Francuzi chcą ubierać Polaków – we franczyzie

Pierwsze placówki francuskich firm mogłyby powstać w centrach handlowych, m.in. w Złotych Tarasach, Arkadii i Manufakturze oraz przy głównych ulicach handlowych Warszawy i Łodzi.
Piątek
25.02.2011
Cztery francuskie firmy modowe zamierzają rozwijać swoje koncepty franczyzowe w Polsce.
 

Rozpoczęły się już poszukiwania masterfranczyzobiorców. Odbyły się także pierwsze spotkania biznesowe z potencjalnymi inwestorami. Właściciele firm widzą potencjał dla swoich marek na naszym rynku. Pierwsze placówki mogłyby powstać w centrach handlowych, m.in. w Złotych Tarasach, Arkadii i Manufakturze oraz przy głównych ulicach handlowych Warszawy i Łodzi.

Jak przekonują przedstawiciele Devred, firmy oferującej męską odzież casualową i wizytową, adresowaną do mężczyzn w wieku 25-45 lat, Polska w rozwoju międzynarodowym jest dla firmy rynkiem priorytetowym. Franczyzodawca oferuje wsparcie informatyczne oraz pomoc międzynarodowego personelu, który będzie wspierał masterfranczyzobiorcę w tworzeniu sieci sklepów pod szyldem Devred w Polsce. Le Tanneur to marka galanterii skórzanej i dodatków, istniejąca w Paryżu od 1898 roku. We Francji posiada 58 sklepów i jest jedną z największych sieci detalicznych galanterii skórzanej. Kolejne dwie firmy oferują ubranka dla dzieci. Sieć Sergent Major istnieje od 20 lat i dysponuje ponad 350 sklepami we Francji i poza jej granicami z asortymentem od niemowlaka do czternastolatka. Druga firma poszukująca w Polsce masterbiorcy to Groupe Zannier, która posiada czterdziestoletnie doświadczenie, ponad 1000 sklepów na całym świecie i 15 międzynarodowych marek, m.in. Catimini, Ikks, Levi’s Kids, Kenzo. W Polsce jest już obecna w niezależnych sklepach multibrandowych. Obecnie Groupe Zannier chce rozwinąć dwie marki: Ikks (250 sklepów) to inspirowana modą dla dorosłych odzież o charakterze miejskim oraz „Z” (500 sklepów) moda dla dzieci od niemowlaka do 14 lat.

Wszystkie cztery firmy będą miały stoiska na najbliższych targach Franchise Expo w Paryżu odbywających się w dniach 20-23 marca 2011 roku.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz