Spowolnienie / Przez COVID-19 i wojnę w Ukrainie Sensi Hemp otwierało niewiele placówek. Obecnie w sieci działa ich 12.
Piątek
10.05.2024
W ostatnich latach rozwój sieci franczyzowej Sensi Hemp zwolnił. Ale firma nie stała w miejscu.
 

Ostatnie lata nie były najłatwiejsze dla Sensi Hemp, sieci specjalistycznych sklepów konopnych. Firma oferuje produkty, które zawierają CBD, czyli jeden z kannaboidów, który nie jest substancją psychoaktywną, mającą wiele właściwości leczniczych.

Światełko w tunelu

– Przez COVID-19 i wojnę biznes zwolnił i otwieraliśmy niewiele sklepów. Ten rok też może nie być najlepszy, ale już widzimy, że koniunktura się poprawia – mówi Daniel Pięciak, franczyzodawca Sensi Hemp.

Przy tym nie traci on czasu. Mocno wierzy w skuteczność swoich produktów.

– Znamy naszych klientów, wracają do nas i pozwolili nam się utrzymać w trudnych czasach – mówi Daniel Pięciak.

Ostatnie trzy lata Sensi Hemp poświęciło więc na rozszerzenie asortymentu i produkcji własnej. Dzięki temu partnerzy mogą liczyć na dodatkowe źródła przychodu. Zarabiają też na sprzedaży hurtowej i internetowej.

Wyróżnikiem firmy na rynku już od początku jej działania jest duży nacisk właśnie na produkty własne. Firma robi je sama, rzemieślniczo. To m.in. herbatki, miody, susze, e-liquidy, czekolady. Większość sprzedaży opiera się właśnie o takie produkty. To gwarantuje potencjalnemu franczyzobiorcy ujednoliconą politykę cenową, brak konkurencji oraz możliwość oferowania produktów w najniższych rynkowych cenach.

– Dlatego jest szansa na przyzwoite marże – mówi Daniel Pięciak.

Ważne zaangażowanie           

Osoby, które chcą prowadzić sklep pod szyldem Sensi Hemp, nie muszą regulować opłaty wstępnej. Koszt otwarcia sklepu to ok. 40 tys. zł, które są potrzebne na zatowarowanie i kilkadziesiąt tysięcy złotych na przygotowanie lokalu. Całkowity koszt inwestycji wynosi do 100 tys. zł. Najlepsze sklepy osiągają zwrot z inwestycji już po kilku miesiącach. Średni czas to poniżej jednego roku. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 5 proc. od obrotu netto. Franczyzobiorcy mogą liczyć na zarobki powyżej 10 tys. zł po odliczeniu kosztów bieżących.

Sklepy Sensi Hemp są otwierane w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców i takich, w których nikt nie ma jeszcze wyłączności terytorialnej. Franczyzobiorcy przede wszystkim powinni znaleźć odpowiednią lokalizację na sklep. Poza tym bardzo ważne jest zaangażowanie na początkowym etapie rozwoju biznesu.

Obecnie w sieci działa dwanaście sklepów. Firma liczy na otwarcie przynajmniej jednego w tym roku. Prowadzi rozmowy z kilkoma zainteresowanymi.

WIZYTÓWKA MARKI SENSI HEMP

Sklepy z produktami konopnymi.

  • 12 placówek
  • miesięczna opłata franczyzowa 5 proc. od obrotu netto

Daniel Pięciak, franczyzodawca Sensi Hemp / "Ostatnie trzy lata poświęciliśmy na rozszerzenie asortymentu i produkcji własnej. Dzięki temu nasi partnerzy mogą liczyć na dodatkowe źródła przychodu".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

sklepy spożywcze

Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2024
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022