Czy w biznesie trzeba być bezwzględnym, a może wystarczy odrobina szaleństwa? Przeczytaj w WB. Otwórz z nami biuro rachunkowe, firmę taksówkarską oraz sklep z komórkami i IT. Zobacz, jak wybrać lokalizację oraz jak powinien się ubierać biznesmen. Kup Własny Biznes i wybieraj spośród 422 pomysłów na biznes!
 

W lutowym numerze 2/2011 (72)

Supertemat

image

Komórki wygrywają z komputerem
Branża IT i RTV/AGD powoli wychodzi z dołka. Ze spowolnieniem gospodarczym najlepiej poradziły sobie firmy sprzedające usługi telefonii komórkowej.

Biznesmen do obsłużenia
Na rynku telekomunikacyjnym działa coraz więcej sieci specjalizujących się w sprzedaży produktów tylko dla firm i klientów instytucjonalnych.

Przynęta na klienta
Przy tak dużym nasyceniu rynku telekomunikacyjnego i IT, o klienta znacznie trudniej. Dlatego coraz częściej firmy stawiają na nowe usługi: serwis aparatów telefonicznych lub komis w Internecie.

Przegląd marek franczyzowych z branży gastronomicznej: Profesjonal system, Orange T-Net, MS Polska, Play Abitel, Teletorium, Play Krismilton, Sferis, Playada.

Raport specjalny

image

Biznes z nutą szaleństwa
Sprzątanie apartamentów nago, produkcja odzieży z zasłonek PKP oraz kapsuł, w których można przetrwać koniec świata. Ludzka inwencja nie zna granic, a z pozoru dziwne pomysły mogą stać się kluczem do bogactwa.

Pod kątem kąta

Tusk, plusk i nie ma
Politycy uczą Polaków, jak unikać odpowiedzialności. Jak utopić pomysł, samemu się nawet nie zamaczając.

Moim zdaniem

Byle do wiosny
W 2011 rok weszliśmy ze świadomością kontynuacji pozytywnych tendencji gospodarczych zarówno w skali światowej, jak i w naszej gospodarce. Jednak co dalej – wyjaśni się dopiero wiosną.

Fakty trendy

Eurocash zgarnia franczyzę Emperii
Pozbycie się Grupy Dystrybucyjnej Tradis (marki Milea, Lewiatan i Euro Sklep) oznacza dla Emperii rozbrat z działalnością franczyzową. Eurocash, kupując Tradis, staje się największym w Polsce dystrybutorem artykułów spożywczych.

image

Magiczna setka BZ WBK
Setna placówka została uruchomiona w grudniu w Białej Podlaskiej. Plan na 2011 rok zakłada dalszy rozwój sieci BZ WBK Partner oraz jeszcze większy wzrost efektywności sprzedażowej placówek licencyjnych.

Rewolucja w Outlet Polska
W 2010 roku Outlet Polska przeszedł zmiany. Najważniejsza z nich dotyczy hurtowni franczyzowych, które przekształcane są obecnie w placówki własne.

 

Duży biznes z Majstrem
Sieć sklepów ze stolarką drzwiową i okienną zapowiada na 2011 rok dynamiczny rozwój.

Zarabiamy na franczyzie: idą lepsze czasy
W jakiej branży najbardziej opłaca się otworzyć własny biznes? Czy dobra koniunktura powróci? Czy rywalizacja na rynku nabierze rumieńców? Franczyzodawcy snują ambitne plany na ten rok.

Grupa Muszkieterów otworzy nowe sklepy
Grupa Muszkieterów otworzyła w grudniu cztery nowe sklepy Intermerché i dwa sklepy Bricomarché. Aktualnie do Grupy Muszkieterów należą 233 placówki handlowe.

Auto-Spa szuka partnerów
Wrocławska firma Auto-Spa - zarządzająca siecią myjni bezdotykowych uruchomiła program partnerski.

Tango Mamona
Polacy pokochali taniec. Chętnie oglądają popisy taneczne na ekranie telewizora, ale z równie dużą gorliwością zapisują się do szkół tańca.

Serce w portfelu
Na walentynkach zarobić może każdy – od salonu SPA, przez restauracje, po kina czy biura matrymonialne. Wystarczy dobry pomysł na promocję swoich produktów i usług.

Wzrośnie spadnie

Rodzina i firma kredytem silna
Zadłuża się państwo, zadłużają się firmy, zadłużamy się my sami. Dokąd prowadzi kredytowa spirala?

Franczyza rywalizuje z giełdą o inwestorów
Franczyza jest coraz poważniejszą alternatywą dla inwestorów indywidualnych, których portfele zawierają kilkaset tysięcy złotych. Jednocześnie ilość aktywnych firm franczyzowych, które poszukują inwestorów (435), przekroczyła liczbę spółek notowanych na giełdzie (401).

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

422 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

W biznesie trzeba być bezwzględnym
– Wykształcenie ekonomiczne niekiedy pomaga, ale nie daje gwarancji sukcesu w biznesie. Przedsiębiorczości nauczyć się można tylko w praktyce, tak samo jak gotowania czy śpiewania – mówi profesor Andrzej Koźmiński, założyciel i rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Moja firma

Biuro na własny rachunek
Doświadczenie, odporność psychiczna i garść kontaktów są konieczne, aby prowadzić biuro rachunkowe. Bez tego rachunek za prowadzenie działalności może okazać się wysoki.

image

Popyt na klimat
Filiżanka kawy przy dobrej książce, kufel piwa podczas filmu i lampka wina w trakcie sztuki teatralnej – Polacy coraz częściej wybierają właśnie ten model spędzania czasu. Jak grzyby po deszczu powstają lokale oferujące rozrywkę i kulturę. Ale wciąż jest to biznes dla pasjonatów, dla których finanse nie są najważniejszą sprawą w życiu.

Taksówkarz tylko licencjonowany
Państwo poszło na wojnę z firmami przewozowymi, które działały bez licencji na transport osób. Dla taksówkarzy to szczęśliwy koniec nierównej walki, w którym dwa podmioty gospodarcze, wykonując tę samą usługę, miały różne prawa i obowiązki.

Mój franchising

image

Firma przy okazji
Wakacyjna wyprawa Kamili Rejman do Hiszpanii okazała się wydatkiem, który warto było ponieść, nie tylko z powodu opalenizny. Właścicielka agencji reklamowej wróciła do Polski jako pierwszy franczyzobiorca sieci salonów fotodepilacji i fotoodmładzania Nomasvello.

Znana marka

ma wielkie oczy
Gromadzenie informacji o użytkownikach, inwigilacja, dążenie do zniewolenia umysłów. Firma Google znajduje się w epicentrum współczesnych teorii spiskowych.

Biznes Style

image

Jaki ubiór, taka firma
Wizerunek jest potężną bronią. To on, wraz z osobowością i doświadczeniem, decyduje o tym, jak będziemy postrzegani w życiu zawodowym.

Na Prawo Patrz

Tylko leń jest nieopatentowany
Brak ochrony patentowej we franczyzie to ryzykowna rezygnacja z wyłączności na korzystanie z wynalazku i niepotrzebna szansa dla twojej konkurencji, która może skorzystać z gotowych rozwiązań technicznych bez wydawania pieniędzy na odpowiednie badania.

Steki menedżera

Od garbarni do outletu
– W Niemczech odwiedziłem przypadkiem hurtownię odzieżową, która była na skraju bankructwa. Postanowiłem kupić cały towar i sprzedać w Polsce po cenach outletu. Myślę, że znalazłem się wtedy w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie – mówi Paweł Bryniarski, właściciel Brand New Products.

ABC firmy

Dobry lokal, pół sukcesu
Atrakcyjna lokalizacja to jeden z podstawowych warunków sukcesu w biznesie. Szkopuł tkwi w tym, że nie ma jednoznacznej definicji dobrej lokalizacji.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748