Franczyzowe i własne / Studio Synergy ma w sumie 10 placówek oferujących trening EMS.
Sobota
11.11.2023
– Placówki zapewniające wysoką jakość usług i mające odpowiednio ułożone procesy zarządcze czy marketingowe zawsze odnajdą się na rynku – mówi Bartłomiej Stanek z Studio Synergy.
 

Jaka jest kondycja branży fitness? Czy to jest dobry moment na otwarcie Studia Synergy?

Branża fitness w Polsce od lat bardzo szybko się rozwija. Potwierdza to wiele badań, przeprowadzanych na przestrzeni ostatnich lat. Wiemy też, że z pewnością nie osiągnęła jeszcze swojego maksymalnego rozmiaru. Nadal odsetek osób, które ćwiczą jest w Polsce o wiele niższy niż w krajach zachodnich. A historia uczy, że nasz kraj szybko dogoni sąsiadów. Oczywiście zaczynanie od zera, przy obecnym poziomie konkurencji i dynamice tego rynku, może być trudne. Głęboko jednak wierzymy - i widzimy to patrząc w nasze statystyki - że placówki zapewniające bardzo wysoką jakość usług i obsługi klienta oraz mające odpowiednio ułożone procesy zarządcze czy marketingowe, zawsze będą miały swoje miejsce na rynku.

Z jaką liczbą placówek zakończycie ten rok?

Rok 2023 był dla nas absolutnie przełomowy. Otworzyliśmy trzy nowe lokalizacje franczyzowe. Jedną w naszym rodzimym Krakowie i dwie w województwie mazowieckim – w Żyrardowie i Piasecznie. Generalnie rok zakończymy z czterema studiami własnymi i sześcioma franczyzowymi. Osiągnęliśmy więc liczbę 10 placówek, która jest naszym pierwszym małym kamieniem milowym w drodze do celów, które obraliśmy.

W jakich lokalizacjach chcecie rozbudowywać sieć?

Jesteśmy otwarci na różne lokalizacje. Nasz koncept pozwala na to, aby z powodzeniem otwierać studia zarówno w dużych miastach wojewódzkich, jak i mniejszych miasteczkach. Obserwując rozwój naszych partnerów widzimy, że zapotrzebowanie na trening EMS istnieje w wielu, często nieoczywistych miejscach. Z naszej perspektywy to świetna wiadomość.

W Studio Synergy można zacząć działać już z jedną maszyną i po pozyskaniu większej liczby klientów dodać drugie urządzenie. Studia projektujemy w ten sposób, aby taka zmiana była jak najbardziej płynna i bezproblemowa.

A ile trzeba zainwestować?

Całość inwestycji może zaczynać się od 100 tys. zł netto, wraz z opłatą wstępną. Wciąż pracujemy nad rozwiązaniami, które zmniejszą kwotę niezbędną na start. Jej największą składową jest oczywiście adaptacja lokalu. Jak pokazują nasze doświadczenia, można liczyć, że ROI (zwrot z inwestycji – przyp. red.) tej inwestycji to 12-18 miesięcy. Jako sieć w ramach współpracy franczyzowej oferujemy wszystko, co może ułatwić naszym partnerom prowadzenie studia z sukcesem. Pomagamy w doborze lokalizacji, dajemy wskazówki co do przygotowania lokalu do działania, szkolimy pracowników i pomagamy w rekrutacji. Oferujemy know-how dotyczący zarządzania ludźmi i procesami. Przekazujemy informację na temat technologii, jakich używamy do kontroli płatności, kontroli pracy, ale i kontroli efektów naszych klientów. Dzielimy się też wiedzą na temat marketingu i wspieramy w jego realizacji na początku działania studia. Każdy z naszych partnerów franczyzowych ma swojego opiekuna, który zawsze służy pomocą i radą w nieoczywistych sytuacjach.

Ilu klientów trzeba mieć, aby biznes na siebie zarabiał?

Tutaj najważniejszym czynnikiem jest to, czy sam franczyzobiorca chce być zaangażowany w robienie treningów. Szacujemy, że w takiej sytuacji do pokrycia kosztów potrzebne jest około 20 proc. obłożenia studia. Osiągane jest to w przeciągu pierwszych trzech miesięcy, jednak niektóre studia próg rentowności przekraczały nawet w pierwszym miesiącu. Mamy wiele rozwiązań, które pomagają w osiągnięciu, a potem trwałym utrzymaniu rentowności. Są to konkretne procesy, ale i zautomatyzowane płatności. Istotne jest również utrzymywanie bardzo wysokiej jakości usług, które świadczymy. Dzięki temu nasz wskaźnik NPS (mierzy poziom zadowolenia i lojalności klientów - przyp. red.) wynosi aktualnie aż 76,59 proc., co oczywiście również przekłada się na rentowność.

 

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska

 

WIZYTÓWKA STUDIO SYNERGY EMS

Sieć studiów treningowych EMS.

  • 10 placówek
  • kwota inwestycji od 100 tys. zł netto
  • opłata miesięczna 6 proc. od obrotu netto

Batłomiej Stanek, Studio Synergy: / "Nasz koncept pozwala na to, aby z powodzeniem otwierać studia zarówno w dużych miastach wojewódzkich, jak i mniejszych miasteczkach."

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019