Oskar Aszendorf, menedżer sprzedaży w Furgonetce / "W naszych punktach można wysłać przesyłkę jednym z trzynastu przewoźników, w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym".
Wtorek
25.07.2023
Do sieci Furgonetka w minionym roku dołączyło około 200 punktów kurierskich. W tym roku firma chce podwoić ten wynik.
 

Pandemia to były złote czasy dla usług kurierskich. Branża rozpędzona w tamtym momencie wciąż szybko się rozwija. Sprzyja jej rozkwit e-handlu oraz moda na zakupy online. Problemem jest jednak wysoka inflacja.

Wymagające czasy

 Oskar Aszendorf, menedżer sprzedaży w Furgonetce, zauważa, że w czasie wysokiej inflacji coraz ważniejsza staje się jakość usług oraz szeroka oferta.

– W naszych punktach można wysłać przesyłkę jednym z trzynastu przewoźników, w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym. Furgonetka Punkt obsługuje również nadania i odbiory z punktu oraz zakup materiałów opakowaniowych i świadczy usługi pakowania – mówi Oskar Aszendorf.

Furgonetka Punkt rozwija się, a jej sprzedaż nadal rośnie, choć nie tak dynamicznie, jak w czasach pandemii COVID-19.

– Dzięki wprowadzonym działaniom i strategiom nasze marże utrzymują się od ponad roku, a niektóre z nich nawet wzrosły – tłumaczy Oskar Aszendorf.

Furgonetka oferuje dwa rodzaje współpracy. Jeden z nich to punkt partnerski. Jest on idealny dla przedsiębiorców, którzy prowadzą już jakiś biznes i chcą wzbogacić swoją ofertę o przesyłki kurierskie. Punkty partnerskie skupiają się głównie na obsłudze nadań i odbiorów paczek z gotową etykietą, zwrotów itp. Koszt zakupu pakietu startowego to 399 zł netto. Jeśli partner chce dodatkowo obsługiwać paczki bez etykiety, czyli takie, które trzeba zważyć, zmierzyć i wprowadzić zamówienie do systemu, jest to możliwe, jednak musi we własnym zakresie zaopatrzyć się w wagę.

Kolejna forma to dedykowany punkt Furgonetka. Jest to propozycja dla osób, które chcą w całości skupić się na obsłudze przesyłek kurierskich pod marką Furgonetka. Aby rozpocząć działalność jako Furgonetka Punkt wystarczy prowadzić działalność gospodarczą, dysponować lokalem o powierzchni minimum 25 m2 i mieć 8049 zł netto na jednorazowy zakup pakietu startowego.

– Punkty dedykowane otrzymują korzystniejszy cennik zakupowy, wyłączność terytorialną oraz dostęp do specjalnego programu partnerskiego, który stanowi dodatkowe źródło dochodu – zachęca Oskar Aszendorf. Przy tym nie ma żadnych regularnych opłat franczyzowych.

Chętnych nie brak

W ostatnim czasie firma obserwuje duży wzrost zainteresowania współpracą zarówno w formie punktów partnerskich, jak i dedykowanych.

Średnia prowizja za zamówienie przesyłki kurierskiej wynosi około 8-9 zł. Obsługa paczek z wydrukowaną etykietą (nadania, odbiory, zwroty) to zarobek około 1,50 zł. Dobrze prosperujący punkt powinien obsługiwać miesięcznie około 800-1000 paczek bez etykiety i 1000-1500 paczek z gotową etykietą. Partner zarabia również na usługach pakowania i handlu materiałami opakowaniowymi. Szacowany czas oczekiwania na zwrot inwestycji to około sześciu miesięcy.

Obecnie w sieci działa około 650 punktów, z czego 20 to punkty dedykowane. Firma ma jedną placówkę własną. 

WIZYTÓWKA SIECI FURGONETKA

Sieć oferująca usługi kurierskie.

  • 650 punktów
  • Kwota inwestycji: 399 zł w przypadku punktu partnerskiego i 8049 zł dla punktów dedykowanych

Dwie możliwości / Furgonetka oferuje dwa rodzaje współpracy - punkt partnerski oraz dedykowany.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021