jednego franczyzobiorcę.
Środa
02.08.2023
Lejdis Studio ma najlepsze wyniki finansowe od założenia firmy, ale chętnych do otwierania placówek franczyzowych niewielu. Z czego to wynika?
 

Lejdis Studio to jedna z pierwszych szkół tańca pole dance w Polsce. Na rynku działa już ponad dziesięć lat. Dzisiaj zainteresowanie oferowanymi przez nią zajęciami jest spore.

– Klientów zdecydowanie nam przybywa. Ludzie chcą wychodzić z domu i ćwiczyć. Dzięki temu w tym roku nasze wyniki finansowe są najlepsze od ponad dziesięciu lat – mówi Jarosław Tomczewski, właściciel sieci Lejdis Studio.

Nowych partnerów brak

Brakuje jednak zainteresowania ze strony potencjalnych franczyzobiorców. Firmie nie przybywa nowych partnerów. Zdaniem Jarosława Tomczewskiego może to wynikać z wysokiej inflacji i obaw co do inwestowania. We franczyzę Lejdis Studio trzeba zainwestować w sumie około 100 tys. zł. Jeśli partner chce dołączyć do tego także Kids Studio, szkołę tańca dla dzieci, to kwota rośnie do 150 tys. zł.

Minimalna kwota inwestycji to 40 tys. zł, ale do tego trzeba doliczyć zakup specjalistycznego sprzętu. Koszty zależą w tym przypadku od jego liczby. Do wyboru są rurki, koła cyrkowe, szarfy, liny bungee czy też opaski kinetyczne booty killer. Natomiast zarobki zależą od wielu zmiennych czynników: wielkości miasta, położenia szkoły i kadry instruktorskiej, więc trudno je oszacować. Jednak zwrot inwestycji następuje najczęściej po 6-8 miesięcach współpracy.

Obecnie w sieci działa siedem placówek, w tym pięć franczyzowych. Firma szuka partnerów w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. W tym roku chce pozyskać przynajmniej jednego franczyzobiorcę.

Dużo udogodnień

W szkołach Lejdis Studio oprócz pole dance, czyli tańca na rurze z elementami akrobatyki, można ćwiczyć również exotic dance, aerial hoop, aerial silks, bungee gym i gym stretch pro. Oprócz prowadzenia zajęć, organizowane są także warsztaty, sportowe eventy i pokazy kursantów.

Z kolei Kids Studio to franczyzowy projekt przestrzeni sportowych przeznaczony dzieciom. Oferuje liczne zajęcia gimnastyczne i taneczne, akcentując znaczenie wychowania poprzez sport.

– Wdrożyliśmy innowacyjny sposób nauki, poprzez połączenie idei zespołów, oferujących szeroki zakres zajęciowy, oraz możliwości korzystania ze ściśle ukierunkowanych zajęć dodatkowych – mówi Jarosław Tomczewski. Dodaje, że w ofercie znajdują się zespoły taneczno-rytmiczne dla najmłodszych (4-6 lat) i zespoły taneczne oraz gimnastyczne dla dzieci starszych.

Firma stara się, żeby warunki współpracy dla franczyzobiorców były nowoczesne i dogodne. Ma rozbudowany dział marketingu, nowoczesny system płatności online oraz używa aplikacji e-Fitness. Jest też producentem sprzętu sportowego, z czego na dogodnych warunkach mogą korzystać franczyzobiorcy. 

 

 WIZYTÓWKA LEJDIS STUDIO

  • liczba placówek – 2 własne i 5 franczyzowych
  • miesięczne opłaty – 1 tys. zł
  • kwota inwestycji – od 40 tys. zł
  • zwrot z inwestycji – 6-8 miesięcy

Jarosław Tomczewski, właściciel sieci Lejdis Studio / "Klientów zdecydowanie nam przybywa. Brakuje jednak zainteresowania ze strony potencjalnych franczyzobiorców".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019