Trudny rok Gino Rossi

Wtorek
02.03.2010
Grupa Gino Rossi, zgodnie z podaną wcześniej prognozą, zakończyła 2009 r. stratą netto w wysokości 24 mln zł.
 

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 179 mln zł, przekraczając zakładany w prognozie wynik o blisko 5 proc.

- Rok 2009 był przełomowym okresem dla Gino Rossi. Trudna sytuacja spółki doprowadziła do zmian na stanowiskach kierowniczych, a także w strukturze właścicielskiej – mówi Witold Jesionowski, prezes zarządu Gino Rossi SA.

Nowy Zarząd wprowadził program restrukturyzacyjny nakierowany na zwiększenie rentowności działalności całej grupy poprzez m.in. odświeżenie wizerunku marki Gino Rossi, redukcję kosztów, a także zwiększenie bezpieczeństwa działalności całej grupy.
– Strata poniesiona w 2009 roku jest w dużej mierze wynikiem utworzenia odpisów w związku z planowaną likwidacją nierentownych lokalizacji, a także aktualizujących wartość zapasów pochodzących z poprzednich sezonów. Ich łączna wartość to 14,1 mln zł – wyjaśnia Witold Jesionowski.

Pod koniec października 2008 roku Zarząd Gino Rossi przedstawił prognozę wyników na lata 2009-2012. Zakłada ona, iż działania optymalizacyjne doprowadzą do stopniowego wzrostu zarówno przychodów, jak i pozycji wynikowych z rachunku zysków i strat. Zgodnie z założeniami w 2010 r. Gino Rossi ma wypracować zysk w wysokości 5,7 mln zł, a w 2012 r. zwiększyć go do ponad 16 mln zł.

Gino Rossi zarządza markami modowymi Gino Rossi oraz Simple. W ofercie grupy znajduje się obuwie damskie i męskie, torebki i akcesoria skórzane oraz odzież damska. Sieć sprzedaży Gino Rossi, obuwia ze średniej i wyższej półki, obejmuje ponad 100 salonów firmowych w Polsce i za granicą. Simple Creative Products to elegancka odzież damska sprzedawana w ponad 40 salonach firmowych. Strategia grupy Gino Rossi zakłada dalszy rozwój w oparciu o należące do niej marki sektora modowego oraz rozbudowę portfela brandów o atrakcyjne, komplementarne w stosunku do posiadanych marki.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz