Najlepsze lokalizacje / Najlepiej, żeby sklep Candy Pop znajdował się w galerii handlowej, ale ruchliwe ulice też wchodzą w grę.
Poniedziałek
06.01.2025
Candy Pop, sklepy ze słodyczami z różnych zakątków świata, ruszają na podbój polskiego rynku.
 

Pierwszy sklep ze słodyczami z wielu zakątków świata, pod szyldem Candy Pop, ruszył 9 lat temu na Litwie. Pomysł od razu się sprawdził, więc firma zaczęła rozwijać sieć.

Liczy się zaangażowanie

Do tej pory wszystkie sklepy były własne. Na Litwie, Łotwie i w Estonii firma ma ich już w sumie 33. Od niedawna pojawiają się także lokale franczyzowe. Pierwsze dwa zaczęły działać na Litwie.

W Polsce pierwszy sklep własny Candy Pop ruszył pod koniec lipca 2023 r.  Teraz jest ich kilka w dużych miastach.

– Zależało nam na pojawieniu się na polskim rynku, ponieważ w porównaniu do Litwy, Łotwy i Estonii jest on bardzo duży i daje ogromne możliwości. Chcemy się rozwijać we franczyzie, ponieważ dzięki temu będziemy mogli sprawniej otwierać sklepy w każdym zakątku Polski – mówi  Adam Małojec, country manager w Candy Pop.

Dodaje, że firmie zależy na franczyzobiorcach, którzy się realnie zaangażują i z czasem będą prowadzić więcej niż jedną placówkę.

Placówki Candy Pop działają głównie w galeriach handlowych. Firma kładzie duży nacisk na to, żeby sklepy przyciągały uwagę. Dlatego stawia na mocne kolory, takie jak połączenie czerwieni z niebieskim, oświetlenie oraz dekoracje.

– Obok takich sklepów nie można przejść obojętnie. A klienci jak już do nas zajrzą, to często z nami zostają – przekonuje Adam Małojec.

Wystrój nie jest jednak najważniejszym elementem.

– Przede wszystkim wyróżnia nas oferta. Oferujemy produkty, które są trudno dostępne w innych sklepach. Wiele jest u nas słodyczy, których nigdzie nie można znaleźć. Mamy też własną markę i swoje produkty – mówi Adam Małojec.

Candy Pop ogranicza udział pośredników. Słodycze ściąga bezpośrednio z krajów, z których pochodzą i ich producentów. W ofercie firmy można znaleźć chociażby gumy Donald, znane z lat 80 i 90. Zniknęły one z rynku dawno temu, ale producent wznowił ich produkcję.

– Minimalizowanie udziału pośredników sprawia, że mamy bardziej atrakcyjne ceny i łatwiejszy dostęp do wielu produktów i rozwiązań – zapewnia Adam Małojec.

Przede wszystkim galerie handlowe

Inwestycja we współpracę z Candy Pop to minimalnie około 50 tys. euro.

– Wiele zależy od tego, jaki lokal uda się znaleźć. Jego umiejscowienie oraz metraż muszą zostać dostosowane do otoczenia, naszych wymagań a także umożliwić wyeksponowanie dużej ilości asortymentu, ponieważ za tym idzie też rentowność – mówi Adam Małojec.

Najlepiej, żeby sklep znajdował się w galerii handlowej, ale ruchliwe ulice też wchodzą w grę.

– Na Litwie mamy sklepy, które bardzo dobrze funkcjonują nawet w małych miejscowościach – mówi Adam Małojec.

Generalnie sklep sprawdzi się w mieście z liczbą mieszkańców, minimum 50 tys.

– W takich miastach obroty bywają porównywalne ze sklepami działającymi w aglomeracjach – mówi Adam Małojec.

Oprócz inwestycji w lokal, firma pobiera także wstępną opłatę franczyzową. W zamian franczyzobiorca dostaje pełny know-how i wsparcie na każdym etapie biznesu. W trakcie współpracy obowiązuje opłata rzędu 10 proc. obrotu i 1-1,5 proc. opłaty marketingowej. Na zwrot z inwestycji potrzeba około dwóch lat.

Franczyzodawca dostarcza pełny asortyment, dzięki czemu partnerzy nie muszą się martwić o zatowarowanie, import i opłaty celne.

– Bierzemy też udział w całym procesie przygotowywania sklepu – od stworzenia projektu, przez prace budowlane, po szkolenie pracowników. Doradzamy, jak wyposażyć i wykończyć sklep, pomagamy zamawiać niezbędne wyposażenie i dekoracje, uczymy też jak pracować w takiej placówce – mówi Adam Małojec.

Franczyzodawca pomaga ustalić odpowiednie ceny produktów. Wie ile klienci są w stanie zapłacić i za co. Partnerzy zarabiają na marżach.  Współpracę nawiązać może każdy, choć doświadczenie w branży handlowej jest mile widziane.

WIZYTÓWKA CANDY POP

Sieć sklepów ze słodyczami

  • Około 33 sklepy na Litwie, Łowie, w Estonii i w Polsce
  • Kwota inwestycji od 50 tys. euro
  • Opłaty rzędu 10 proc. od obrotu i 1-1,5 proc. opłaty marketingowej.

Adam Małojec, country manager w Candy Pop / "Kładziemy duży nacisk na to, żeby sklepy przyciągały uwagę. Dlatego stawiamy na mocne kolory, takie jak połączenie czerwieni z niebieskim, oświetlenie oraz dekoracje."
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2024
Carrefour Express - supermarket na licencji

Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...

20 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2024
sklepy spożywcze

Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2024
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022