Działka pod park / Do otwarcia paru rozrywki potrzebna jest działka o powierzchni przynajmniej 50 arów.
Wtorek
05.12.2023
Parki Wola to sportowe parki rozrywki dla całych rodzin. Czy to drogi biznes i ile pozwala zarobić?
 

Pod szyldem Parki Wola kryją się rodzinne sportowe parki rozrywki. Na dzieci czeka w nich kilkanaście różnych atrakcji, m.in. ścianka wspinaczkowa, park trampolin, tubing (zjazd w oponach po pochylni), park linowy bezasekuracyjny, park linowy w szypułkach (czyli siatkach), eurobungee, tor quadowy, zjazd na tyrolkach – z asekuracją i bez, dmuchaniec do zjeżdżania. Do tego dochodzą gry terenowe i zabawy z animatorami. Oprócz tego obiekty sportowe, np. do tenisa ziemnego, tenisa plażowego, piłki plażowej, fitnessu, siatkówki czy piłki nożnej. Mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i rodzice. W parkach można urządzać również imprezy okolicznościowe, np. urodziny czy firmowe eventy, są tu altanki grillowe.

– Naszym atutem jest fakt, że lokalizujemy parki nie poza miastami, jak to najczęściej bywa w przypadku takich inwestycji, ale wręcz przeciwnie, blisko centrum miasta – mówi Mariusz Skrzypczyk, franczyzodawca Parków Wola. – Jeden z naszych parków w Krakowie znajduje się pięć minut jazdy autem od Wawelu. Rodzice mogą więc zabrać tam dzieci po pracy, nie musi to być wyprawa na cały dzień.

Teren, sprzęt, wsparcie

Obecnie działają cztery parki – dwa własne i dwa franczyzowe.

– Obydwa własne Parki Wola możemy sprzedać franczyzobiorcom – dodaje Mariusz Skrzypczyk.

Jeśli ktoś jednak chce otworzyć park w nowej lokalizacji, to potrzebuje działki o powierzchni przynajmniej 50 arów. Na inwestycję trzeba mieć 1-1,5 mln zł.

– Ale jeżeli chcemy otworzyć ten biznes w mniejszym mieście, a jest taka możliwość, to można starać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej, nawet do 40 proc. wysokości inwestycji – dodaje Mariusz Skrzypczyk.

Franczyzodawca zapewnia cały sprzęt potrzebny do wyposażenia parku.

– Parki Wola korzystają z z najlepszego sprzętu, dostarczanego przez profesjonalnych producentów. Wszystkie urządzenia są atestowane – podkreśla franczyzodawca Parków Wola. – Wyposażenie parków to mała architektura, więc nie ma konieczności uzyskiwania pozwoleń na budowę.

Franczyzodawca podpowiada franczyzobiorcom jaką dokumentację i w jakich urzędach należy składać, przekazuje wzory dokumentów do wypełnienia, dostarcza urządzenia. Według centrali załatwianie spraw biurokratycznych trwa 1-1,5 miesiąca, natomiast budowa parku maksymalnie 3-4 miesiące. Franczyzodawca zapewnia, że dochód miesięczny, na jaki można liczyć w tym biznesie to 100 tys. zł.

– W pierwszy weekend park w Krakowie na Woli Justowskiej zarobił 40 tys. zł – mówi Mariusz Skrzypczyk.

Jak podkreśla właściciel marki, Parki Wola to propozycja nie tylko dla indywidualnych inwestorów. To też pomysł na poszerzenie oferty sportowej np. hoteli, pensjonatów, ośrodków sportowych, które dzięki temu zyskają dodatkową atrakcje dla gości z dziećmi.

 

WIZYTÓWKA PARKÓW WOLA

Sportowe parki rozrywki.

  • 4 parki
  • inwestycja 1-1,5 mln zł
  • potrzebny teren o powierzchni min. 50 arów

Mariusz Skrzypczyk, franczyzodawca Parków Wola / "Naszym atutem jest fakt, że lokalizujemy parki nie poza miastami, ale wręcz przeciwnie, blisko centrum miasta".

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019