Kolejny Komfort we franczyzie

Pod marką Komfort działa ponad 120 sklepów własnych i 7 placówek franczyzowych.
Piątek
13.02.2009
Firma otworzyła sklep franczyzowy w Chojnicach. Jest to siódma placówka na licencji w sieci Komfort.
 

Sklepy franczyzowe sieci Komfort powstały już w m.in. Radomsku, Łowiczu, Puławach i Giżycku. W biznesowej formule franchisingu działa obecnie 6 sklepów. Pierwszą placówkę na zasadach franczyzy otwarto w maju 2008 r. w Radomsku. Plany spółki na bieżący rok zakładają uruchomienie 15 kolejnych punktów. Firma rozwija również sieć placówek własnych.

Komfort z ponad 120 sklepami jest już obecny we wszystkich dużych miastach w Polsce – mówi Jerzy Szkwarek, prezes zarządu Sklepy Komfort.

Komfort rozwija sieć franczyzową w miejscowościach liczących od 30 do 50 tysięcy mieszkańców. Poszukuje partnerów biznesowych – osób posiadających lokal własny lub wynajmowany o powierzchni od 300-500 m2. Dodatkowym atutem przyszłego franczyzobiorcy jest doświadczenie w branży pokryć podłogowych lub handlu. Nowe sklepy są dostosowywane do wystroju sieciowych salonów Komfort i wyposażane w zintegrowany z siecią system IT. Kapitał potrzebny na inwestycję początkową wynosi od 100 do 150 tys. zł. Franczyzobiorca zobowiązany jest wpłacać 2,5 proc. od obrotu netto na fundusz marketingowy. Franczyzodawca nie pobiera za to opłaty bieżącej.

Po podpisaniu umowy franczyzobiorca ma 7 dni na odstąpienie od niej bez żadnych konsekwencji. Umowa określa ilość czasu potrzebną na przygotowanie sklepu do otwarcia: projekt, adaptację lokalu, zatowarowanie oraz kampanię promocyjną nowego punktu sprzedaży.

(awh) (agaka)