Salon łazienek na licencji

Produkt i projekt / W salonach Jeta klienci mogą obejrzeć gotowe ekspozycje, ale też skorzystać z usług projektantów.
Piątek
23.02.2024
Jeta nie wymaga, aby salony franczyzowe inwestowały w zatowarowanie. A ile trzeba przeznaczyć na otwarcie salonu z wyposażeniem łazienek?
 

W ofercie salonów Jeta są m.in.: płytki, ceramika sanitarna, armatura, akcesoria łazienkowe. Prócz znanych marek, dostępnych w ofercie, Jeta wprowadziła też do asortymentu sklepów markę własną Some.

– To wanny, umywalki, toalety. Produkty wysokiej jakości i w atrakcyjnych cenach. Są dostępne tylko w naszych salonach. Zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów – zapewnia Maciej Świątek, prezes zarządu spółki Jeta. – A klienci są obecnie dobrze wyedukowani, porównują produkty i ceny w kanale tradycyjnym i online. I liczą wydatki.

Przemyślany rozwój

W salonach Jeta klienci mogą obejrzeć gotowe ekspozycje, ale też skorzystać z usług projektantów.

– W tym roku uruchomiliśmy już salon partnerski w Łomży. Jako partnerski, działa jednak pod własnym szyldem – wyjaśnia Maciej Świątek. – Mamy propozycje otwarcia kolejnych salonów, ale z uwagi na sporą odległość musimy je dokładnie przeanalizować. Dostajemy też sporo ofert od galerii handlowych, z propozycją najmu lokali. Jednak najpierw musimy przeliczyć koszty, zanim zdecydujemy się na inwestycję.

Jeta ma 12 salonów własnych i pięć franczyzowych. Inwestycja w salon zależy oczywiście od jego powierzchni. Franczyzodawca szacuje jednak, że trzeba na nią przeznaczyć ok. 400 zł za 1 mkw. Ta kwota zawiera wydatki na adaptację pomieszczeń, przygotowanie ekspozycji oraz opłatę wstępną (35 tys. zł). Nie trzeba natomiast wydawać pieniędzy na duże zatowarowanie.

– Jeśli franczyzodawca chce, może mieć towar u siebie, albo obsługiwać zamówienia, korzystając z naszego magazynu centralnego – wyjaśnia Maciej Świątek. – My dowozimy zamówiony towar do jego sklepu, więc potrzebna jest tylko niewielka powierzchnia magazynowa i auto to transportu, aby dostarczyć zamówienie do klienta.

Wydatki na reklamę

Jedyna stała miesięczna opłata na rzecz centrali to 2 tys. zł, przeznaczane w całości na marketing danego sklepu franczyzowego.

– De facto więc te pieniądze zwracają się franczyzobiorcy – mówi Maciej Świątek. – Na początku współpracy pomagamy wybrać najefektywniejsze formy reklamy, ale z czasem, gdy franczyzobiorca już wie, jakie kanały sprawdzają się na jego rynku, sam może decydować na co przeznaczyć fundusze marketingowe.

 

WIZYTÓWKA JETA

Sieć salonów z wyposażeniem łazienek.

  • 12 salonów własnych, 5 franczyzowych
  • inwestycja ok. 400 zł za 1 mkw.
  • opłata marketingowa 2 tys.

Maciej Świątek, prezes zarządu Jeta / "Dostajemy sporo ofert od galerii handlowych, z propozycją najmu lokali. Jednak najpierw musimy przeliczyć koszty, zanim zdecydujemy się na inwestycję".