McDonald`s stawia na outsourcing
Logistyką na zlecenie McDonald's Polska zajmuje się firma Logpol, która wchodzi w skład koncernu Alpha Group. Koncern ten jest wyłącznym dystrybutorem McDonald'sa w większości krajów europejskich. Spółka Logpol powstała specjalnie po to, aby obsługiwać McDonald'sa - poza tą siecią restauracji nie ma innych klientów.
Cały asortyment produktów spożywczych dostarczanych do restauracji pochodzi od krajowych producentów. Towar jest przyjmowany do magazynów Logpolu w Warszawie i Leszczynach. Tam następuje kompletacja zamówień dla poszczególnych restauracji, paletowanie i etykietowanie towaru oraz ponowny załadunek na ciężarówki, które dostarczają towar bezpośrednio do restauracji McDonald'sa.
Restauracje są zaopatrywane z reguły 2 razy w tygodniu.
Jak powiedział Pulsowi Biznesu Dragoą Pavičevič, rola sprawnego operatora w łańcuchu logistycznym jest bardzo istotna.
Firma Logpol organizuje całość dostaw sieci restauracji. Ze strony McDonald's Polska działalność tę monitoruje kierownik działu zakupów McDonald's Polska.
- Rozwiązania logistyczne zastosowane w Logpolu to wypadkowa doświadczeń Alpha Group i wymagań firmy McDonald's. Realizacja w 100 proc. leży po stronie Logpolu. McDonald's nie jest zainteresowany samodzielnym organizowaniem łańcucha logistycznego. Domeną działalności tej firmy jest prowadzenie restauracji - powiedział Pulsowi Biznesu Dragoą Pavičevič. Według niego, najtrudniejszym elementem całego łańcucha dostaw jest dbałość o jakość i bezpieczeństwo produktu.
Podstawowym dla McDonald'sa miernikiem określającym poziom serwisu logistycznego jest punktualność dostaw.
- Dostawa musi odbywać się w wyznaczonym czasie i uważana jest za punktualną, jeżeli ciężarówka przybędzie o wyznaczonym czasie przy czym uwzględniamy 30-minutową tolerancję. Wedle procedury, w restauracji McDonald'sa towar przyjmuje jej kierownik, bądź kierownik zmiany, który sprawdza zgodność dostawy z zamówieniem, daty przydatności do spożycia i temperatury produktów. Po zakończeniu procedury przyjęcia towar zostaje umieszczony w chłodni i magazynie. Kierowcy Logpolu przed odjazdem zabierają tzw. zwroty, czyli puste palety i pojemniki po syropach - wyjaśnia Pulsowi Biznesu Dragoą Pavičevič - Podstawowymi wymaganiami, jakie stawiamy firmie logistycznej, są: wysoki zasób wiedzy logistycznej, odpowiednie zaplecze techniczne, wystarczające środki transportu oraz możliwość przechowywania i przewożenia produktów w trzech zakresach temperatur - od minus 20, przez 2, aż do 22 stopni Celsjusza. Nie bez znaczenia oczywiście są mierniki kosztowe - dodaje dla Pulsu Biznesu Dragoą Pavičevič.
Więcej: Marcin Bołtryk, Puls Biznesu, 3 lipiec 2003PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
Już w najbliższy czwartek rozpoczynają się Targi Franczyza 2024. Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki przedstawiciele 100 marek franczyzowych będą dzielić się swoimi sprawdzonymi pomysłami na firmę.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...