Na każdym z 72 stoisk Teletorium, które znajdziemy w galeriach handlowych całego kraju, możemy sprzedać, kupić oraz naprawić komórkę.
Czwartek
25.11.2010
Dwa lata temu sieć Teletorium notowała milionowe straty, jednak dzięki franczyzie firma znów się rozwija.
 

Telefony komórkowe, tak jak wszystkie produkty związane z nowymi technologiami, należą do dziedziny, która bardzo szybko się rozwija. Chcąc się utrzymać na rynku trzeba działać elastycznie. Doświadczyła tego sieć Teletorium, która istnieje na rynku od 2004 roku. Dwa lata temu firma przynosiła milionowe straty. Funkcjonowało wtedy ponad 120 jej punktów własnych oraz kilkunastu franczyzowych. Jednak taki model nie spełniał swoich zadań, dlatego firma zdecydowała się na zmiany. Zreformowano nie tylko politykę cenową, ale przede wszystkim system placówek. Firma wycofała się z prowadzenia punktów własnych i powierzyła je franczyzobiorcom. Dziś Teletorium w 38 miastach posiada 70 placówek franczyzowych oraz 2 partnerskie.

Sieć stoisk sprzedażowo-usługowych należy do grupy kapitałowej TeleforceOne S.A., notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Do tej samej grupy przynależy myPhone, polski producent telefonów komórkowych, który stworzył produkty z serii Simple life. Produkty te charakteryzują się uproszczoną obsługą i są przeznaczone dla osób, które korzystają z kilku podstawowych funkcji w telefonach, m.in. seniorów. Znajdziemy je na stoiskach Teletorium, tak jak inne nowości technologiczne np. telefony na dwie karty SIM, które cieszą się coraz większą popularnością.

- Sukcesywnie powiększamy liczbę stoisk w sieci – mówi Piotr Andrzejewski, dyrektor ds. franczyzy i zarządzania siecią. - W listopadzie miało miejsce otwarcie kolejnych placówek: we Wrocławiu, w Wałbrzychu oraz w Raciborzu. Docelowo chcielibyśmy się znaleźć w każdej dużej galerii handlowej w Polsce. Jesteśmy gotowi pomóc zainteresowanym otwarciem naszego stoiska. Dysponujemy również wolnymi lokalizacjami: w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy, Brzesku, a także na Górnym Śląsku.

Najistotniejszym warunkiem przystąpienia do sieci jest wyszukanie odpowiedniej lokalizacji i wynegocjowanie najkorzystniejszej umowy najmu. W tej kwestii potencjalny partner może liczyć na pomoc franczyzodawcy. Kapitał potrzebny do otwarcia własnego stoiska to kwota rzędu 35 – 40 tys. zł. Nie obędzie się bez podstawowego sprzętu jak komputer, drukarka czy kasa fiskalna.

- Podpisujemy z franczyzobiorcą umowę, która gwarantuje mu możliwość jej rozwiązania w razie niepowodzenia bez konsekwencji finansowych dla żadnej ze stron. To w znaczny sposób minimalizuje ryzyko utraty kapitału – zapewnia Piotr Andrzejewski. - Franczyzobiorca inwestując niewiele ryzykuje, bo nawet w przypadku gdy lokalizacja okaże się nietrafiona można łatwo przenieść stoisko albo odsprzedać towar odzyskując większość włożonego kapitału.

(boa)


Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Biznes na małym rynku

dzieki za ostrzezenie to wazne by przestrzegac ludzi przed oszustami. Trzeba robic wszystko by emilinowac takich ludzi i takie firmy

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Biznes na małym rynku

NIE POLECAM współpracy z firmą i4-mobile w Białymstoku w jakiejkolwiek formie (salon Play, Shop in Shop, doradca biznesowy B2B). Swoją opinię wyrażam NIESTETY na...

2 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2020
Zarabiać przez telefon

To prawda. Sama pracowałam w call center. Praca mocno stresująca, są tacy, którzy są bardzo mili, ale niektórzy...brak słów

2 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Play się opłaca?

Zgadzam się z poprzedniczką. Dziś większość salonów oferuje bardzo zbliżone pakiety.

3 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Pomysł jest - brak wiedzy o firmie..

Witam! Domyślam się, że takich tematów było bardzo dużo. Wiem, że każdy z tematów, problemów jest inny - więc postanowiłem napisać na forum. Liczę, że...

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Zarabiać przez telefon

Praca w callcenter nie jest łatwa. Trafiają się różni ludzie, z którymi trzeba spokojnie rozmawiać.

2 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Franczyza z Komputronik - czy to się może opłacać?

moim zdaniem nie, sprzedaż komputerów przeniosła się do sieci i raczej tam szukać należy inspiracji

7 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018