Okay Multibrand rozwija sieć outletów za granicą. Sklepy powstały już w Czechach i na Litwie, w planach jest także Ukraina.
Środa
07.11.2012
Okay Multibrand znalazł masterfranczyzobiorcę na Litwie. Firma Eminora otworzyła tam swój pierwszy sklep odzieżowy.
 

Sklep w Wilnie jest drugą zagraniczną placówką sieci Okay Multibrand, pierwsza powstała w Czechach. Salon w stolicy Litwy znajduje się w galerii handlowej w centrum miasta i liczy 130 m2. Za dalszy rozwój sieci u naszych sąsiadów odpowiadać będzie firma Eminora, masterfranczyzobiorca Okay'a na ten kraj.

- Nastawiamy się przede wszystkim na rozwój sieci w naszym kraju, jednak salony Okay'a będą powoli zdobywały też inne rynki – mówi Roland Błażejewski z firmy Okay Multibrand. - Otwieranie sklepu odzieżowego poza granicami kraju niczym nie różni się od uruchamiania salonu w Polsce.

Okay Multibrand posiada obecnie 10 sklepów własnych oraz 77 franczyzowych. W ramach sieci funkcjonują także sklepy partnerskie oraz tzw. cornery, czyli wyznaczone miejsca z naszą odzieżą w innych sklepach multibrandowych. Własnego Okay'a można otworzyć dysponując kwotą 20 tys. zł. Sklepy sieci mają powierzchnię od 30 do 150 m2 i mieszczą się w centrach handlowych lub przy głównych ulicach miast. Firma nie pobiera opłat bieżących, ani za przystąpienie do sieci, niezależnie od tego czy franczyzobiorcą jest Polak czy obcokrajowiec. Najbliższe otwarcia będą miały miejsce w Rzeszowie, Nowym Tomyślu, Ostrołęce, Skarżysku Kamiennej, Opocznie oraz Tczewie.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz