Artman na plusie i z nową marką

Artman i Gino Rossi pierwsze półrocze tego roku zaliczą do udanych.
Środa
06.08.2008
Pierwsze dwa kwartały bieżącego roku to dobre wyniki sprzedaży oraz wzrost dochodów spółek odzieżowych – Artmana, NG2 i Gino Rossi.
 

Pierwsze półrocze, to doby czas dla krakowskiego Artmana, właściciela marki House. Spółka osiągnęła zysk w wysokości 2,5 mln zł, o 400 proc. większy w porównaniu do I półrocza 2007 r.(0,5 mln zł). Przychody netto liczone narastająco sięgnęły 133,3 mln zł i zwiększyły się o 21 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Firma podtrzymuje prognozę wyników na ten rok i chce wypracować przychody w wysokości 360 mln zł oraz 16 mln zł zysku netto.

W drugim kwartale tego roku Artman wprowadzi na rynek nową markę – Mohito. To odzieżowa marka skierowana do kobiet w wieku 25- 35 lat. Debiut zaplanowany jest na sierpień, a do końca roku powstać ma 20 salonów. W ciągu najbliższych dwóch lat powstanie 80 sklepów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Natomiast już we wrześniu, na mocy podpisanej w czerwcu umowy, 100 proc. akcji Artmana kupi firma LPP. Transakcja opiewa na kwotę 394,8 mln zł.

Równie dobre wyniki zanotowała inna obuwnicza firma – Gino Rossi. Przychody spółki po dwóch kwartałach to 61 mln zł, o 5 proc. wyższe od osiągniętych w 2007 r. Zysk spółki wyniósł 1,8 mln zł. Firma zamierza walczyć o lepsze wyniki. Dlatego w drugiej połowie roku chce przenieść produkcję obuwia marek G&R i Vanita do Indii, co ma obniżyć koszty produkcji i pozwoli zwiększyć marżę na sprzedaży. Powiększy się też sieć sklepów. Obecnie grupa GR ma łącznie 165 salonów w Polsce i za granicą (w Niemczech, Rosji, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, w Czechach, na Węgrzech i w Gruzji). W tym roku powstać ma jeszcze 10 sklepów firmowych w Polsce marek Gino Rossi, Geox i Simple, a także 2 salony Gino Rossi za granicą.

Dobre wyniki odnotowała też spółka NG2, która posiada 500 salonów obuwniczych CCC, Boti i Quasi. Przez pierwsze siedem miesięcy tego roku zanotowała obroty w wysokości 375,4 mln zł. To o 37 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Tylko w samym lipcu firma z Polkowic miała 46 mln zł przychodu.

(bog)


Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz