Osoba, które chciałaby zainwestować w sklep Carrefour, musi liczyć się z inwestycją rzędu 1-2 tys. zł za każdy metr kwadratowy nowo otwieranego punktu.
Niedziela
07.03.2010
Carrefour otworzył dwa nowe franczyzowe sklepy.
 

Nowo otwarte sklepy Carrefour Express znajdują się w Warszawie i w Poddębicach. Warszawski sklep ma 130 m2 powierzchni, natomiast poddębicki prawie 400 m2.

- Wprowadzenie w 2007 roku osiedlowych sklepów franczyzowych, czwartego formatu handlowego firmy Carrefour, po hipermarketach, mini-hipermarketach i supermarketach, było odpowiedzią na potrzeby naszych konsumentów. W przeciwieństwie do wielu zachodnioeuropejskich społeczeństw, polscy klienci są bowiem wciąż przywiązani do robienia zakupów w mniejszych sklepach, położonych blisko miejsca zamieszkania. Otwierając kolejne placówki, firma Carrefour wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Nasze sklepy franczyzowe są bowiem zlokalizowane przede wszystkim w miastach i w strefach podmiejskich, wśród osiedli mieszkaniowych - mówi Maria Cieślikowska z Carrefour Polska.

Osoba, które chciałaby zainwestować w sklep Carrefour, musi liczyć się z inwestycją rzędu 1-2 tys. zł za każdy metr kwadratowy nowo otwieranego punktu. Powinna dysponować również lokalem o powierzchni od 100 do 600 m2, najlepiej z parkingiem, w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych lub w centrum miasta, ale z łatwym dojazdem.

(smoli)