Popyt na zdrowe słodkości
Fit Cake to marka specjalizująca się w deserach bez cukru i glutenu. Ma już ponad 60 lokali. I może się pochwalić rekordowym tempem otwarć.
– W ciągu miesiąca, czyli od połowy maja do połowy czerwca, otworzyliśmy 10 nowych nie-cukierni – informuje Rafał Kościuk, franczyzodawca Fit Cake. – Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych osiągnięć. Rekordowe otwarcia lokalnych franczyz Fit Cake są dowodem na rosnące zainteresowanie naszymi bezglutenowymi i bezcukrowymi produktami, które cieszą się ogromną popularnością wśród osób dbających o zdrową dietę.
Plan rozwoju
Miasta, w których franczyza Fit Cake zyskała w wymienionym okresie nowe lokale to: Słubice, Chojnice, Wilanów, Katowice Śródmieście, Olkusz, Kościan oraz Warszawa Targówek. Ponadto przed końcem czerwca powstała nie-cukiernia w Wieluniu, a z 1 lipca ruszył pierwszy lokal w Hiszpanii.
– Mamy również masterfranczyzobiorcę w Niemczech, który przygotowuje się do otwarć – dodaje Rafał Kościuk.
Jeśli natomiast chodzi o rynek polski, to na lipiec marka zaplanowała uruchomienie lokali m.in. w Nowej Soli, Radomiu (ponowne otwarcie), Ursusie (ponowne otwarcie), Słupsku oraz kolejny lokal w Płocku.
Fit Cake opracował strategię rozwoju na lata 2023 – 2030, dzieląc ten okres na dwa etapy. Pierwszy do roku 2026 ma przynieść sieci 150 nowych lokali. Jeśli to się uda, marka uważa, że do 2030 roku jest w stanie powiększyć liczbę franczyz do 300, z czego 10 proc. to będą punkty zagraniczne.
– Myślimy nie tylko o skalowaniu biznesu. Naszym zamierzeniem jest osiągnięcie jak największej kompletności – wyjaśnia Rafał Kościuk. – Oczywiście chcemy pomnożyć liczbę lokali, ale też rozwijać i popularyzować bezcukrowe menu, stale edukować konsumentów i siebie, elastycznie dopasowywać nasze struktury do nowych warunków rynkowych, a przede wszystkim nie tracić smaku.
Nowoczesne technologie
Fit Cake nie stroni też od nowinek technologicznych. Aktualnie wprowadza unikalną metodę biometrycznej płatności tęczówką oka. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Jak działa? Żeby skorzystać z płatności spojrzeniem trzeba pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. W lokalu jest z kolei terminal z czytnikiem, w który wystarczy spojrzeć.
– Jesteśmy podekscytowani możliwością dołączenia do grona punktów akceptujących biometryczną płatność tęczówką oka we współpracy z firmą PayEye. Fit Cake od samego początku stawia na innowacyjne rozwiązania, które podnoszą komfort i wygodę naszych klientów – mówi Rafał Kościuk. – PayEye pozwoli im płacić bez konieczności posiadania portfela, karty czy telefonu, co z pewnością wpłynie na jeszcze większą wygodę i satysfakcję z zakupów.
Franczyzodawca zdradza też, że pracuje nad możliwością dokonywania płatności za zakupy za pomocą kryptowalut.
WIZYTÓWKA FIT CAKE
Sieć nie-cukierni ze zdrowymi słodyczami.
- ponad 60 lokali
- kwota inwestycji od 22 tys. zł

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Co piąty franczyzobiorca Fit Cake decyduje się na otwarcie kolejnego lokalu.
Co drugi przedsiębiorca decydujący się na franczyzę Fit Cake wybiera tę markę jako swój pierwszy krok w biznesie. Dlaczego?
Mimo wakacji franczyzodawcy nie próżnują. Przegląd tygodnia 29 lipca-5 sierpnia.
Fit Cake otworzył placówkę w Rumunii, Bricomarché kontynuuje ekspansję w Polsce, a 7 Street wprowadził do menu burgera i pizzę z owadami. Przegląd tygodnia 20-25 marca.
Fit Cake inwestuje w nowoczesne technologie, które mają pomóc franczyzobiorcom znaleźć najlepszą lokalizację dla biznesu.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

W trakcie wieloletniej stagnacji w obszarze stricte ofert franczyzowych na polskim rynku franczyzowym w segmencie gastronomicznym, postanowiliśmy dokładnie zrewidować naszą ofertę.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Sieć bezobsługowych siłowni Fit+ celuje w miejscowości już od 1 tys. mieszkańców. Sąsiedztwo lokalnej konkurencji mile widziane.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Grupa Żabka chwali się wynikami za 2024 rok. Zysk netto wzrósł o 66 proc., a sprzedaż do klienta końcowego o blisko 20 proc. Przybyło też ponad 1,1 tys. sklepów.
POPULARNE NA FORUM
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines
Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...
Ile kosztuje McDonald's?
Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali