Poniedziałek
05.07.2010
Franczyzodawca sieci Majster chce mieć 100 sklepów pod koniec roku. Na razie jest ich 80.
 

Opłata za przystąpienie do sieci Vox wynosi 3 tys. zł, ale potencjalny franczyzobiorca sieci musi dysponować kwotą o co najmniej 40 tys. zł większą. Tyle według przedstawicieli sieci powinno wystarczyć na zatowarowanie i ekspozycję sklepu o powierzchni 100-150 m2.

– Udzielamy rabatów na budowane przez nas ekspozycje w sklepach franczyzowych, sięgają one nawet 80 proc. Szukamy franczyzobiorców zarówno wśród firm, które działają już w branży budowlano-wykończeniowej, oraz osób, które dopiero chcą w nią zainwestować – mówi Arkadiusz Palus, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju sieci Majster i Vox.

W sieci Majster działa obecnie 80 sklepów, docelowo ma być ich 150.

– W tym roku szczególny nacisk kładziemy na rozwój sieci na Śląsku. Niedawno otworzyliśmy tam trzy sklepy: w Cieszynie, Zabrzu i Rybniku. W tym roku uruchomiliśmy też pierwszy sklep poza Polską, w Starej Lubowni na Słowacji – mówi Palus.

Majster jest siecią sklepów specjalizującą się w sprzedaży materiałów wykończeniowych dla domu, głównie paneli podłogowych i drzwi. Sieć jest rozwijana przed firmę Składy Budowlane Vox.

(smoli)