Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Wtorek
14.11.2006
W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy Cropp Town - kolejną markę odzieżową dla młodzieży.
 

Cropp Town należy do spółki LPP z Gdańska, która ma w swoim portfolio także inne marki odzieżowe. Jest drugą pod względem wielkości siecią salonów detalicznych firmy, zaraz po Reserved. Firma zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży własnych marek, której produkcję zleca wykonawcom z całego Świata, a głównie z Dalekiego Wschodu.

Sieć Cropp Town liczy obecnie 45 salonów własnych i 36 franczyzowych w kraju. Za granicą natomiast do końca bieżącego roku będzie liczyć 26 placówek. Firma wywodzi się z Polski, a jej centrala znajduje się w Gdańsku.

Cropp Town rozwija sieć sklepów partnerskich i w związku z tym poszukuje partnerów na terenie całej Polski, a szczególnie w mniejszych i średnich miastach z przedziału 30-60 tys. mieszkańców.

Potencjalny partner Cropp Town musi liczyć się z wydatkami rzędu 1 – 1,5 tys. zł za każdy m2, związanymi z adaptacją i wizualizacją lokalu zgodnie z obowiązującymi w sieci standardami. Wielkość inwestycji zależy w dużym stopniu od ogólnego stanu lokalu i zakresu koniecznych zmian, obejmuje koszt projektu, prac budowlanych, zakup mebli i reszty wyposażenia sklepowego.

Za przystąpienie do systemu nie ma żadnych opłat, nie ma również opłat bieżących, oprócz kosztów materiałów graficznych i reklamowych, związanych ze zmianami wizualizacji sklepu.
Szacowany przez przedstawicieli sieci okres zwrotu z inwestycji to średnio 2-3 lata od otwarcia sklepu.

Cropp Town oczekuje od partnerów przygotowania merytorycznego i biznesowego oraz określonego zaplecza finansowego, pozwalającego zrealizować inwestycję.
Lokal, w którym prowadzony będzie sklep, powinien posiadać najlepszą lokalizację handlową w mieście. Optymalna powierzchnia sklepu partnerskiego to 80-120 m2 – w miejscowości 30-60 tys. mieszkańców, w miastach powyżej 60 tys. mieszkańców – 150 m2.

(agaka)


Agnieszka Turska
dziennikarz
/3/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020