Fuzja na rynku biur nieruchomości

Duża sieć / W efekcie fuzji Freedom Nieruchomości i Investor Nieruchomości powstanie sieć licząca 123 biura.
Środa
20.09.2023
Freedom Nieruchomości i Investor Nieruchomości połączyły siły. Co to oznacza dla franczyzobiorców?
 

Połączenie Freedom Nieruchomości z Investorem Nieruchomości spowoduje, że powstanie sieć, która będzie liczyła 123 oddziały. W obu firmach pracuje blisko 700 agentów. Mają one około 7 tys. ofert na wyłączność.

Czas na integrację

Freedom Nieruchomości nabyło większościowy pakiet akcji Investor Nieruchomości. Dlatego też efektem transakcji będzie włączenie partnerów Investor Nieruchomości w struktury Freedom Nieruchomości. Zmiana logo partnerów działających pod szyldem Investor Nieruchomości nie odbędzie się jednak z dnia na dzień.

– Połączenie to przede wszystkim łączenie kultur organizacyjnych, modelu biznesowego, sposobu obsługi klienta oraz standardu w zakresie sprzedaży nieruchomości. Jest to proces bardzo wrażliwy i wymaga dobrego zrozumienia oraz wdrożenia przez partnerów franczyzowych a także współpracowników. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, które należy zabezpieczyć, cały proces może potrwać do dwóch lat. Jednocześnie musimy mieć na uwadze, że w naszej organizacji trwają inne projekty – jak chociażby wdrażanie nowego CRM – które w sposób bezpośredni wpływają na proces łączenia sieci i dlatego też wymaga on dużej wrażliwości i spokoju – tłumaczy Agnieszka Dąbrowska, dyrektor franczyzy we Freedom Nieruchomości.

Przy tym partnerzy obu marek nie muszą się martwić o swoją przyszłość.

– Znacząca większość naszych lokalizacji się nie pokrywa. W wyniku fuzji będziemy mieli większe pokrycie rynku nieruchomości. Klienci skorzystają na tym, uzyskując szerszy wybór ofert nieruchomości, wystandaryzowaną obsługę w większej liczbie miast oraz dostęp do najnowszych technologii pozwalających na sprawniejszą komunikację czy weryfikację jakości obsługi – mówi Agnieszka Dąbrowska.

Natomiast punkty usytuowane w jednym miejscu będą miały możliwość realizowania transakcji w ramach jednej sieci, wykorzystywania wspólnej bazy klientów oraz dzielenia się kosztami promocji marki.

– Naszym głównym celem jest stworzenie optymalnych warunków do czerpania korzyści z połączenia, co przełoży się na lepsze wyniki finansowe każdej placówki – zapewnia Agnieszka Dąbrowska.

W grupie łatwiej

Freedom dzięki konsolidacji chce zwiększyć skalę działania, umocnić swoją pozycję na rynku i ograniczyć koszty.

– Połączenie zasobów, struktur i operacji pozwoli na osiągnięcie większej skali ekonomicznej i zredukowanie kosztów – przyznaje Agnieszka Dąbrowska.

Ponadto jest to odpowiedź na sytuację na rynku nieruchomości, gdzie panuje coraz większa konkurencja i pojawia się konieczność optymalizacji kosztów oraz dynamicznego rozwoju technologicznego.

– Dzięki fuzji z marką Investor jesteśmy w stanie przyspieszyć wzrost biznesu oraz zapewnić naszym partnerom i klientom lepszy serwis – mówi Agnieszka Dąbrowska.

Ponadto działanie w większej grupie w tak niepewnych czasach daje korzyści w postaci dostępu do szerszej oferty i bazy klientów, szybszej implementacji wiedzy oraz procesów szkoleniowych.

– Lokalna pozycja biura wzmacnia się znacznie szybciej, gdy działa ono w ramach większej grupy – zapewnia Agnieszka Dąbrowska.

Dodaje, że to pierwsza tak duża fuzja na rynku biur nieruchomości.

– Wychodzimy z założenia, że czas organicznego rozwoju minął. Dziś większą skuteczność w biznesie, także w kontekście dostarczania klientom satysfakcjonujących ich usług, można osiągnąć poprzez fuzje. Procesy konsolidacji, które zachodzą w innych branżach będą dotyczyć również biur nieruchomości – uważa Agnieszka Dąbrowska.

Po połączeniu firma chce ustabilizować procesy i zabezpieczyć standardy obsługi klienta.

– To pozwoli nam zrobić krok w kierunku budowania pozycji lidera pod względem udziału w transakcjach kupna-sprzedaży. Dodatkowo chcemy zbudować linię biznesową pośrednictwa kredytowego jako usługę uzupełniającą ofertę nieruchomości – zapowiada Agnieszka Dąbrowska.

 


Agnieszka Dąbrowska, dyrektor franczyzy we Freedom Nieruchomości / Znacząca większość lokalizacji biur Freedom Nieruchomości i Investor Nieruchomości się nie pokrywa. W wyniku fuzji będziemy mieli większe pokrycie rynku nieruchomości
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018