Telepizza w Tomaszowie Mazowieckim

Wtorek
03.04.2007
Międzynarodowa sieć pizzerii Telepizza otworzyła 31 marca 2007 r. w Tomaszowie Mazowieckim swoją pierwszą placówkę. Pizzeria będzie działać na zasadzie franczyzy. Jej właścicielem jest lokalny przedsiębiorca.
 

Dotychczas hiszpańska sieć Telepizza rozwijała się w Polsce wyłącznie w dużych miastach, powyżej 100 tys. mieszkańców. W województwie łódzkim pod jej logo działa pizzeria w Łodzi. Otwarcie restauracji Telepizza w Tomaszowie Mazowieckim stanowi element nowej strategii rozwoju w Polsce. Aktualnym celem Telepizzy jest otwieranie pizzerii w średnich miastach. Wkrótce powstaną kolejne placówki sieci w województwie łódzkim.

Lubelskie atrakcyjne dla inwestorów

Zainteresowanie Telepizzy mniejszymi miastami wynika ze zmieniającej się sytuacji na rynku gastronomii w Polsce. W całym kraju jest ok. 60 tys. punktów gastronomicznych, z czego tylko 10 proc. jest zrzeszonych w sieciach. Według GfK Polonia w najbliższych latach nastąpią zmiany strukturalne na rynku i pojedyncze lokale zostaną zastąpione przez restauracje sieciowe. Taka sytuacja będzie szczególnie widoczna w mniejszych miastach gdzie pozycja markowych sieci gastronomicznych dopiero się kształtuje.

-Dotychczas markowe sieci gastronomiczne widziały potencjał rozwoju tylko w dużych miastach. Teraz sytuacja się zmienia na korzyść małych miejscowości. Ponadto lokalni przedsiębiorcy coraz częściej wolą prowadzić biznes pod znanym logo niż zaczynać firmę od zera. Chcemy to wykorzystać i rozwinąć sieć Telepizza w mniejszych miastach – mówi Sławomir Rogoziński, dyrektor ds. rozwoju marki Telepizza.

Rozwój rynku gastronomicznego w Tomaszowie Mazowieckim stanowi odzwierciedlenie sytuacji w całym kraju. Dominują tu lokale niezrzeszone w sieciach i są to najczęściej pojedyncze rodzinne placówki.

Telepizza to coś więcej niż pizza

Pizzeria Telepizza w Tomaszowie Mazowieckim znajduje się na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Dzieci Polskich 18e. Oferta dań pizzerii Telepizza prezentuje wszelkiego rodzaju pizze, zarówno mięsne, jak i wegetariańskie. Oprócz tego, menu zawiera potrawy z kurczakiem, a także sałatki i pieczywo czosnkowe. Gwarancją świeżości są codzienne dostawy produktów do pizzerii bezpośrednio od ich producentów współpracujących z firmą Telepizza.

Powierzchnia pizzerii Telepizza w Tomaszowie Mazowieckim wynosi ok. 110 m kw. W środku lokalu znajduje się 6 stolików dla ok. 25 osób. Oprócz sprzedaży na miejscu pizzeria będzie prowadzić sprzedaż na telefon z dostawą do klienta. Zamówienia będą realizowane na terenie całego Tomaszowa Mazowieckiego.

(mk)


doradca we franczyzie