W Polsce działa 136 sklepów Intermarche, wszystkie należą do franczyzobiorców.
Poniedziałek
26.10.2009
Grupa Muszkieterów uruchomiła drugie centrum logistyczne - w Mysłowicach, które będzie obsługiwać sklepy na południu Polski.
 

Grupa Muszkieterów to zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców prowadzących supermarkety spożywcze Intermarche oraz Bricomarche handlujące produktami do domu i ogrodu. Grupa posiadała dotąd jedno centrum logistyczno-zaopatrzeniowe w Poznaniu, teraz przybyło drugie w Mysłowicach. Na tym nie kończą się plany Muszkieterów na najbliższe kilka miesięcy.
– Kontynuujemy ekspansję na wschodzie Polski, gdzie otwieramy coraz więcej sklepów. W kolejnych latach planujemy zwiększyć liczbę sklepów otwieranych w jednym roku. Dodatkowo pracujemy nad dywersyfikacją konceptów naszych sklepów tak, aby były dopasowane do otoczenia i potrzeb klientów – mówi Marek Feruga, członek zarządu ITM Polska, właściciela marek Intermarche i Bricomarche.

W Polsce działa 136 sklepów Intermarche, wszystkie należą do franczyzobiorców. Przedsiębiorca, który chciałby przyłączyć się do Grupy Muszkieterów, powinien dysponować kwotą około 500 tys. zł. Zanim zostanie Muszkieterem, musi odbyć sześciomiesięczne szkolenie w centrali. Grupa Muszkieterów proponuje przyszłym franczyzobiorcom lokalizację ich sklepów, są one najczęściej budowane w miejscowościach zamieszkałych przez 20-70 tys. mieszkańców. Średnia powierzchnia sklepu Intermarche to około 1 tys. m2.
– Przed otwarciem sklepu oferujemy franczyzobiorcom m.in.: doradztwo prawne i pomoc w uzyskaniu źródeł finansowania, cykl specjalistycznych szkoleń przygotowujących do prowadzenia sklepu, wybór lokalizacji, opracowanie projektu sklepu i pomoc przy jego budowie – mówi Marek Feruga. – Natomiast w trakcie współpracy zapewniamy dostęp do centrali zakupowej umożliwiającej zatowarowanie sklepu w 80 proc. i zakup artykułów w niskich cenach – dodaje.
Przedstawiciele firmy szacują, że inwestycja w sklep powinna zwrócić się w ciągu 10 lat.

(smoli)